BÜYÜK AVRUPA TURU

OTOBÜSLÜ 20 ÜLKE 34 ŞEHİR
12.07.2024
10 GECE
konaklama ODA KAHVALTI
fiyat
1.850,00 €'den itibaren

     2024 BÜYÜK AVRUPA TURU

 

1.Yunanistan 

Selanik                                       

11.Fransa 

Paris,Nıce,Cannes

 

 

 

2.Makedonya  

Üsküp 

 

12.Andorra

La Vella 

 

3.Sırbistan

Belgrad

 

13.İspanya 

Barselona

4.Macaristan 

Budapeşte

 

14.Monako

Monte Carlo ,Monako-Ville

 

 

5.Slovakya 

Bratislava

 

15.İtalya 

Montakatini Terme, Pisa,

Roma ,Venedik,

Silmione,Milano

 

6.Avusturya

Viyana, Hallstatt

 

16. .Vatikan

Vatikan

7.Çekya

Prag

 

17.İsviçre 

Lugano

8.Almanya

Berlin, Dresten

 

 

18.Slovenya  

Lübliyana,Bled Gölü

9.Hollanda

Giethoorn, Amsterdam,

Zaanse Schans

 

19.Hırvatistan 

Zagreb

10.Belçika

 

Brugge, Brüksel,       

 

20.Bulgaristan 

Sofya 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konaklama Yapılacak Ülkeler:

 

Makedonya, Çekya, Macaristan, Hollanda, Fransa, Belçika, İspanya, İtalya(2 Gece),  Slovenya. (10 Gece Otel Konaklama)

 Konaklama Yapılacak Ülkelerde 3,4 ve 5 yıldızlı otellerde 2 kişilik odalarda kahvaltı dahil konaklama yapılacaktır.

 1.Gün   İstanbul-Selanik
 

Büyük Kuzey Avrupa turumuzun ilk günü 22:30’da Esenyurt Torium Avm, 00:00 Çorlu Eski Kız Meslek Durağı, 00:30 Tekirdağ Sahil Özcnlar Köfte önünde siz değerli misafirlerimizi yol danışmanlarımız karşılıyor ve danışmanlarımız eşliğinde otobüslere valizler yerleştiriliyor. Danışmanlarımız tarafından kısa bir bilgi verildikten sonra masal gibi rotalarımızı keşfetmek üzere Selanik’ e  doğru hareket ediyoruz. 

Rotalar: İstanbul -Selanik :596 km

2.Gün Selanik- Üsküp 

Selanik’e varışımızın ardından şehri keşfetmeye başlıyoruz. Selanik’te görülecek yerler arasında şehrin sembolleri olarak görülen Mustafa Kemal Atatürk ‘ün doğduğu evi , Aziz Dimitrios Kilisesi, Beyaz Kule, Aristoteloes Meydanı, Selanik Büyük İskender Anıtı, The Zongolopoulos Umbrellas, Tsimiski Street ve Kordon yer almaktadır. Burada öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. İzmir’i andıran  etkileyici şehir Selanik’ten ayrılma zamanı ve ardından bir doğa harikası olan Matka Kanyonu’nu görmek üzere yola çıkıyoruz. Matka Kanyonu’nda  eşsiz fotoğraflar çekmek için serbest zaman veriyoruz.  Üsküp’e doğru yol alıyoruz.  İlk otelimiz olan Üsküp’teki otelimize yerleşiyoruz ve kısa bir dinlenmenin ardından Üsküp’ün meşhur köftesini yemek için Eski Şehir bölgesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Üsküp’ün sembolü olan Büyük İskender Heykelini görmek üzere Üsküp meydanına geliyoruz. Üsküp’te görülecek yerler arasında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan Taş Köprü, Üsküp Sanat Köprüsü, Üsküp Eski Çarşı ( Türk Çarşısı),  yer alıyor. Günün sonunda ilk günün yorgunluğunu atmak için Üsküp’te konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. 

Konaklama    : Üsküp Otelimizde.

Para Birimleri: Yunanistan Euro, Makedonya : Makedonya Dinarı

Rotalar           : İstanbul-Selanik   596 km

                         Selanik-Matka Kanyonu:261 km   

                         Matka Kanyonu- Üsküp: 15 km

Saat Dilimi: Makedonya ,Türkiye’den 1 saat geridedir.

3. Gün Üsküp- Belgrad

Otelde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Yemyeşil eşsiz  manzaralar eşliğinde yol aldıktan sonra  455 km’nin sonunda Belgrad sınır kapısında pasaport kontrollerinden sonra Belgrad gezimiz başlıyor. İstanbul’un İstiklal Caddesi olarak anılan Knez Mihailova Caddesi’nde birçok sokak sanatçılarının performanslarına eşlik edip eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz. Belgrad’ın 1935 yılında inşa edilen simge yapılarından biri olan Aziz Sava Kilisesi diğer adıyla Hram Svetog Save göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra Sırp Mutfağı’nın enfes lezzetlerini tatmak üzere akşam yemeği için serbest zaman. Belirlenen noktalarda buluşup Orta Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Budapeşte’ye hareket ediyoruz.

Rotalar: Üsküp –  Belgrad   455 km

Para Birimi:   Belgrad :Sırp  Dinarı

Saat Dilimi : Belgrad Türkiye’den 1 saat geridedir.

 

4.Gün Belgrad – Budapeşte

Sabah erken saatlerde Orta Avrupa’nın can alıcı şehri Budapeşte’ye pasaport işlemlerinin ardından giriş yapıyoruz. Kahvaltı yapmak için mola verdikten sonra bu eşsiz şehri keşfe başlıyoruz. Şehri ikiye ayıran harika Tuna Nehri ve Budapeşte, bizi tüm güzelliyle karşılıyor. Günün devamında, Kahramanlar Meydanı, Özgürlük Anıtı, Buda Kalesi, Parlamento Binası, Zincirli Köprü, Elizabeth Köprüsü ve Balıkçılar Tabyası görülecek yerler arasındadır. Dinlenmek üzere Budapeşte’de konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.

Konaklama : Budapeşte Otelimizde.

Rotalar       : Belgrad- Budapeşte   378 km

Para Birimi Budapeşte : Macar Forinti

Saat Dilimi : Budapeşte Türkiye’den 1 saat geridedir.

 

5.Gün   Budapeşte – Bratislava- Viyana

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Slovakya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Bratislava’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından rehberlerimiz eşliğinde şehir turu ve öğle yemeği için serbest zaman verilecektir. Bratislava  ‘dan ayrılıp Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz. Avusturya ‘nın başkenti ve en büyük şehri olan Viyana, Avrupa’nın en gözde turizm şehirlerinden biridir. Viyana; doğa, tarih , kültür, eğlencenin buluştuğu harika bir şehirdir. Tarihi yapılar sizi zamanda yolculuğa çıkaracak ve şehrin büyüsüne kapılacaksınız. Viyana gezimizde gezilecek yerler arasında ; Viyana Eski şehir merkezi, Aziz Stephan Katedrali ,Müzeler Meydanı, Graben Caddesi, içinde Mozart heykeli yer alan Burg Parkı’na ev sahipliği de yapan Hofburg İmparatorluk Sarayı ve Schönbrunn Sarayı yer alıyor. Akşam yemeği için serbest zaman ve ardından Orta Avrupa’nın en güzel şehirlerinden olan Prag için yola çıkıyoruz.

 

Rotalar : Budapeşte -Bratislava: 201 km

               Bratislava-Viyana      :   80 km

               Viyana -Prag             333 km

Para Birimi : Euro

Saat Dilimi :Bratislava, Viyana, Prag Türkiye’den 1 saat geridedir.

 

6.Gün  Prag

Sabah erken saatlerde masallar şehri olarak tanınan Prag’ a varışımızın ardından bu güzel şehri keşfe başlıyoruz. Prag’ın simgesi olan 15.  yüzyılda yapılan ve üzerinde 12 Havari Heykeli yer alan Astronomik saat, Frans Kafka Müzesi, Karl Köprüsü, Prag Kalesi, Dans Eden Ev, Lennon Duvarı ve Nazım Hikmet’in Prag’da sık sık gittiği ve şiirlerini yazdığı Slavia Cafe, Vltava Nehri, Belediye Binası, Franz Kafka’nın evinin de bulunduğu Altın Yol görülecek yerler arasındadır. Günün yorgunluğunu atmak üzere Prag’daki otelimize geçiyoruz.

Konaklama :  Prag Otelimizde.

Rotalar       : Viyana – Prag   333 km

Para Birimi : Euro

Saat Dilimi :Prag , Türkiye’den 1 saat geridedir.

 

7.Gün Dresten -Berlin               

Prag’daki otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Prag’dan ayrılma vakti. Dresden’e doğru yol alıyoruz. Dresden şehir merkezini panoramik olarak gördükten sonra Martin Luther Anıtı , Frauenkirche Katedrali, Semper Oper’i  ziyaret ediyoruz. Daha sonra öğle yemeği için serbest zaman sonrası Berlin’e geçiş yapıyoruz. Almanya’nın başkenti Berlin’de gezilecek yerler var sırada. Berlin Duvarı, Brandenburg  Kapısı, Parlamento Binası, Berlin Katedrali, East Side Gallery( Doğu Yakası Galerisi),  Berlin TV Kulesi, Alexanderpalatz Meydanı, görülecek yerler arasındadır. Bu güzel şehri akşam da keşfetmeye devam ediyoruz. Akşam yemeği için serbest zaman ve ardından Berlin’e veda ederek  Hollanda’ya doğru yol alıyoruz.

Rotalar: Prag- Dresden :146 km

             Dresden- Berlin   193 km

            Berlin -Giethoorn  610 km

Para Birimi: Almanya ve Hollanda : Euro

Saat Dilimi: Almanya ve Hollanda, Türkiye’den 1 saat geridedir

 

8.Gün  Giethoorn -Zaanse Schans- Amsterdam

Konforlu otobüslerimizle yaptığımız gece yolculuğunun ardından Hollanda'nın masal kitaplarını andıran şirin kasabası Giethoorn’a varıyoruz. Bu güzel şehrin, kanalları,minik köprüleri, olağanüstü güzellikteki evleri sizleri kendine hayran bırakacak. Muhteşem fotoğraflar çekmek ve efsane manzaraların tadını çıkardıktan sonra unutulmaz manzaralara ev sahipliği yapan bu kasabadan sonra bir başka masal kasaba olan Zaanse Schans (Yel değirmenlerini  ziyaret ettikten sonra Hollanda'nın bir başka güzel noktası olan Amsterdam’a doğru yola çıkıyoruz. Hollanda’nın başkenti olan Amsterdam’a varışımızın ardından şehri keşfe başlıyoruz. Özgürlükler şehri olarak bilinen Amterdam'daki gezi listemizde Rijksmuseum (Devlet müzesi), Jordaan Mahallesi,Dam meydanı, Keinzersyracht Kanalı ,Prinsenyracht Kanalı, Madam Tussauds Müzesi görülecek yerler listemizdedir. Akşam yemeği için serbest zaman sonrasında dinlenmek üzere otelimize geçiş yapıyoruz. 

Konaklama: Amsterdam Otelimizde.

Rotalar      : Giethoorn -Zaanse Schans 132 km

                   Zaanse Schans- Amsterdam 18  km

Para Birimi: Hollanda Euro

Saat dilimi: Hollanda Türkiye den 1 saat geridedir. 

9.Gün  Brugge -Brüksel

Amsterdam'daki otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından Hollanda'nın önemli şehirlerinden biri olan Brugge 'e dogru yol alıyoruz . Brugge’ye varışımızın ardından masal gibi şehri gezmeye başlıyoruz. Eski şehir bölgesinde şehir turu yapıp sonrasında serbest zaman veriyoruz.  Ardından Belçika’nın başkenti olan Brüksel'e doğru yola çıkıyoruz. varışımızın ardından bu güzel şehri keşfe başlıyoruz. Brüksel’de gezebilecek yerler arasında Atomium, Grand Place, Brüksel Kraliyet Sarayı , Mannekan- Pis (İşeyen çocuk heykeli ) bulunuyor. Gezimizin sonunda dinlenmek üzere otelimize geçiş yapıyoruz.

 

Konaklama: Brüksel Otelimizde.

Rotalar: Amsterdam  - Brugge    262 km

                Brugge- Brüksel  101 km

 

Para Birimi: Hllanda – Belçika Euro

Saat Dillimi: Belçika Türkiye’den 1 saat geridedir.

 

10.Gün  Brüksel – Paris

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında  Fransa’nın başkenti Paris’e doğru yola çıkıyoruz. Şehre varışımızın ardından dünyanın en büyüleyici şehri olan ayrıca modanın ve sanatın merkezi Parisi’i keşfe başlıyoruz. İlk duraklarımızdan yaklaşık 2 kilometre uzunluğunda olan Paris’in dünyaca tanınan ünlü Şanzelize Caddesini ziyaret ederek başlıyoruz. Zafer Takı , Paris’in 2. Büyük meydanı olan Concorde Meydanı, , Eyfel Kulesi   Notre Dame Katedrali , Ressamlar Tepesi gezilecek yerler arasındadır. Paris’te dolu dolu geçirdiğimiz günün sonunda Paris’te konaklayacağımız otelimize geçip günün tatlı yorgunluğunu üzerimizden atıyoruz.

Konaklama :   Paris Otelimizde.

Rotalar : Brüksel- Paris 320 km

Para Birimi: Fransa Euro

Saat Dilimi: Fransa, Türkiye’den 1 saat geridedir.

 

11.Gün Paris- Andorra

Otelimizde yapacağımız kahvaltının sonrasında Paris’i keşfe kaldığımız yerden devam ediyoruz. Dünyanın en büyük müzelerinden biri olan Leonardo Da Vinci’nin Mona Lisa adlı eserini ev sahipliği yapan Louvere Müzesi gezilecek yerler arasındadır .Daha sonra  Fransa’nın en popüler şehri olan Paris’i keşfetmek için tüm gün serbest zamanın ardından  yeni ülkemizi görmek üzere en uzun yolculuğumuza başlıyoruz.

Rotalar: Paris -Andorra 859 kM

Para Birimi: Andorra Euro

Saat Dilimi : Andorra Türkiye’den 1 saat geridedir.

 

12.Gün Andorra (La Vella ) Barcelona

Paris’ten başladığımız yolculuğumuzun sonunda Avrupa’nın en küçük ülkelerinden olan Andorra’ya varıyoruz. Etrafı dağlarla çevrili, yemyeşil doğasıyla insanı büyüleyen Andorra’nın başkenti La Vella’yı keşfe başlıyoruz. Dünyanın en eski 14. Ülkesi olan Andorra oldukça güvenli ve refah seviyesi yüksek bir ülkedir. Türkiye’de birçok insan tarafından henüz keşfedilmemiş olan ülke yılda ortalama 10 milyon turisti ağırlıyor Avrupa’da uygun fiyatlara kaliteli ürünler satın almak isteyenlerin tercih ettiği bir ülkedir. Kahvaltı yapmak ve hediyelik eşya satın almak isteyenler için serbest zaman sonrasında yaklaşık 3 saatlik yolculuğun sonunda İspanya’nın Katalonya özerk bölgesinin başkenti ve en büyük kenti olan Barcelona’ya varıyoruz. Daha sonra  Barcelona’daki otelimize geçiş yaparak dinlenme zamanı. Ertesi gün dolu dolu bir Barcelona programı bizi bekliyor.

Konaklama: Barselona Otelimizde.

Rotalar: Andorra – Barcelona 197 km

Para Birimi: Barcelona Euro

Saat Dilimi: Barcelona Türkiye’den 1 saat geridedir.

 

 13.Gün  Barcelona

Sabah Barcelona’daki yapacağımız kahvaltı sonrasında Avrupa’nın en güzel şehirlerinden olan Barcelona gezimiz başlıyor. İlk olarak şehrin turistik noktalarına kolaylıkla ulaşabileceğimiz Katalonya Meydanı'ndan başlıyor ve sonrasında Gaudi’nin ölümsüz eserleri “Bitmeyen Kilise” olarak nitelendirilen Barcelona’nın simgesi olan La Sagrada Familia, Casa Mila, Casa Battlo , güneye doğru inen La Rambla Caddesi dünyanın en meşhur stadlarından Nou Comp , Barcelona Katedrali , Katalon Ulusal Sanat Müzesi , Magic  Fountain of Montjuic  Pable İspanyol,  görülecek yerler arasındadır. Barcelona , canlı caddeleri efsane güzellikteki mimarisi güzel havasıyla insanı kendine hayran bırakıyor. Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz ve tüm gün, bu güzel şehri keşfetmeye devam ediyoruz. Gece Barcelona’ya veda edip Cannes’a doğru gece yolculuğumuz başlıyor.

Rotalar : Barcelona – Cannes 637 km

Para Birimi: Fransa Euro

Saat Dilimi: Fransa Türkiye’den 1 saat geridedir.

 

14.Gün  Cannes- Nice – Monte Carlo –Montakatini Terme

Sabah gözlerimizi Fransız Rivierası’nın göz bebeği olan Cannes’te açıyoruz. Sabah kahvaltısı molasından sonra şehri keşfe başlıyoruz. Her yıl dünyaca ünlü film yıldızlarını ağırlayan Cannes film festivalinin yapıldığı binanın bulunduğu bölgeye geçiyoruz ve film yıldızlarının kırmızı halıda poz verdiği merdivenlerde fotoğraf çekmek için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında 30 dakikalık yolculukla Fransa’nın bir başka güzel şehri Nice varıyoruz. Nice Fransa’nın en önemli turizm merkezlerinden biridir. Benzersiz sahilleri canlı sokaklarıyla birçok turistin favori şehirlerindendir. Öğle yemeği molası ve ardından kısa bir yolculuk sonrasında dünyanın dört bir yanından turist ağırlayan ve dünyanın en zengin ülkelerinden biri olan Monaco’ya varıyoruz . İlk durağımız Monaco’nun başkenti  Monaco-Ville oluyor. Daha sonra lüksün ve zenginliğin şehri olan Monte Carlo’ya ulaşıyoruz. Burada görülecek yerler arasında ünlü Formula 1 yarışlarının pistlerinden biri olan Monaco Grand Prix, Marina yer alıyor. Monaco’ya veda edip bir başka ülkemiz olan İtalya’nın Montakatini Terme şehrine doğru yol alıyoruz ve konaklayacağımız otele yerleşiyoruz.

 

Konaklama:. Montakatini Terme Otelimizde.

Rotalar: Cannes-Nice 33 km

              Nice – Monto Villa 21 km

              Monoco Villa- Monto Carlo 1 km

              Monto Carlo – Montakatini Terme 362  km

Para Birimi: Monako ve İtalya Euro

Saat Dilimi: Monako ve İtalya Türkiye’den 1 saat geridedir.

 

15.Gün    Pisa - Roma -Vatikan

Otelde alacağımız kahvaltının ardından dünyaca ünlü eğik kulesiyle tanınan Pisa’ya doğru yola çıkıyoruz. Pisa’nın simgesi Eğik Kule ‘yi ziyaret ediyor ve eğlenceli pozlar verebileceğiniz fotoğraflar çekmek için serbest zaman veriyoruz.Meydanda alışveriş stantlarından hediyelik eşyalar alabilir , Pisa Katedrali’ni ziyaret edebilirsiniz. Sonrasında İtalya'nın başkenti olan Roma'ya doru yola çıkıyoruz.İtalya‘nın başkenti Roma, Antik dönemden bu yana 3.000 yıllık görkemli tarihiyle, yalnızca Avrupa’nın değil dünyanın da merkezi olmuş şehirlerden biridir. Roma, muhteşem sarayları, yüzlerce yıllık kilise ve bazilikaları, antik kalıntıları, anıtları, heykelleri, görkemli meydanları, sanat eserleri gibi birçok şeyle keşfedilecek noktalar açısından dünyanın en zengin şehirlerinden birisi olarak kabul edilir. Bu sanat kokan muhteşem şehirde gezilecek yerler arasında Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Kolezyum , Navona Meydanı bulunuyor. Sonrasında yüzölçümü bakımından dünyanın en küçük devleti olan Vatikan’ı ziyaret ediyoruz. Sonrasında İtalya'nın kalbi ve mutlaka görülmesi gereken en güzel şehirlerinden biri olan Venedik'e doğru gece yol alıyoruz.

Rotalar:  Montakatini Terme- Pisa  54 km

                Pisa - Roma 340 km

                Roma - Venedik  528 km      

           

Para Birimi : İtalya   Euro

Saat Dilimi: İtalya , Türkiye’den 1 saat geridedir.

 

16.Gün Venedik- Silmione -Lugano-Milano

Sabah erken saatlerde Venedik’e varışımızın ardından vakit kaybetmeden Venedik gezimize başlıyoruz. Venedik’te gezilecek yerler arasında San Marco Meydanı, San Marco Katedrali ,Rialto Köprüsü, San Marko Kulesi bulunuyor ve Venedik denince ilk akla gelen tabiki olmazsa olmaz bu güzel şehirde dileyen misafirlerimiz gondola binerek keyifli zaman geçirebilirler. Venedik gezimiz sonrasında İtalya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Silmione şehrine doğru yola çıkıyoruz. Dar sokakları , çiçeklerle bezeli evleri ve birbirinden lezzetli İtalyan yemekleri ve muhteşem dondurmaları deneyimleyeceğiniz harika bir şehirdir.    Sonrasında İsviçre’nin Monte Carlo’su olarak nitelendirilen olağanüstü bir göl ve dağ manzarasına sahip Lugana’ya doğru yola çıkıyoruz. Lugano küçük bir şehir olmasına rağmen palmiye ağaçlarının süslediği caddeleri, dağ ve göl manzarasının eşsiz uyumu , doğal güzellikleri insanı büyüsüne kaptırıyor.  Sonrasında İtalya’nın  en önemli şehirlerinden biri olan ve modanın başkenti olarak kabul edilen Milano şehrine geçiş yapıyoruz ardından konaklayacağımız otelimize geçerek biraz dinlenme zamanı. 

 

Konaklama : Milano Otelimizde.

Rotalar:   Venedik– Silmione  152  km

                Silmione -Lugano-    205 km

                Lugano-  Milano:79 km

Para Birimi : İsviçre  :İsviçre Frangı

Saat Dilimi: İsviçre, Türkiye’den 1 saat geridedir.

   

17.Gün Milano-Hallstatt- Lübliyana

Otelde yapacağımız kahvaltı  Sonrasında Milano’dan  ayrılıyoruz.ve yeni  ülkemize merhaba demek üzere yola çıkıyoruz. Sıradaki ülkemiz Avusturya’nın Hallstatt köyü. Dünya tarihinin en eski tuz madenlerinin bulunduğu bu rüya gibi köy UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunuyor. Hallstatt’ın inanılmaz güzel doğası ve muhteşem görüntüsüyle sizi masalın tam ortasında hissettiriyor. Muhteşem göl manzarasında fotoğraf çekmek için serbest zaman.Daha sonra bir başka ülkemiz Slovenya için yola çıkıyoruz. Yol boyunca eşsiz manzaraların eşliğinde sonunda Slovenya’nın başkenti Lübliyana’ya varıyoruz.  Dinlenmek üzere otelimize geçip günün tatlı yorgunluğunu atıyoruz.

 

Konaklama: LübliyanaOtelimizde.

Rotalar  :  Milano- Hallstatt  638

                 Hallstatt- Lübliyana  267 km

Para Birimi: Avusturya ve Slovenya   Euro

Saat Dilimi: Avusturya ve Slovenya , Türkiye’den 1 saat geridedir.

 

 18.Gün Lübliyana- Bled Gölü- Zagreb

Slovenya’daki otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından Lübliyana şehir turumuzu yapıyoruz ve ardından bir başka doğa harikası olan Bled Gölü’nü ziyaret ediyoruz. Çok popüler bir turistik yer olan Bled Gölü Slovenya'nın en fazla turist çeken bölgesi durumundadır. Burada arzu eden konuklarımız göl kenarındaki teknelerle gölün ortasındaki adaya geçip bu mükemmel doğanın içinde bir şeyler içebilir. Ardından Bled Gölü’nden ayrılarak yeni ülkemiz olan Hırvatistan’ın başkenti olan Zagreb için yol alıyoruz. Yaklaşık 2 saat yolculuk sonrası artık Zagreb’deyiz. Hırvatistan’ın başkenti ve en kalabalık şehri olan Zagreb Avrupa ülkelerinin arasında en fazla yeşil alana sahip başkenttir. Zagreb’de ilk durağımız şehrin sembolü olan Zagreb Katedrali oluyor. Kendine özgü mimarisiyle Aziz Mark Kilisesi, Hırvatistan Ulusal Tiyatrosu  görülecek yerlerden bazılarıdır. Akşam yemeği için serbest zamanın ardından son ülkemiz olan Bulgaristan için gece yolculuğumuz başlıyor.

Rotalar: Lübliyana- Bled Gölü  55km

                Bled Gölü- Zagreb   195  km

              Zagreb – Sofya     781  km

Para Birimi:   Hırvatistan , Hırvatistan Kunası

Saat Dilimi:    Hırvatistan , Türkiye’den 1 saat geridedir.

 

19. Gün Sofya – Tekirdağ - Çorlu - İstanbul  

Güzel bir gece yolculuğun ardından komşumuz ve aynı zamanda programımızdaki son ülkemiz olan Bulgaristan’ın başkenti olan Sofya’ya varıyoruz. Güzel bir kahvaltı molası veriyor ve vakit kaybetmeden Sofya’yı gezmeye başlıyoruz. Şehrin sembolü ve dünyanın en büyük Ortodoks kiliselerinden biri olarak bilenen Aleksandr Nevski Katedrali, Vitoşa Bulvarı, Ayasofya Kilisesi  ve Aslanlı Köprü görülecek yerler listemizde bulunuyor. Öğle yemeği için serbest zaman sonrasında Türkiye’ye dönüş başlıyor.Yaklaşık 550 kilometrelik yolculuğun ardından gümrük işlemlerinin ardından İstanbul’a varıyoruz. Uzun , eğlenceli , dolu dolu vakit geçirdiğimiz ve unutulmaz anılar biriktirip yeni dostluklar kazandığımız turumuzun sonuna geldik.

Başka Masal gibi  rotalarımızda görüşmek dileğiyle…

Rotalar: Sofya -İstanbul     550 km

Para Birimi: Bulgaristan   : Bulgar Levası

Saat Dilimi :Bulgaristan, Türkiye’den 1 saat geridedir. 

 

 

 

     

 

 

TUR FİYATLANDIRMALARI

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 1850€ TEK KİŞİLİK ODA FARKI 400€

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Ulaşım 

 Büyük Avrupa turunda lüks otobüslerimizle rahat ve konforlu yolculuklar

 • Konaklama

Avrupa'nın en popüler şehirlerinde 3, 4 ve 5 yıldızlı otellerde kahvaltı dahil 10 gece iki kişilik odalarda konaklama

 • Bagaj Hakkı

Orta boy valiz ve sırt çantası

 • Rehberlik

Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

 • Şehir Vergileri
 • TÜM EKSTRA TURLAR
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 •  Seyahat sağlık sigortası
 • Her gün bir şişe 500 ml su

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Schengen Vize Ücreti  :       
 • Yeme -İçme

Otel kahvaltıları  dışında bütün bireysel harcamalar 

 • Yurt Dışı Çıkış Harcı
 • Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücreti
 • Venedik şehir merkezinden Vaporetto ile limana ulaşım 25 Euro

TUR REZERVASYONU

Tarih Seçiniz

1.850,00 €'den itibaren
Bu Turu Paylaş:
Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon için yardıma mı ihtiyacınız var? Lütfen Her türlü sorunuzu, fikrinizi ve düşüncenizi bizimle paylaşın.

+90 282 651 59 00

+90 543 651 59 00

info@tekniktur.com

+90 282 263 53 59

+90 531 375 69 06

info@tekniktur.com

 
Whatsapp Whatsapp