DOĞU ANADOLU´NUN İNCİLERİ

5 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

Arkadaşlarınızla Paylaşın

DOĞU ANADOLU'NUN İNCİLERİ TURU

ERKEN REZERVASYON FIRSATI İLE
FAZLA ÖDEMENİZE GEREK YOK   

 

PEŞİN FİYATINA 6 TAKSİT AVANTAJI

 

6 GECE / 7 GÜN

 

5 GECE KONAKLAMALI 

 

SİVAS - ERZİNCAN - ERZURUM - KARS - IĞDIR - DOĞU BEYAZID - AĞRI - ANİ HARABELERİ - VAN AKDAMAR ADASI -  TATVAN - ELAZIĞ - HARPUT - MALATYA - DARENDE

SADECE 6.529 TL 'den başlayan fiyatlarla


1.Gün. ( Tekirdağ – Sivas )

 

* 17:00 Tekirdağ Sahil Özcanlar Köfte Karşısı
* 18:00 Çorlu Orion Avm Önü
* 19:00 Çerkezköy Kipa Avm Önü

 

 

 

Yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlikte Sivas’a gece yolculuğumuza başlıyoruz.

 

 

 

2.Gün. (Sivas – Gökmedrese – Ulu Camii – Taşhan – Madımak Oteli – Buruciye Medresesi – Çifte Minareli Medrese – Kongre Binası)

 

Değerli Konuklarımız; sabah saatlerinde Sivas’a varıyoruz ve vereceğimiz kahvaltı molası sonrasında, 1892 yılında mülki idare binası olarak inşa edilen, 4 Eylül, 11 Eylül 1919 tarihleri arasında Sivas Kongresi’nin toplandığı, sonrasında eski Sivas Lisesi olan Kongre Binası Müzesi’ni geziyoruz. Kongre binasından ayrılarak 1271 yılında İlhanlılar tarafından yaptırılmış olan Çifte Minareli Medrese’nin günümüze ulaşan eşsiz güzellikte ki kapısını görüyor ve hemen karşısında bulunan 1217 yılında Selçuklu Sultanı I. İzzeddin Keykavus tarafından yaptırılmış olan Şifaiye Medresesi’ni geziyoruz. Sonrasında 1271 yılında Selçuklu Sultanı III. Gıyaseddin Keyhüsrev döneminde Muzaffer Burucerdi tarafından fizik, kimya, astronomi öğretimi yapılmak amacıyla inşa edilmiş olan Buruciye Medresesi’ni görerek, eğik minaresiyle meşhur Sivas Ulu Cami’ye ulaşıyoruz. Ulu Cami ziyaretimiz sonrasında 1271 yılında Selçuklu baş veziri Sahib Ata Fahrettin Ali tarafından yaptırılmış olan Gök Medrese’yi geziyoruz ve sonrasında sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında 1939 ve 1992 yılında yaşamış olduğu yüksek şiddetli depremler sonrasında yeniden kurulan ve modern bir mimariye kavuşan Erzincan’a gitmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Erzincan şehir merkezinde yapacağımız panoramik turumuzun ardından Bakırcılar Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizi de Erzincan’da aldıktan sonra Tercan, Aşkale üzerinden Dadaşlar diyarı Erzurum’a varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. 

 

Kahvaltı: Yol üzeri mola tesislerinde ekstra olarak alınacaktır.

 

Öğle Yemeği: Erzincan Evin Döner.

 

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

 

Konaklama: ERZURUM - Polat Renaissance Otel, Dedeman Otel

 

 

 

3.Gün. (Yakutiye Medresesi – Üç Kümbetler – Çifte Minareli Medrese – Ulu Camii – Lala Mustafa Paşa Camii – Oltu Taşı Çarşısı – Aziziye Tabyası – Pasinler – Horasan – Sarıkamış – Şehitler Anıtı – 12 Havariler Kilisesi – Taş Köprü – Kars Kalesi )

 

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Erzurum’u gezmeye 1991 yılında Turizm Bakanlığı tarafından onarımdan geçirilen ve halen müze olarak kullanılmakta olan Yakutiye Medrese’si ile başlıyoruz. Erzurum’da ki ilk Osmanlı Cami’si olan ve dönemin mimarbaşı olan Mimar Sinan’a, Lala Mustafa Paşa tarafından yaptırılan ve bugün kendi adıyla anılan camiyi ziyaret ettikten sonra Rüstem Paşa Kervansarayı’nda (Taşhan) serbest zaman veriyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda Oltu Taşı çarşılarında gezebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Ardından Erzurum’un sembolü olan Çifte Minareli Medrese’yi ve Ulu Cami’yi gezip Erzurum Evleri arasında yapacağımız keyifli yürüyüş sonrasında Sultan Melik Mahallesi’nde bulunan ve Anadolu’daki mezar anıtlarının en güzel örneklerinden biri olan Üç Kümbetler’i ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi meşhur cağ kebabı yiyerek değerlendirdikten sonra, Erzurum savunmasının ve Anadolu’nun en büyük kahramanlarından Nene Hatun’un mezarının da bulunduğu Aziziye Tabyası’nı geziyoruz. Sonrasında Selçuklular, Bizanslılar arasında yapılmış yüzyıllık çarpışmalarda ki ilk büyük meydan muharebesi olan Pasinler Meydan Muharebesi’nin gerçekleştiği bölgeden geçerken rehberimizin yapacağı anlatımlarla keyifli hale gelen yolculuğumuza, Köprüköy’de kısa bir mola veriyoruz. Aras Nehri ile Pasinler Deresi’nin birleştiği bölgede bulunan ve İlhanlı döneminde yapılmış olan Çobandede Köprüsü’nü görüp fotoğrafladıktan sonra yolumuza devam ediyoruz. Horasan üzerinden geçip yolumuzun üzerinde bulunan peri bacası örneklerini görerek 1915 yılında Kafkasya projesini gerçekleştirmek için başlatılan sonunda bir drama dönüşen büyük harekâtın yapıldığı Sarıkamış’a ulaşıyoruz. Şehitler Anıtı’nda vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Kars´a varıyoruz. 1877 yılından sonra ki 40 yıl boyunca Rus işgalindeyken yeniden kurulan şehirde, birbirini 90 derecelik açıyla kesen sokakları, Baltık mimarisinin ülkemizde ki en güzel örnekleri olan cepheleri süslü, kesme taş binaları görüyor, 12 Havariler Kilisesi’ni, Taş Köprü’yü geziyor Kars Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Gezilerimizin ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.

 

Öğle Yemeği: Kars Kaz Evi.

 

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

 

Konaklama: KARS  The Kars Park Otel vb.

 

 

 

4.Gün. (Arpaçay – Ani Harabeleri – Surp Prkitch Kilisesi – Tigran Honents Kilisesi – Küçük Hamam – Ani Katedrali – Menucehr Camii – Digor – Tuzluca – Iğdır – Doğubayazıt – İshak Paşa Sarayı)  

 

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Arpaçay’ın kıyısında kurulmuş Ani’ye gidiyoruz. Burada Ermeni – Gürcü kültürünün en önemli yapıtlarının yer aldığı eserlerden Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi, Selçuklu eserlerinden Menucehr Cami, Sultan Sarayı’nı geziyoruz. Sonrasında Ani’den ayrılıp, Digor – Tuzluca – Iğdır’dan geçerek Doğubayazıt’a varıyoruz. Vereceğimiz öğle yemeği molamızın ardından 5137 m yüksekliği ile ülkemizin en büyük dağı olan Ağrı Dağı’nı izleyerek, yapımı tam 99 yıl süren, bitirildiği 1784 yılından beri merkezi ısıtma sistemine sahip olan, Doğubayazıt’ı kuş bakışı gören bir konuma sahip olan İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. Sarayın harem, selamlık, çeşme, avlu, türbeler, cami gibi kısımlarını gezdikten sonra Bendi Mahi Çayı üzerinde ki Muradiye Şelalesi’ne ulaşıyor ve bu eşsiz güzelliği fotoğraflamak için sizlere serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Van Gölü’nü yanımıza alarak yapacağımız yolculuğumuzun ardından otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.

 

Öğle Yemeği: Doğubayazıt Ararat Restoran serbest menü fiyatları geçerlidir.

 

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

 

Konaklama: VAN - Rönesans Otel v.b

 

5.Gün. (Van Kalesi – Van Kedi Evi – Van Müzesi – Çavuştepe Kalesi – Akdamar Adası – Van Gölü)

 

Sabah kahvaltımızın ardından Van'ı gezmeye başlıyoruz. İlk olarak Urartu krallarından I. Sarduri tarafından MÖ 840-MÖ 825 tarihleri arasında yaptırılmış olan Van Kalesi’ni panoramik olarak görüyor ve Van Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müzede Urartular’dan kalma birçok eseri gördükten sonra Doğu Anadolu ve İran Kültürü’nün en önemli öğelerinden olan halı ve kilimler hakkında ayrıntılı bilgi alabileceğimiz Halı-Kilim Kooperatifinde bir mola veriyoruz sonrasında meşhur Van kedilerini ve Kafkasya’nın meşhur el sanatlarından olan savat sanatını görebileceğiniz Arubani Bedesteni’ne gidiyoruz. Burada ustalarımızdan savat sanatının inceliklerini dinliyor, alışverişlerimizi yapıyor ve Van kedileri ile fotoğraflar çekinmeyi ihmal etmiyoruz. Şirin dostlarımızı geride bırakarak, Urartu kralı II. Sarduri'nin M.Ö.764-734 yılları arasında yaptırdığı ve Urartuların Sardurihinili ismini verdiği Çavuştepe Kalesi'ne gidiyoruz. Van - Hakkâri karayolunun üzerinde bulunan bu etkileyici kalede; depo, saray ve tapınak kalıntılarını görüp, eğer şanslıysak dünyanın sayılı Urartuca bilen kişilerinden birisi; ören yeri bekçisi Mehmet Amca ile tanışıp, ondan Urartu yazıtlarını dinliyoruz. Sonrasında, arkamızda Artos Dağı önümüzde Van Gölü manzarasıyla yöresel öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra, Van Gölü üzerinde yapacağımız yarım saatlik tekne yolculuğuyla ulaşacağımız Akdamar Adası'nı ve Ermeni Kralı I. Gagik tarafından 915-921 yıllarında yaptırılmış olan Akdamar Kilisesi'ni geziyor. Kilisenin dışına işlenmiş olan eşsiz rölyefleri rehberimizden dinliyoruz. Gezilerimiz sonrasında otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.

 

Öğle Yemeği: Deniz Restoran (Serbest menü seçenekleri)

 

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

 

Konaklama: VAN - Rönesans Otel vb.

 

 

 

6.Gün. (Ahlat – Emir Bayındır Kümbeti – Tatvan – Nemrut Krater Gölü – Elazığ – Harput)

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden ayrılıp Ahlat’a ulaşıyoruz. Bazıları 3,5 m boyunda olan anıtsal mezar taşlarıyla dolu olan Selçuklu Mezarlığı ve çevresindeki pek çok farklı tarzda inşa edilmiş kümbetlerden en ilginci olan Emir Bayındır Kümbeti'ni görüp, Tatvan’a geri dönüyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerimize binip Nemrut Krater Gölü’ne çıkıyoruz.(Ekstra) Fotoğraflarımızı çekip geçireceğimiz keyifli dakikalar sonrasında Tatvan’da öğle yemeğimizi yiyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından Elazığ’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Muş, Solhan, Bingöl üzerinden Elazığ’a varıyoruz. Elazığ’da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

 

Ekstra Nemrut turu Bizleri bekleyen minibüslerimize binip Türkiye’nin en büyük krater gölü olan Nemrut Krater Gölü’ne çıkıyoruz. Fotoğraflarımızı çekip geçireceğimiz keyifli dakikalar sonrasında Tatvan’da bulunan otobüsümüzle buluşuyoruz.

 

Kahvaltı: otelde açık büfe olarak alınacaktır.

 

Öğle Yemeği: Tatvan Adabağ Restoran.

 

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

 

Konaklama: ELAZIĞ – Marathon Otel, Akgün Otel, Dedeman Vb.

 

7.Gün. (Harput Kalesi (Süt Kalesi) – Harput Konakları – Meryem Ana Kilisesi – Balakgazi Heykeli – Karakaya Barajı – Kömürhan Köprüsü – Malatya – Arslantepe – Battalgazi (Eski Malatya) – Ulu Camii – Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı – Halfetih Minaresi – Kayısı Borsası – Darende – Tohma Kanyonu – Somuncu Baba Türbesi )

 

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında ilk olarak Elazığ’da M.Ö. 8. Yy’da Urartular tarafından inşa edilmiş olan Harput Kalesi’ni, 1156-1157 tarihleri arasında Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yaptırılan, eşsiz bir mimariye ve eğik bir minareye sahip olan Ulu Cami’yi, geziyoruz. Harput Konakları’nı, Meryemana Kilisesi’ni panoramik olarak görüyor ve Balak Gazi Heykeli altında bulunan kafeteryadan Elazığ’ı kuş bakışı seyrettikten sonra verilen kısa mola sonrası halk türkülerine esin veren Karakaya Baraj Gölü üzerinde ki Kömürhan Köprüsü’nü geçerek Malatya’ya hareket ediyoruz. Malatya mutfağının lezzetlerinden tatmak üzere öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından dünyanın en eksi sarayını barındıran Arslantepe’yi geziyoruz. Sonrasında Eski Malatya’ya, günümüzde ki adıyla Battalgazi’ye hareket ediyoruz. Battalgazi surlarını, eski namazgahı panoramik olarak görüp Sultan IV. Murad’ ın silahtarı olan Silahtar Mustafa Paşa tarafından yaptırılmış olan Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nı geziyoruz. Sonrasında 1224 yılında Selçuklu Hükümdarı Alaaddin Keykubat tarafından yaptırılmış olan Ulu Cami’yi geziyoruz. Şahabe-i Kübra Medresesi ve Osmanlı Dönemin’de idamların gerçekleştirildiği yer olan Kanlı Kümbet’i görerek Yeni Malatya’ya doğru yola çıkıyoruz. Kayısı borsasında sizlere serbest zaman veriyoruz, serbest zamanımız sonrasında Darende’ye geçiyoruz. Tohma Kanyonu içerisinde bulunan Somuncu Baba Türbesi’ni ziyaret edip kanyonda vereceğimiz serbest zaman sonrasında Kayseri – Ankara istikametinden dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Ankara’da bizlere katılan misafirlerimizi bırakıyor, kendilerine veda ederek İstanbul’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.

 

KahvaltıOtelde açık büfe olarak alınacaktır.

 

Öğle Yemeği: Malatya Çamlıca Restoran.

 

Akşam Yemeği: Yol üzerinde dinlenme tesisinde serbest zaman verilecektir.

 

Konaklama: Bu gece otel konaklaması yoktur.

 

 

 

8.Gün. Dönüş

 

Sabah erken saatlerde sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarında bırakıyor ve bir başka TEKNİKTUR organizasyonunda görüşmek dileği ile sizlere veda ediyoruz.

 

 

 

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler

 

 

 

Lüks Araçlar ile Ulaşım (Kişi sayısına göre araç detayları genel şartlarda yer almaktadır.)  

 

Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,             

 

ık Büfe 5 Sabah kahvaltısı,

 

ık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 5 Akşam yemeği

 

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,   

 

1618 Nolu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,

 

Profesyonel rehberlik hizmetleri,

 

 

 

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler  

 

Tüm öğle yemekleri,

 

Tüm yemeklerde alınan İçecekler,

 

Tur süresince yapılan özel harcamalar,

 

Ekstra belirtilen organizasyonlar,

 

Müze Ören yeri giriş ücretleri,

 

Nemrut Krater gölü

 

Akdamar adası tekne ücreti


TUR GENEL TANIMI

Geceleme: 5 GECE
Konaklama: YARIM PANSİYON
6529.00 TL'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

+90 282 651 59 00

+90 543 651 59 00

corlu@tekniktur.com

+90 282 263 53 59

+90 531 375 69 06

info@tekniktur.com

 
© 2018 Teknik Tur
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp