ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ - MERSİN - TARSUS - KONYA TURU

2 GECE 3 GÜN

Arkadaşlarınızla Paylaşın

ADANA  PORTAKAL ÇİÇEĞİ
MERSİN - TARSUS - KIZ KALESİ - KONYA TURU 

3 GÜN 2 GECE MERSİN KONAKLAMALI

28 NİSAN  - 01 MAYIS 2023

01 ŞUBATA KADAR 3.250 TL YERİNE
SADECE 2.750 TL 

1. GÜN 28 NİSAN 2023

Turumuz saat;
17:00da Tekirdağ Valilik Önü
17:00 Çerkezköy beledeiye önü
18:00 Çorlu Eskı Kız Meslek Durağından Hareketle başlar .Araç içi ikramlar eşliğinde Bolu-Ankara-Aksaray ‘ı takiben yolumuza devam ediyoruz.

2. GÜN 29 NİSAN 2023
TARSUS - ADANA 

Uzun ve keyifli yolculuğun ardından sabah saatlerinde  Tarsusa ulaşıyoruz. Görülecek yerler arasında  Hristiyanlarca kutsal 2. Kilise St. Paul Kilise Müzesi, St. Paul Kuyusu, Dünya'nın ilk kanalizasyonlu Tarsus Roma Antik Yolu, Tarsus evleri, Eshab- ı keyf (yedi uyurlar), Nusret Mayın Gemisi ve Kleopatra Kapısı bulunuyor.Program sonrasında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Tarsus sonrası Adana'ya doğru yola çıkıyoruz.Adana’ya varışımız sonrasında Türkiye’nin en büyük camisi Sabancı merkez Cami, Tarihi Taş Köprü, Ulu Cami, Türkiye’nin en uzun saat Kulesi’nin görülmesi ile  Sonrasında Ünlü Rio Karnavalı gibi Tamamen sivil toplum kuruluşları tarafınca organize edilen ve bu niteliği ile Türkiye’nin ilk karnavalı niteliği taşıyan Portakal Çiçeği kokan Ziya Paşa Bulvarındaki kortejde dans grupları, pandomimciler, sokak müzisyenleri ve ilginç kostümlü katılımcılarla son derece renkli ve keyifli Portakal çiçeği Karnavalını izleme, fotoğraf çekimi, dans, şarkılara eşlik etme imkanı buluyoruz. Serbest zamanda alınan akşam yemeği sonrasında Yorucu geçen  günün ardından konaklama yapacağımız Mersin sahildeki otelimize geçiyoruz.  

3. GÜN 30 NİSAN 2023
MERSİN - KIZ KALESİ - CENNET CEHENNEM OBRUKLARI - SOLİ POMPEİOPOLİS ANTİK KENTİ

Sabah alacağımız kahvaltının ardından efsanevi hikayesiyle merak uyandıran Cennet Cehennem obruklarını görmeye gideceğiz. Efsaneye göre Cehennem obruğu için söylenen, Yunan Mitolojisi'nde önemli bir yere sahip olan Zeus, alevler kusan yüz başlı ejderha Typhon'u bir kavgada yendikten sonra bir süre Cehennem Mağarası'nda bekletmiş, ardından ise Etna Yanardağı'nın altına sonsuza dek kapatmış. Cennet obruğu ise Bir yeraltı deresinin yol açtığı kimyasal erozyonla tavanın çökmesi sonucu meydana gelmiş büyük bir çukurdur. Elips biçimindeki ağız kısmı çapları 250 m ve 110 m olup derinliği 70 metredir. Çökük tabanının güney ucunda 200 m uzunluğunda ve en derin noktası 135 m olan büyük bir mağara girişi ve bu mağaranın ağzında küçük bir kilise bulunmaktadır. Kilisenin giriş kapısı üzerindeki 4 satırlık kitabede, bu kilisenin V.yy’da Paulus adında dindar bir kişi tarafından Meryem Ana’ya ithafen yaptırılmış olduğu yazılmaktadır. Cennet obruğunun içine her biri oldukça geniş 452 basamaklı taş bir merdivenle inilir. Kiliseye 300. basamakta varılır. Kiliseden sonraki mağaranın bitim noktasında mitolojik bir yeraltı deresinin sesi duyulur. Sonrasında ekstra  tekne ile  deniz kalesi olarak bilinen KIZ KALEsine gidiyoruz. Kızkalesi’nin farklı yerler için de anlatılan bir de efsanesi bulunmaktadır. “Vaktiyle bir kral varmış. Çok sevdiği tek kızının geleceğini öğrenmek için bir falcıya danışmış. Kızının yılan tarafından sokularak öleceğini öğrenince, prenses için bu kaleyi yaptırmış. Böylece onun can güvencesini sağladığını zanneden kral, bir gün kızına bir sepet üzüm göndermiş. Ne var ki sepette gizlenen yılan kızı sokarak öldürmüş.” Benzer bir anlatım İstanbul'daki Kızkulesi için de kullanılmaktadır. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra günün son durağı İzleri milattan sonra 2. ve 3. yüzyıllara uzanan, sütunlarının bir kısmı bugüne kadar korunan Soli pompeipolis antik kentini gördükten sonra  konaklama için Mersin sahildeki otelimize geçiyoruz.

 

4.GÜN 01 MAYIS 2023

MERSİN - KONYA TROPİKAL KELEBEK VADİSİ-ÇORLU- TEKİRDAĞ

Değerli Konuklarımız; sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından yaklaşık 4 saat sürecek olan yolculuğun ardında Mevleviler şehri Konya'ya ulaşıyoruz. Mevlana müzesini panaromik olarak görüyor ve öğle yemeği için Meşhur etli ekmek ve konya kebabının tadına bakmak üzere restoranımıza geçiyoruz. Sonrasında Türkiye’nin ilk kelebek bahçesi ve Avrupa’nın en büyük kelebek uçuş alanına sahip Konya Tropikal Kelebek Bahçesine doğru yola çıkıyoruz. Kelebekler bahçesine Kostarika, Kenya, Filipinler, Malezya, Singapur, Endonezya, Kolombiya ve Panama gibi ülkelerden, kelebek yaşamının 3. evresi olan pupa evresinde özel kutular içerisinde gelmektedir. Gelen pupalar, özel dolaplar içerisine yerleştirilerek başkalaşım süreçlerini tamamlamakta ve kelebek olarak uçuş göstermektedirler. Bahçede 195 türde canlı bitki, kelebekler ile ziyaretçilere gezi sırasında eşlik etmektedir. Ayrıca Türkiye’ de sadece bahçede bulunan birçok bitki türü yetiştirilmektedir. Bahçe içerisinde, canlı yaşamını daha kaliteli hale getirebilmek adına bulunduğu ortamdaki zararlı maddeleri absorbe edebilen, oksijen üretimi yüksek bitkiler tercih edilmiştir. Böcek Müzesi bölümü, Kelebek Yaşam Döngüsü, Böcek Sineması, Kelebek Sınıflandırması, Kelebek Davranışı ve Böcek Köyünden oluşmaktadır. Bu alanda bulunan kelebekler ve diğer ilginç böcekler özel olarak kurutulup sergilenmektedir. Bu güzel görsel şölenin ve tamamlanan tur programımızın ardından Siz değerli misafirlerimizi  aldığımız noktalara bırakmak üzere dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Bir başka TEKNİKTUR organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

Ücrete Dahil Hizmetler

* Lüks Araçlar ile Ulaşım
* Araç İçi İkramlar
* Mersin’de 2 Gece ODA KAHVALTI konaklama
* Programda belirtilen geziler
* Rehberlik hizmetleri
* Seyahat Saglık Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm Öğle ve Akşam yemekleri
* Müze-ören yeri giriş
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra belirtilen organizasyonlar (katılım zorunlu değildir.)

2 ve 3 kişilik odada kişi başı Tek kişilik odada kişi başı İki yetişkin yanında 0 - 6.99 yaş
çocuk fiyatı
İki yetişkin yanında 6 - 11.99 yaş
çocuk fiyatı
2.750 TL  3.600 TL 1.500 TL 2.000 TL

 

TUR GENEL TANIMI

Geceleme: 2 GECE
Konaklama: YARIM PANSİYON
2750.00 TL'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

+90 282 651 59 00

+90 543 651 59 00

corlu@tekniktur.com

+90 282 263 53 59

+90 531 375 69 06

info@tekniktur.com

 
© 2018 Teknik Tur
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp