UÇAKLI DOĞU ANADOLU TURU

4 GECE 5 GÜN

Arkadaşlarınızla Paylaşın

UÇAKLI DOĞU ANADOLU  TURU

2 GECE 3 GÜN 

THY İLE 

 

1. Gün. Arapgir – Onar Köyü – Ocak Köyü – Kemaliye – Lökhane – Manili Yol – Karanlık Kanyon

Değerli Konuklarımız İstanbul Havalimanı’ndan gerçekleşecek uçuşumuzla Malatya Havalimanı’na ulaşıyoruz. Otobüsümüz ve rehberimizle buluşarak Arapgir istikametine doğru yola çıkıyoruz. Onar Köyü’ne geliyoruz ve Anadolu’nun en eski cemevi olma özelliğine sahip olan Büyükocak Cemevi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Arapgir merkeze geliyor ve Mirliva Ahmet Bey Camisi’ni geziyor ve Tarihi Millet Han’da bir kahve molası veriyoruz. Ardından Ocak Köyü’ne geliyoruz. Ocak Köyü Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Kemaliye’ye doğru yola çıkıyoruz. Eski adı Eğin olan, Fırat vadisine kurulmuş olan bu küçük ilçede ilk ziyaret noktamız Kemaliye’ye özgü meşhur lök tatlısının tadına bakabileceğimiz lökhane olacak. Lök tatlısının yapımını ustamızdan dinledikten sonra müsait olması halinde tarihi su değirmenini görüyoruz. Sonrasında manili yolda kısa bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Eşleri İstanbul’a çalışmaya giden kadınların eşlerine yazdıkları manileri okuduktan sonra Kemaliye’yi kuşbakışı izliyor, fotoğraflarımızı alıyor ve yapımı 132 yıl süren, elle açılmış meşhur taş yolu ve tünellerin bir kısmını görüyoruz. Sonrasında Kemaliye’de ki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Kahvaltı: Uçakta servis edilen ikramlar ile alınacaktır.

Öğle Yemeği: Arapgir’de ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama: Kemaliye Otelleri.

 

2.Gün. Keban Barajı – Munzur Dağı – Munzur Gözeleri – Ovacık – Munzur Vadisi – Tunceli – Pertek

Değerli Konuklarımız, Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Arapgir istikametini kullanarak, Fırat Nehri üzerinde 1965-1975 yılları arasında yapımı tamamlanan Keban Barajı’nı görüyor ve Elazığ - Pertek Feribotu’nu kullanarak Keban Barajı üzerinden geçerek Ovacık’a ulaşıyoruz. Munzur Çayı’nın ilk çıkış noktası olan gözeleri görüyoruz, hikayesini rehberimizden dinledikten sonra Ovacık’tan ayrılarak Munzur Çayı boyunca oluşmuş olan Munzur Vadisi’ne giriyoruz. Dağların arasında Munzur Çayı’nın eşliğinde yapacağımız yolculuğumuz sonrasında Tunceli Şehir Merkezi’ne ulaşıyoruz. Tunceli Müzesi’ni geziyoruz ardından sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Pertek - Elazığ feribotunu kullanarak Elazığ’a ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği:  Lokma Restoran’da ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama: Elazığ Otelleri.

 

3.Gün. Harput – Elazığ – Tatvan – Nemrut Krater Gölü – Ahlat – Emir Bayındır Kümbeti

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden ayrılıp, M.Ö. 8. Yy’da Urartular tarafından inşa edilmiş olan Harput Kalesi’ni, 1156-1157 tarihleri arasında Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yaptırılan, eşsiz bir mimariye ve eğik bir minareye sahip olan Ulu Camii’ yi, geziyoruz. Harput Konaklarını, Meryemana Kilisesi’ni panoramik olarak görüyor ve Balak Gazi Heykeli altında bulunan kafeteryadan Elazığ’ı kuşbakışı seyrettikten sonra Tatvan’a doğru yola çıkıyoruz. Bingöl, Solhan, Muş üzerinden yapacağımız yolculuğumuz sonrasında Tatvan’a ulaşıyor ve öğlen yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemeğimizin sonrasında bizleri bekleyen minibüslerimize binip Nemrut Krater Gölü’ne çıkıyoruz.(Ekstra) Fotoğraflarımızı çekip geçireceğimiz keyifli dakikalar sonrasında, otobüsümüzle Ahlat’a ulaşıyoruz. Bazıları 3,5 m boyunda olan anıtsal mezar taşlarıyla dolu olan Selçuklu Mezarlığı ve çevresindeki pek çok farklı tarzda inşa edilmiş kümbetlerden en ilginci olan Emir Bayındır Kümbeti'ni görüp, Tatvan’a geri dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Tatvan Adabağ Restoran.

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama: Tatvan Otelleri.

 

4.Gün. Muradiye Şelalesi – Tendürek Dağı Geçidi – Doğubayazıt – İshak Paşa Sarayı – Ağrı Dağı

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımız sonrasında Muradiye Şelalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Van Gölü eşliğinde yapacağımız yolculuğumuz sonrasında Bendi Mahi Çayı üzerinde ki Muradiye Şelalesi’ne ulaşıyor ve bu eşsiz güzelliği fotoğraflamak için sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Tendürek Dağı Geçidi’nden geçerek Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesine ulaşıyoruz. Yapımı tam 99 yıl süren, bitirildiği 1784 yılından beri merkezi ısıtma sistemine sahip olan, Doğubayazıt’ı kuş bakışı gören bir konuma sahip olan İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. Sarayın harem, selamlık, çeşme, avlu, türbeler, cami gibi kısımlarını gezdikten sonra Doğubayazıt’ın meşhur kaçakçılar çarşısında alışveriş yapabilmeniz için sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımız sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır

Öğle Yemeği: Doğubayazıt Ararat Restoran

Konaklama: Bu akşam konaklama olmayacaktır.

 

5.Gün. Van Gölü – Akdamar Adası – Çavuştepe Kalesi – Van Müzesi– Van Kalesi – Van Kedi Evi

Sabah kahvaltımızın ardından Van'a doğru yola çıkıyoruz. Gevaş’a gelip teknemize binerek Van Gölü üzerinde yapacağımız yarım saatlik tekne yolculuğuyla ulaşacağımız Akdamar Adası'nı ve Ermeni Kralı I. Gagik tarafından 915-921 yıllarında yaptırılmış olan Akdamar Kilisesi'ni geziyor. Kilisenin dışına işlenmiş olan eşsiz rölyefleri rehberimizden dinliyoruz.  Sonrasında, arkamızda Artos Dağı önümüzde Van Gölü manzarasıyla yöresel öğlen yemeklerimizi alıyoruz. Yemek sonrasında Urartu kralı II. Sarduri'nin M.Ö.764-734 yılları arasında yaptırdığı ve Urartuların Sardurihinili ismini verdiği Çavuştepe Kalesi'ne gidiyoruz. Van-Hakkâri karayolunun üzerinde bulunan bu etkileyici kalede; depo, saray ve tapınak kalıntılarını görüp, eğer şanslıysak Dünyanın sayılı Urartuca bilen kişilerinden birisi; ören yeri bekçisi Mehmet amcayla tanışıp, ondan Urartu yazıtlarını dinliyoruz sonrasında Van şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. Şehir merkezinde ilk olarak Urartu krallarından I. Sarduri tarafından MÖ 840-MÖ 825 tarihleri arasında yaptırılmış olan Van Kalesi’ni panoramik olarak görüyor ve Van Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müzede Urartulardan kalma birçok eseri gördükten sonra Doğu Anadolu ve İran kültürünün en önemli öğelerinden olan Halı ve Kilimler hakkında ayrıntılı bilgi alabileceğimiz Halı-Kilim Kooperatifinde bir mola veriyoruz sonrasında meşhur Van Kedi’lerini ve Kafkasya’nın meşhur el sanatlarından olan savat sanatını görebileceğiniz Arubani Bedesteni’ne gidiyoruz. Burada ustalarımızdan savat sanatının inceliklerini dinliyor, alışverişlerimizi yapıyor ve Van kedileri ile fotoğraflar çekinmeyi ihmal etmiyoruz. Şirin dostlarımızı geride bırakarak, uçağımıza binmek üzere Van Havalimanı’na dönüyor, uçağa biniş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Başka bir TEKNİKTUR organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlerden ayrılıyoruz.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Deniz Restoran (Serbest menü seçenekleri)

Akşam Yemeği: Van’da ekstra olarak alınacaktır.

Konaklama: Bu akşam konaklama olmayacaktır.

  

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler

Lüks Araçlar ile Ulaşım (Kişi sayısına göre araç detayları genel şartlarda yer almaktadır.)

Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,             

Açık Büfe 4 Sabah kahvaltısı,

Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 4 Akşam yemeği

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,   

1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,

Profesyonel rehberlik hizmetleri,   

 

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler  

Tüm öğle yemekleri,

Tüm yemeklerde alınan içecekler,

Tur süresince yapılan özel harcamalar,

Ekstra belirtilen organizasyonlar,

Müze Ören yeri giriş ücretleri,

Nemrut Krater gölü,

Akdamar adası tekne ücreti

TUR GENEL TANIMI

Geceleme: 4 GECE
Konaklama: YARIM PANSİYON
8700.00 TL'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

+90 282 651 59 00

+90 543 651 59 00

corlu@tekniktur.com

+90 282 263 53 59

+90 531 375 69 06

info@tekniktur.com

 
© 2018 Teknik Tur
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp