UÇAKLI BUTİK GAP TURU

2 GECE 3 GÜN

Arkadaşlarınızla Paylaşın

UÇAKLI BUTİK GAP TURU 

2 GECE 3 GÜN 

İSTANBUL YENİ HAVALİMANI THY UÇUŞLU

1.Gün. (Diyarbakır – Ulu Cami – Dicle – On Gözlü Köprü – Midyat – Mor Gabriel Manastırı)

Değerli Konuklarımız, İstanbul Havaalanı’nda buluşuyor ve bizleri Diyarbakır’a götürecek olan Türk Havayolları İstanbul Havaalanı – Diyarbakır uçağımız için C/in işlemlerini tamamlıyoruz. Check/in işlemlerimizin ardından 08:50’de hareket eden İstanbul – Diyarbakır (TK 2612) uçuşu ile Diyarbakır’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Diyarbakır’da bizleri bekleyen otobüsümüz ve rehberimizle buluşuyoruz, Diyarbakır’ı gezmeye başlıyoruz. Diyarbakır’da ilk önce İslamiyet’in beş Harem-i Şerifinden birisi olarak kabul edilen Mor Thoma Kilisesinin camiye çevrilmesiyle yapılmış Ulu Cami’yi geziyoruz. Ulu Camii gezisi sonrası,  “Yaş 35 ve Haydi Abbas” şiirlerinin yazarı Cahit Sıtkı Tarancı’nın Doğduğu Eve gidiyoruz ve Dört Mevsim Odalarını görüyoruz. Sonrasında yapacağımız yürüyüşümüzle Dört Ayaklı Minare’yi, Diyarbakır Surları’nı, Keçi Burcu’nu görüyoruz ve fotoğraflıyoruz. Ardından otobüsümüzle On Gözlü Köprüye geliyor, Hıdrellez zamanı, yöre insanlarının beze dilek yazıp nehre attıkları tarihi köprüden Dicle’yi izliyoruz. Sonrasında Midyat’a doğru yola çıkıyoruz. Süryanilerin ilk yerleşim mekânlarından biri olan Tur Abdin Bölgesi’nin kalbi Midyat’a gidiyoruz. Bölgede ki Süryaniler tarafından kutsal kabul edilen Mor Gabriel Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından Sıla Dizisi’nin de çekildiği Konuk Evi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında bir Midyat el işlemecilik sanatı olan Telkâri sanatı hakkında bilgi alıyoruz ve Midyat’ ta sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Kahvaltı: Thy uçağında kahvaltı paketi verildiğinden, kahvaltı için zaman harcamadan tura başlanacaktır.

Öğle Yemeği: Diyarbakır Ciğerci İbo Restoran.

Konaklama: Mardin Otelleri

Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

 

2.Gün. (Midyat –  Göbeklitepe – Balıklı Göl – Halil-ül Rahman Gölü Camii – Gümrük Han – Şanlıurfa)

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında, dinlerin ve dillerin buluştuğu, Süryani’sinden Arap’ına birçok farklı kültür ve inanç birleşimi olan Mardin gezimize başlıyoruz. Taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyüleyen eski Mardin’de, dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüzde, Mardin’in en büyük camisi olan Ulu Cami ve minaresinin anlatımını dinledikten sonra, belediye temizlik işlerinin eşekler ile yapıldığı evlerin altından geçerek, tarih kokulu sokaklarda yürüyoruz. Eşsiz Mezopotamya manzarasında kahvelerimizi içmek için sizlere serbest zaman veriyoruz. Mardin turumuzu tamamlıyor ve Göbeklitepe’ye hareket ediyoruz. Dünyanın bilinen en eski tapınağı olan Göbeklitepe’de hayvan kabartmalarını görüyor ve bu gizemli tarihe tanıklık ediyoruz. Göbeklitepe gezimizin ardından Şanlıurfa şehir merkezine geliyor ve Balıklı Gölü, Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, çarşılarda vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimiz bugün oda kahvaltı olup dileyen misafirlerimiz EKSTRA olarak akşam yemeğini Urfa Sıra Gecesi eşliğinde alacaktır.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak sunulacaktır.

Öğle Yemeği: Mardin Adana Dostlar Kebapçısı

Konaklama: Şanlıurfa Otelleri

Akşam yemeği: Sıra gecesinde ya da konaklama otelinde ekstra olarak alınacaktır.

Sıra Gecesi Şanlıurfa’nın vazgeçilmezi, yıllardan beri kuşaktan kuşağa aktarılan insanların sosyal hayatlarında topluca eğlendikleri özel günlerini kutladıkları, yöresel müziklerin çalınıp söylendiği, yöresel halk oyunlarının oynandığı, çiğköfte, ayran, şıllık ve acı kahve mırranın ikram edildiği eğlence.

 

3.Gün. (Halfeti – Gaziantep – Tahmis Kahvesi – Zeugma Mozaik Müzesi – Bakırcılar Çarşısı)

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında Halfeti’ye hareket ediyoruz Sular altında kalmış Halfeti’de Fırat Nehri’nin kıyısında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. EKSTRA Tekne turumuzda eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale’nin kalıntılarını ve Savaşan Köyü’nde meşhur Batık Minare’yi görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzun ardından siyah gülleriyle ünlü Halfeti’den ayrıldıktan sonra Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep’te ilk olarak Zeugma Mozaik Müzesi’ni geziyoruz. Sonrasında günümüzde hala faal olan Naib Hamamının önünde durup 14 Şehitler Anıtını görüyor, Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Bakırcılar Çarsısı’ndan geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp Tahmis Kahvesi olarak anılan mekânda sütlü menengiç kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile dinleniyoruz. Gaziantep baklavasının da tadına bakıp alışveriş yaptıktan sonra Gaziantep Havalimanı’na geliyor uçağa biniş işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve başka bir TEKNİKTUR organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

 

Dönüş uçuşumuz, Türk Havayolları Gaziantep – İstanbul Havaalanı 20:20 uçuşu ile gerçekleşecektir.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak sunulacaktır.

Öğle Yemeği: Kebapçı Yalçın Restoran.

Konaklama: Bu akşam konaklama olmayacaktır.

 

Önemli Not: Otellerde ki yoğunluk durumuna göre, programda belirtilen yerlerin tamamı ziyaret edilmek kaydı ile konaklama dizilimleri ve tur programının dizilimi değiştirilebilir.

 

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler

Lüks Araçlar ile Ulaşım (Kişi sayısına göre araç detayları genel şartlarda yer almaktadır.)

Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,             

Açık Büfe 2 Sabah kahvaltısı,

Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 1 Akşam yemeği,

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,

1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,

Profesyonel rehberlik hizmetleri,

 

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler

Tüm öğle yemekleri,

Tüm yemeklerde alınan İçecekler,

Tur süresince yapılan özel harcamalar,

Ekstra belirtilen organizasyonlar,

Müze Ören yeri giriş ücretleri,

Halfeti Tekne Turu

TUR GENEL TANIMI

Geceleme: 2 GECE
Konaklama: 1 GECE YARIM PANSİYON - 1 GECE ODA KAHVALTI
5000.00 TL'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

+90 282 651 59 00

+90 543 651 59 00

corlu@tekniktur.com

+90 282 263 53 59

+90 531 375 69 06

info@tekniktur.com

 
© 2018 Teknik Tur
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp