UÇAKLI KARADENİZ VE KAFKASYA TURU

4 GECE 5 GÜN THY İLE

Arkadaşlarınızla Paylaşın

UÇAKLI KARADENİZ VE KAFKASYA TURU
4 GECE 5 GÜN
TÜRK HAVA YOLLARI İLE

 

1.Gün. ( Trabzon – Batum – Zugdidi )
Değerli Konuklarımız, İstanbul Havalimanı’ndan 06:15’te kalkacak Trabzon uçağına biniş işlemlerimizi tamamlayıp uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz Trabzon Havalimanı'na iniyoruz. Valizlerimizi aldıktan sonra bizleri beklemekte olan aracımıza geçerek Trabzon'un Sürmene İlçesi’ne doğru hareket ediyoruz. Sürmene Çamburnu bölgesinde denize sıfır, sarıçam ağaçlarının arasında, Karadeniz manzarasına karşı yöresel kahvaltılarımızı aldıktan sonra Rize - Hopa istikametini kullanarak Sarp Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Sarp Sınır Kapısı’nda sınır geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gonio Kalesi ve Çoruh Nehri'ni görerek (panoramik) Batum Şehir Merkezi’ne ulaşıyoruz. Öğle yemeklerimizi aldıktan sonra şehir merkezini daha sonra gezmek üzere Batum'dan ayrılıyoruz. Karadeniz sahil yolunu takip ederek Kobuleti - Poti istikametini kullanarak Zugdidi'ye varıyoruz.  Megrelya Prensliği’nin başkenti Zugdidi'de yönetim binası olarak inşa edilmiş Dadiani Sarayı'nı ve botanik bahçesini geziyor ve otelimize yerleşiyoruz.
Sabah kahvaltısı:
 Çamburnu’nda alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir. )

Öğle yemeği: Batum’da alınacaktır. ( Tur ücretine dahil değildir. )

Konaklama: Zugdidi Otelleri

Akşam yemeği: Ekstra olarak alınacaktır.

 

2.Gün. ( Enguri Barajı – Mestia – Ushguli )

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız kahvaltı ardından Enguri Nehri’ni takip ederek Mestia’ya doğru yola çıkıyoruz. Enguri Nehri üzerinde Sovyetler Birliği tarafından inşaatına 1961 yılında başlanılıp 1978 yılında tamamlanmış olan, yapıldığı tarihte Dünya'nın en yüksek, günümüzde ise Gürcistan' ın en yüksek, Dünya'nın en yüksek 6. Barajı olma özelliğine sahip 271,5 metre yüksekliğe sahip Enguri Barajı'nı görüyoruz. Burada Aldığımız eşsiz fotoğraflardan sonra yolumuza devam ederek Svaneti Bölgesi’nin en büyük şehri Mestia' ya varıyoruz. 12.YY'dan kalma Svan savunma kulelerinin arasında kurulmuş olan Mestia sizleri tam anlamıyla mest edecek.  Öğle yemeği için verdiğimiz serbest zaman sonrası dileyen misafirlerimizle ektsra Ushguli Köyü turu yapıyoruz. Konaklama Mestia'da ki otelimizde.

 

Ekstra Ushguli Turu: Mestia’ da bizleri bekleyen 6 - 8 kişilik ciplerimize binerek doğanın içinden patika yollarda yapılan yolculuktan sonra Enguri Nehri’nin doğuş noktası olan Ushguli’ye varıyoruz. Kafkas Dağları’nın eteklerinde kurulmuş olan bu köy en çok Svan kulesinin bir arada bulunduğu yer olma özelliğini taşımaktadır. Gürcistan'ın en yüksek noktası olan 5193 metre yükseklğindeki Shkhara Dağı'nı ve Kafkas Dağları'nı görüyoruz. Atların, ineklerin ve domuzların serbestçe dolaştığı köyün sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Svan Etnografya Müzesi’ni ziyaret ettikten sonra Enguri Nehri’nin kıyısında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası bizleri bekleyen ciplerimize binerek Mestia'ya geri dönüyoruz. Konaklama otelimize ulaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklama otelinde  (Tur Ücretine Dahil )

Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında ekstra olarak alınacaktır.

Konaklama: Mestia Otelleri.

Akşam Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır.

 

3.Gün. ( Martvili Kanyonu – Kutaisi – Gelati Manastırı)

Değerli konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Svan Kuleleri ve Mestia ile vedalaşıyoruz. Kutaisi yönüne hareket ediyoruz.  Kutaisi'de öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeklerimiz sonrasında Martvili Kanyonu'na doğru hareket ediyoruz. Kanyonda dileyen misafirlerimiz yürüyüş yapabilirler dileyen misafirlerimiz kanyonun içinde bot turuna katılabilirler. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra Gürcistan Kilise'si tarafından Aziz ilan edilmiş olan Gürcistan'ın Kurucusu olarak kabul edilen Kral IV David tarafından 1106 yılında inşa ettirilmiş ve Unesco Kültür Mirasları listesinde olan Gelati Manastırını ziyaret ediyoruz. Kral IV. David' in mezarının da burada olması sebebiyle Gürcü halkı için çok önemli olan bu manastırın kilise bölümünde ki frescolara bakarken gözlerinizi alamayacaksınız. Rehberimizin burada ki anlatımları sonrasında nüfus bakımından Gürcistan'ın en kalabalık ikinci şehri olan Kutaisi' ye geliyoruz. Tarihteki Kolheti İmparatorluğu'na başkentlik yapmış, altın post mitolojisine de konu olmuş bu şehirde tiyatro meydanı, Gürcistan meclis binalarını gördükten sonra sizlere serbest zaman veriyoruz serbest zaman sonrası otelimize yerleşiyoruz.  

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Bölge Restoranlarında ekstra olarak alınacaktır. ( Tur ücretine dahil değildir. )

Konaklama: Kutaisi Otelleri

Akşam Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır.

 

4.Gün. ( Sataplia Mağarası – Batum – Piazza Meydanı )

Değerli konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası dinazor ayak izleri görebileceğimiz volkanik Sataplia Dağı’nın eteklerinde ki Sataplia Mağarası’nı ziyaret ediyoruz. Binlerce yıl önceden bize selam veren dinazorlara veda ederek Batum'a hareket ediyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından Orta Cami, Türk Mahallesi, Piazza Meydanı, Aziz Nikolaos Kilisesi, Medea Heykeli, Poseidon Heykeli, Tiyatro Meydanı, Ali ve Nino heykeli gezilerimizi tamamlayarak serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimizle ekstra Batum tekne turu gezisi yapıyoruz. Serbest zaman sonrasında Batum'da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam ekstra Gürcü gecesine katılabilirler.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Bölge Restoranlarında ekstra olarak alınacaktır. ( Tur ücretine dahil değildir. )

Konaklama: Batum Otelleri.

Akşam Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır.

 

5.Gün. ( Sarp Sınır Kapısı – Trabzon )

Değerli konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Sarp Sınır Kapısı’na doğru hareket ediyoruz. Kapıda geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Hopa - Rize istikametini takip ederek Rize'nin Gündoğdu İlçesi’ne geliyor ve bez atölyesinde alışveriş için mola veriyoruz. Alışverişlerimiz sonrasında Rize – Sürmene üzerinden Tarihi İpek Yolu’nun en önemli şehirlerinden olan 4000 yıllık geçmişi ile bizleri karşılayan Trabzon’a ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi köftesi ile meşhur Akçaabat’ta alıyoruz. Yemek sonrası Gürcüler'in ünlü Kraliçe'si Tamara'nın akrabaları olan Kommenos Ailesi tarafından 1238 yılında inşasına başlanan ve Kutsal Bilgelik anlamına gelen Ayasofya’yı rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Gezimizin sonrasında Trabzon Hasırı, Kazaziye ve Telkari sanatını göreceğimiz gümüşçümüzde anlatımları dinliyor alışveriş molası veriyoruz. Alışveriş molamızın ardından Soğuksu Mevkii’nde bulunan Konstantin Kabayanidis isimli armatör tarafından 19 yy. sonlarından İtalyan Barok mimarisinde yaptırılmış, 1923 Lozan Anlaşması’nda ki ek maddeye göre Türkiye ile Yunanistan arasındaki nüfus mübadelesi sonucunda hazineye kalan ve Atatürk’ün iki kez ziyaret ettiği,  vasiyetinin bir kısmını yazdığı Atatürk Köşkü'nü ziyaret ediyoruz.  Ziyaretimizin sonrasında Trabzon Havalimanı’na geçerek bir başka TEKNİKTUR organizasyonunda görüşmek dileği ile veda ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Bölge Restoranlarında ekstra olarak alınacaktır. ( Tur ücretine dahil değildir. )

Akşam Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır.

 

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler

Lüks Araçlar ile Ulaşım (Kişi sayısına göre araç detayları genel şartlarda yer almaktadır

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,                 

1618 Sayılı Kanun gereği Zorunlu Seyahat sigortası,   

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,  

4 Gece Oda Kahvaltı Konaklama

4 Sabah Kahvaltısı Açık Büfe veya Set Menü

 

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler

Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar,

Ekstra Belirtilen Organizasyonlar,

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri,

Öğle Yemekleri,

Akşam Yemekleri

TUR GENEL TANIMI

Gezilecek Yerler:

Trabzon – Batum – Zugdidi - Enguri Barajı – Mestia – Ushguli - Martvili Kanyonu – Kutaisi – Gelati Manastırı - Sataplia Mağarası – Batum – Piazza Meydanı -

Geceleme: 4 GECE
Konaklama: ODA KAHVALTI
11000.00 TL'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

+90 282 651 59 00

+90 543 651 59 00

corlu@tekniktur.com

+90 282 263 53 59

+90 531 375 69 06

info@tekniktur.com

 
© 2018 Teknik Tur
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp