BULGARİSTAN VARNA - ŞUMEN - VELİKO TARNOVO – ETAR – ŞİPKA TURU

2 GÜN 1 GECE KONAKLAMALI

Arkadaşlarınızla Paylaşın

BAŞKA YERDE YOK !!!

BULGARİSTAN

VARNA - ŞUMEN - VELİKO TARNOVO – ETAR – ŞİPKA

18 - 19 MART 2023

2 GÜN 1 GECE VELİKO TARNOVO KONAKLAMALI

SADECE 85 EURO !!!


1.GÜN 18 MART 2023
Turumuza
00:30 'da Tekirdağ sahil özcanlar köfte
01:30’da Çorlu Eski Kızmeslek durağı
02:15 Lüleburgaz Otogar Önü
02:35 Babaeski Çevre yolu köprüsü
03:15'de Kırklareli valilik önü
hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.

Dereköy sınır kapısında  pasaport ve gümrük işlemlerini takiben sabah saatlerinde Bulgaristan'ın en güzel şehirlerinden biri olan Varna'da oluyoruz. En büyük üçüncü şehri ve Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Varna Şehir merkezine varışımız sonrası, gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda  Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrasında rotamızı Şumen'e çeviriyoruz.
Çandarlı Ali Paşa tarafından Osmanlı topraklarına katılan Şumnu'da epeyce bir Türk nüfusu yaşamaktadır.Efsanevi güreşçimiz Koca Yusuf'ta Şumnu'ludur.  Panoramik sehir turumuzda Şerif Halil Paşa Camiini ve Medresesini görüyoruz. Aynı zamanda Tombul Camii olarak tanınan bu yapı, 1741 yılında Balkanlar'ın ikinci büyük camii idi. Öyküsünü bir biçimde hepimiz duymuşuzdur;  "Ben sana paşa olamazsın demedim, adam olamazsın dedim" diyen babayı memnun etmek için yapıldığı ve bu konuşmanın Şerif Halil Paşa Camiinin önünde geçtiği rivayet edilir. Yine Şerif Halil Paşa tarafından yaptırılan Kurşun Çeşmesi, Şumnu Saat Kulesi de göreceğimiz eserler arasında.. Şumen ziyaretlerimiz sonrası bölgenin en büyük şehirlerinden olan ayni zamanda Bulgaristan’ın eski başkenti olan, dört tepe üzerine ve Yantra nehir vadisinde kurulu olan Veliko Tarnavo şehir merkezine hareket ediyoruz. Varışımız sonrası yapacağımız Ortaçağ Bulgar devletinde siyasi , iktisadi ve kültürel hayatın merkezi olan eski şehirde kaldırımlı sokaklarda yapacağımız panoramik şehir turumuz esnasında Ulusal müze ve Kırk Azizler müzesini ve Tsarevets Kalesini  panoramik olarak görüyoruz. Ziyaretlerimiz ve serbest zaman sonrası Arbanassi'de bulunan konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz.

 NOT: Otelimizin bahçesinde bulunan restoranında EKSTRA akşam yemeği ve folklor gösterisi programı düzenlenecektir.

2.GÜN 19 MART 2023
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında  Etar şehrine hareket ediyoruz.Burada yapılacak panoramik turun ardından Bulgaristan’ın en büyük açık hava müzelerinden biri olan ETAR Etnografya Kompleksini ziyaret ediyoruz.Burada Bulgar kırsal hayatı hakkında görsel bir şov niteliğindeki yapıtları inceleyip alışveriş imkanı bulacaksınız.Ardından  1877-78 Osmanlı-Rus savaşı anısına dikilmiş olan Şipka Anıtı’na gidiyoruz.999 basamaktan oluşan tarihi taş merdiveni çıkarak bulutların içinde yer alan anıt mezarını ziyaret ediyoruzBu noktada görülecek manzaraysa muhteşem bir tarafta alabildiğine uzanan Kazanlık Gül Ovası; diğer taraftaysa sonsuz Koca Balkan Dağları manzarasını görme imkanı buluyoruz.Şipka Anıtı ziyaretinin ardından sınır geçişi öncesi Mustafa  markette alışveriş molası veriyoruz.Dönüş yolculuğumuzu tamamlayıp siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka Tekniktur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Fiyatlara dahil olan hizmetler

 • Luks otobusleri ile ulasim
 • Yerel profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri
 • 1 Gece Otelde Oda Kahvaltı Konaklama
 • Programda belirtilen panoramik şehir turları
 • Aracici ikramlar
 • Şehir vergileri
 • Gümrük Vergileri

Fiyatlara dahil olmayan hizmetler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde alınan ekstralar
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Yurtdışı çıkış harcı 150 TL
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası

TUR GENEL TANIMI

LÜKS ARAÇLAR İLE ULAŞIM
Gezilecek Yerler:

VARNA - ŞUMEN – VELİKOTARNOVO – ETAR – ŞİPKA

Konaklama: 1 GECE KONAKLAMA
85.00 €'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

+90 282 651 59 00

+90 543 651 59 00

corlu@tekniktur.com

+90 282 263 53 59

+90 531 375 69 06

info@tekniktur.com

 
© 2018 Teknik Tur
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp