BÜYÜK KUZEY AVRUPA TURU

OTOBÜSLÜ 19 ÜLKE 25 ŞEHİR
8.07.2024
konaklama ODA KAHVALTI
fiyat
2.150,00 €'den itibaren

2024 Büyük Kuzey Avrupa Turu 

GEZİLECEK ÜLKELER VE ŞEHİRLER
Yunanistan : Selanik
Kuzey Makedonya: Üsküp
Sırbistan : Belgrad
Slovakya :Banska Bystrica
Polonya : Krakow , Varşova
Litvanya : Trakai , Vilnius
Letonya : Riga
Estonya : Tallin
Finlandiya : Helsinki
İsveç : Stockholm
Norveç : Oslo,Flam , Bergen , Stavanger
Danimarka : Kopenhag
Almanya : Hamburg
Hollanda : Giethoorn , Amsterdam ,
Belçika : Brüksel
Lüksemburg : Lüksemburg
Avusturya : Hallstatt
Macaristan : Budapeşte
Bulgaristan : Sofya

 

Konaklama Yapılacak Ülkeler:

Kuzey Makendonya ,Polonya  ,Estonya ,Helsinki ,Norveç 2 Gece( Oslo, Bergen ),Almanya ,Hollanda , Macaristan.( 9 Gece Konaklama)

Konaklama Yapılacak Ülkelerde 3,4 ve 5 yıldızlı otellerde 2 kişilik odalarda kahvaltı dahil konaklama yapılacaktır.

1.Gün İstanbul – Çorlu - Tekirdağ - Selanik 

Büyük Kuzey Avrupa turumuzun ilk günü 22:30’da Esenyurt Torium Avm, 00:00 Çorlu Eski Kız Meslek Durağı, 00:30 Tekirdağ Sahil Özcnlar Köfte önünde siz değerli konuklarımızı yol danışmanlarımız karşılıyor ve danışmanlarımız eşliğinde otobüslere valizler yerleştiriliyor. Tur koordinatörümüz  ve rehberlerimiz tarafından kısa bir bilgi verildikten sonra masal gibi rotalarımızı keşfetmek üzere Selanik’e doğru hareket ediyoruz.

2.Gün Selanik – Üsküp

Sabahın erken saatlerinde Yunanistan’ın Selanik şehrine varıyoruz ve kahvaltı yapmak üzere serbest zaman veriyoruz. Kahvaltı sonrasında Selanik’i keşfe başlıyoruz. Selanik’te görülecek yerler arasında şehrin sembolü olarak görülen Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evi,Beyaz Kule ,Aristoteloes Meydanı ,Selanik Büyük İskender Anıtı ,The  Zongolopoulus Umbrellas ve Kordon yer almaktadır. Sonrasında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. İzmir’i andıran büyüleyici şehir Selanik’ten ayrılma zamanı geldi. Üsküp’e doğru yol alıyoruz.  İlk otelimiz olan Üsküp’teki otelimize yerleşiyoruz ve kısa bir dinlenmenin ardından Üsküp’ün meşhur köftesini yemek için Eski Şehir bölgesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Üsküp’ün sembolü olan Büyük İskender Heykelini görmek üzere Üsküp meydanına geliyoruz. Üsküp’te görülecek yerler arasında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan Taş Köprü, Üsküp Sanat Köprüsü, Üsküp Eski Çarşı ( Türk Çarşısı),  yer alıyor. Günün sonunda ilk günün yorgunluğunu atmak için Üsküp’te konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.

Konaklama : Üsküp Otelimizde.

Para Birimi : Yunanistan; Euro

Rotalar : İstanbul – Selanik 596 km Selanik – Üsküp 234  km

Saat Dilimi: Makedonya ,Türkiye’den 1 saat geridedir.

3.Gün Üsküp-Belgrad

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz.  Belgrad sınır kapısında pasaport kontrolünden sonra Belgrad gezimiz başlıyor. İstanbul’un İstiklal Caddesi olarak anılan Knez Mihailova Caddesi’nde birçok sokak sanatçılarının performanslarına eşlik edip eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz. Belgrad’ın 1935 yılında inşa edilen simge yapılarından biri olan Aziz Sava Kilisesi diğer adıyla Hram Suetoy Save göreceğimiz yerler arasındadır. Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği noktada kurulan ve enfes manzaralara ev sahipliği yapan Belgrad Kalesi’de görülecek yerler listesinde yer alıyor.Akşam yemeği  için serbest zaman sonrasında  Belgrad’a veda edip Slovakya’nın Banska Bystrica şehrine doğru gece  yola çıkıyoruz..Geceleme otobüste.

Rotalar:Belgrad – Banska Bystrica 561 km

Para Birimleri: Slovakya : Euro

Saat Dilimi: Slovakya 1 saat geridedir.

 

4.Gün Banska Bystrica- Krakow

Sabah erken saatlerde Slovakya’nın Banska Bystrica şehrine varıyoruz Slovakya’nın ortasında yer alan Banska Bysrica şehri Hron Irmağı’nın kenarında kurulmuş harika bir şehirdir. Bu şehir Nazi birliklerinin işgali karşısında Slovak direnişinin de merkezi olmuştur. Bu nedenle bu şehirde görülecek yerlerin başında Slovak Direniş Anıtı geliyor. Daha sonra Hodinova Veza , Meryem Ana Klisesi , Thurzov Dom görülecek yerlerden bazılarıdır. Öğle yemeği için serbest zamanın ardından Polanya ‘nın Krakow şehrine doğru yol alıyoruz. Krakow ‘da akşam yemeği için serbest zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz. 

Konaklama : Krakow Otelimizde

Rotalar: Banska Bystrica- Krakow 218 km           

Para Birimi: Polanya: Polonya Zlotisi

Saat Dilimi: Polonya,Türkiye’den 1 saat geridedir.

 

5.Gün:Krakow- Varşova

Sabah Krakow’daki otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Polonya’nın başkenti Varşova için yola çıkıyoruz. Varşova’ya varışımızın ardından zaman kaybetmeden bu güzel şehri keşfe başlıyoruz. II. Dünya Savaşı’nın ardından restore edilmiş olan Eski Şehir Meydanı, Kültür ve Bilim Sarayı, Kraliyet Kalesi ve Yolu, Wilanow Sarayı , St.Martin Kilisesi görülecek yerler listemizde bulunuyor. Akşam yemeği için serbest zaman ve ardından bir başka ülkemiz olan Litvanya’nın Trakai şehri için gece yolculuğu yapıyoruz.

Rotalar: Krakow- Varşova 293 km

               Varşova- Trakai 449 km

Para Birimi: Polanya: Polonya Zlotisi

Saat Dilimi: Polonya,Türkiye’den 1 saat geridedir

 

6.Gün Trakai -Vilnius -Riga-Tallin

Sabahın erken saatlerinde gözlerimizi Litvanya’nın Galve Gölü’nün kıyısında kurulan ve 14. Yüzyılda Karay Türklerine ev sahipliği yapmış doğa harikası Trakai şehrinde açıyoruz.Bu doğa harikası yerde fotoğraf çekme ve doğa yürüyüşü molası verdikten sonra Litvanya’nın başkenti Vilnius’a doğru yola çıkıyoruz. Vilnius’a varışımızın ardından şehri keşfe başlıyoruz. Gezilecek yerler arasında Vilnius Katedrali , Aziz Anne Kilisesi ,Büyük Dük Sarayı ,Eski Şehir  ,Şafak Kapısı yer alıyor. Vilnius gezimizin sonunda bir başka ülkemiz olan Letonya’nın başkenti Riga’ya geçiyoruz. Görülecek yerler arasında; Aziz Peter Kilisesi , Özgürlük Anıtı , Kara Kafalılar Binası ve Şehir Meydanı , Riga Katedrali , Kedi Evi ,İsveç Kapısı  bulunuyor. Daha sonra  bir başka ülkemiz olan Estonya’nın başkenti Tallin için otobüslerimize yerleşiyor ve yeni ülkemiz için yola çıkıyoruz. Tallin’deyiz ve konaklama yapacağımız otelimize geçiş yapıyoruz.

Konaklama Tallinde otelimizde.

Rotalar : Trakai – Vilnius 25 km Vilnius – Riga 293 km   

Saat Dilimi : Litvanya ve Letonya ,Türkiye’den 1 saat geridedir.

Para Birimi: Litvanya ve Letonya : Euro

 

7.Gün Tallin – Helsinki Stockholm (Gemi Yolculuğu)

Otelimizde alacağımız kahvaltı   sonrasında Finlandiya’ya   gitmek   üzere   Cruise gemimize geçiyoruz ve yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından Finlandiya’nın başkenti Helsinki’deyiz. Helsinki’de göreceğimiz yerler arasında; Senato Meydanı ,Helsinki Katedrali ,Helsinki Merkez Parkı  ,Uspenski Katedrali ,Rock Kilisesi yer alıyor. Helsinki   gezimizin sonunda Stokholm’a geçmek üzere yaklaşık 17 saat sürecek olan konaklama yapacağımız gemimize biniyor ve enfes İsveç fiyortlarında unutulmaz bir deneyim yaşayacağımız yolculuğumuza başlıyoruz.

Konaklama : Geceleme Helsinki - Stockholm Cruise Gemimizde

Rotalar : Tallin – Helsinki 87 km (Feribot yolculuğu 2.5 saat)

Helsinki – Stockholm 480 km (17 katlı Cruise Gemi yolculuğunda 2 kişilik kamaralarda konaklama yapılacaktır ve kahvaltı dahil değildir.)

Saat Dilimi : Estonya ve Finlandiya , Türkiye’den 1 saat geridedir.

Para Birimi: Estonya ve Finlandiya: Euro

 

8.Gün Stockholm

Sabah limana varışımızın ardından tüm gün İsveç’in başkenti Stockholm’dayız. Stockholm gezi programımızda Gamla Stan ,Stortoget Meydanı ,Eski Şehir Bölgesi , Stockholm Sarayı ,Vasa Müzesi , Stockholm Belediye Binası ,Djurgarden Adası , Stockholm Halk Kütüphanesi ,Metro İstasyonları ,Nobel Müzesi yer alıyor. Sonrasında bu şehri özgürce gezebilmeniz için serbest zaman ve akşam yemeğinin ardından Norveç’in masalsı kasabası Flam için yola çıkıyoruz. Flam’a doğru yol alırken Norveç’in nefes kesen doğası eşliğinde ilerlerken fotoğraf makinelerinizi elinizden bırakamayacaksınız.  Gece yolculuğu otobüsümüzde.

Rotalar : Stockholm – Oslo  524 km

Saat Dilimi : İsveç , Türkiye’den 1 saat geridedir.

Para Birimi: İsveç Kronu

 

9.Gün Oslo

Sabah Oslo’ya varışımızın ardından kahvaltı molası veriyoruz. Ve ardından Norveç’in başkenti ve en güzel şehirlerinden biri olan Oslo’yu keşfe başlıyoruz. Oslo’da ;Oslo Katedrali, Vigeland Heykelleri Parkı, Karl Johans Caddesi, Oslo Opera Binası görülecek yerlerden bazılarıdır.Bu güzel şehrimizi gezdikten sonra akşam yemeği için serbest zaman ve ardından konaklama yapacağımız otelimize geçiş yapıyoruz.

Konaklama: Oslo otelimiz

Para Birimi:  Euro

Saat Dilimi: Oslo Türkiye’den bir saat geridedir.

 

10. Gün : Flam – Bergen

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Norveç’in en güzel kasabalarından olan Flam için yola çıkıyoruz. Norveç’in en uzun fiyordu olan Sognedfjord’un en ucunda bulunan Flam kasabası dünya üzerinde en sevimli, masalsı bir kasaba olarak herkesin beğenisini topluyor.

Doğa severlere unutulmaz bir deneyim yaşatmak için birçok aktiviteye sahip.Dilerseniz Myrdal – Flam arasındaki tarihi tren yolundan geçerek 45 dakikalık doğa içinde tren yolculuğu yapabilir dilerseniz botlarla fiyort turuna katılabilir dilerseniz de  yürüyüş yapabilirsiniz.  Bu benzersiz kasabaya veda edip Norveç’in bir başka güzel şehrini keşfetmek üzere Bergen’e doğru yol alıyoruz. Varışımızın ardından zaman kaybetmiyoruz ve Bergen listemizde bulunan Hanse Evleri ,Balık Pazarı ,Bergen Limanı  yer alıyor. Günün sonunda dinlenmek üzere Bergen’deki otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama : Bergen Otelimizde.

Rotalar : Flam – Bergen 166 km

Saat Dilimi : Norveç, Türkiye’den 1 Saat geridedir.

Para Birimi: Norveç Kronu

 

11.Gün Bergen – Stavanger

Bergen’deki otelimizde alacağımız kahvaltının ardından unutulmaz bir güne hazır mıyız? Çünkü muhteşem fiyort manzaraları eşliğinde unutulmaz bir yolculuk sonrası Norveç’in manzaralarından biri olan Lysef Fiyort’unda yer alan ve enfes manzaralar sunan Pulpit Rock’a toplamda 4 saatlik bir trekking yani enfes bir doğa yürüyüşü gerçekleştiriyoruz. Heyecan verici bu uçurumda harika fotoğraflar çekildikten sonra doğanın tadını çıkarmak için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında akşam yemeğinin ardından İsveç’in ikinci ve İskandinavya’nın dördüncü büyük şehri Kopenhang için gece yolculuğumuz başlıyor.

Rotalar :Bergen- Stavanger 210 km Stavanger-Kopenhang 846 km

Saat Dilimi : Norveç, Türkiye’den 1 Saat geridedir

Para Birimi: Norveç Kronu

 

12.Gün Kopenhag – Hamburg

Sabah Kopenhang’a varışımızın ardından şehir gezimize başlıyoruz. Kopenhag refah seviyesi oldukça yüksek bir şehir olmakla birlikte rengarenk evleri , mutlu insanları , huzur kokan sokaklarıyla gelenleri kendisine hayran bırakıyor.

Hatta dünyanın en mutlu insanlarının da bu şehirde yaşadığı söyleniyor. Vakit kaybetmeden bu güzel şehri gezmeye başlıyoruz. Kopenhag’da görülecek yerler arasında ilk adresimiz Nyhaun Kanalı bulunuyor. Daha sonra Tivoli Bahçeleri , Amelienborg Sarayı , Christiansborg Sarayı , Küçük Deniz Kızı Heykeli, Stroget Caddesi , City Hall Meydanı , Christiania Bölgesi , Opera Binası’nı gezdikten sonra Almanya’nın Hamburg şehrine doğru yola çıkıyoruz. Hamburg , Almanya’nın ikinci büyük şehri olup kendi başına ayrı bir eyalet oluşturur. Aynı zamanda Avrupa Birliği’ndeki en büyük 6. büyük metropoldür. Hamburg için Almanya’nın dünyaya açılan kapısı da deniliyor ve Almanya’nın en büyük limanına sahiptir. Hamburg’da aynı zamanda Venedik’ten daha fazla köprü bulunmaktadır. Hamburg gezimizde göreceğimiz   yerler   arasında;Hamburg   Belediye   Sarayı   ,  St.Michaelis Kilisesi , Rathausmarkt Meydanı , UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Speicherstadt , Hamburg Limanı , Hafencity yer alıyor. Akşam yemeği için serbest zamanın ardından konaklama yapacağımız otelimize geçiş yapıyoruz.

Konaklama: Hamburg Oteli

Rotalar : Kopenhag- Hamburg 334 km

Saat Dilimi : Danimarka ve Almanya, Türkiye’den 1 saat geridedir.

Para Birimi:Danimarka: Danimarka Kronu, Almanya:Euro

 

13.Gün Hamburg -Giethoorn – Amsterdam

Sabah otelimizde alacağımızın kahvaltının ardından kitaplarını andıran şirin kasabası Giethoorn için yola çıkıyoruz.. Bu güzel kasabanın kanalları , minik köprüleri , olağanüstü güzellikteki evleri sizleri kendine hayran bırakacak. Muhteşem fotoğraflar çekmek için ve efsane manzaraların tadını çıkardıktan sonra unutulmaz manzaralara ev sahipliği yapan bu kasabaya veda edip Amsterdam’a doğru yola çıkıyoruz. Hollanda’nın başkenti olan Amsterdam’a varışımızın ardından şehri keşfe başlıyoruz. Özgürlükler şehri olarak bilinen Amsterdam’daki gezi listemizde Rijksmuseum ( Devlet Müzesi ) , Jordaan Mahallesi,  Dam Meydanı ,  Keinzersyracht Kanalı , Prinsentracht Kanalı , yer alıyor.. Akşam yemeği için serbest zaman sonrasında dinlenmek üzere otelimize geçiş yapıyoruz.

Konaklama : Amsterdam Otelimiz

Rotalar : Hamburg- Giethoorn 341 km

                Giethoorn – Amsterdam 118 km

Saat Dilimi : Hollanda Türkiye den 1 saat geridedir.

Para Birimi: Hollanda : Euro

 

14.Gün Amsterdam – Brüksel – Lüksemburg

Amsterdam’daki otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından Belçika’nın başkenti Brüksel için yola çıkıyoruz. Brüksel gezimizde Atomiun , Grand Place , Brüksel Kraliyet Sarayı , Mannekan – Pis ( İşeyen Çocuk Heykeli ) , göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Öğle yemeği için   serbet   zaman   sonrasında   Lüksemburg   ya   da   resmi adıyla Lüksemburg Büyük Dükalığı’ na doğru yola çıkıyoruz. Lüksemburg’un kendisiyle aynı adı taşıyan başkenti Lüksemburg’u keşfe başlıyoruz. Burada Corniche Duvarları, Echternach ve Banedictine Manastırı , Büyük Dükalık Sarayı , Vianden Kalesi , Place des Martyrs Meydanı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Akşam yemeği için serbest zamanın ardından Avusturya’nın doğa harikası köyü olan Hallstatt’a doğru   gece yolculuğumuza başlıyoruz.

Rotalar : Amsterdam – Brüksel 203 km Brüksel- Lüksemburg 213 km

Saat Dilimi : Belçika ve Lüksemburg, Türkiye’den 1 saat geridedir.

Para Birimi: Belçika ve Lüksemburg :Euro

 

15.Gün Hallstatt –  Budapeşte

Sıradaki ülkemiz Avusturya’nın Hallstatt köyü. Dünya tarihinin en eski tuz madenlerinin bulunduğu bu rüya gibi köy UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunuyor. Hallstatt’ın inanılmaz güzel doğası ve muhteşem görüntüsüyle sizi masalın tam ortasında hissettiriyor. Muhteşem göl manzarasında fotoğraf çekmek için serbest zaman , bu şirin köyün sokaklarında kaybolarak gezebilirsiniz. Unutulmaz anılar biriktirip bir başka ülkemiz olan Macaristan’ın başkenti Budapeşte için yola çıkıyoruz. Budapeşte’de konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Budapeşte’deki  otelimizde olacaktır.

Konaklama : Budapeşte Otelimizde.

Rotalar:Hallstatt- Budapeşte 501 km

Saat Dilimi : Avusturya ve Macaristan Türkiye’den 1 saat geridedir.

Para Birimi: Budapeşte : Macar Forinti, Avusturya: Euro

 

16.Gün Budapeşte – Sofya

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından tüm gün Budapeşte’deyiz. Orta Avrupa’nın can alıcı şehri Budapeşte’de şehri ikiye ayıran Tuna Nehri , Kahramanlar Meydanı , Özgürlük Anıtı , Buda Kalesi , Parlemento Binası , Zincirli Köprü , Elizabeth Köprüsü ve Balıkçılar Tapyası göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Budapeşte’de gündüz olduğu kadar gece de enfes manzaralara sahiptir.Daha sonra akşam yemeği için serbest zamanın ardından otobüslerimize yerleşip  Bulgaristan’ın başkenti Sofya için yola çıkıyoruz.

Rotalar : Budapeşte – Sofya 766 km

Saat Dilimi : Macaristan Türkiye’den 1 saat geridedir.

Para Birimi: Budapeşte : Macar Forinti

 

17.Gün Sofya – Tekirdağ - Çorlu - İstanbul 

Gece yolculuğun ardından komşumuz ve aynı zamanda programımızdaki son ülkemiz olan Bulgaristan’ın başkenti olan Sofya’ya varıyoruz. Güzel bir kahvaltı molası veriyor ve vakit kaybetmeden Sofya’yı gezmeye başlıyoruz. Şehrin sembolü ve dünyanın en büyük Ortodoks kiliselerinden biri olarak bilenen Aleksandr Nevski Katedrali, Vitoşa Bulvarı, Ayasofya Kilisesi , Aslanlı Köprü görülecek yerlerden bazılarıdır. Daha sonra serbest zaman sonrasında Türkiye’ye dönüş başlıyor.Yaklaşık 550 kilometrelik yolculuğun ardından İstanbul’a varıyoruz. Uzun , eğlenceli , dolu dolu vakit geçirdiğimiz  unutulmaz anılar biriktirip yeni dostluklar kazandığımız turumuzun sonuna geldik.

Rotalar: Sofya -İstanbul     550 km

Para Birimi: Bulgaristan : Bulgar Levası

Saat Dilimi :Bulgaristan, Türkiye’den 1 saat geridedir.


 

 

 

TUR FİYATLANDIRMALARI

2 kişilik odada kişi başı 2150 € Tek kişi oda fiyat farkı 400 €

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER


Büyük Kuzey Avrupa turunda lüks otobüslerimizle rahat ve konforlu yolculuklar

· Konaklama

Avrupa'nın en popüler şehirlerinde 3, 4 ve 5 yıldızlı otellerde kahvaltı dahil konaklama

· Bagaj Hakkı

Orta boy valiz ve sırt çantası

· Rehberlik

Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

· Şehir Vergileri

Tüm Ekstra Turlar

Seyahat sağlık sigortası

Tallin ile Helsınki Arasındaki Feribot bilet Ücreti

Helsinki ile Stockholm arasındaki Gemide  İki Kişilik Kamaralarda konaklama

Shengen Vize Ücreti Yeşil pasaport, hizmet pasaportu ve siyah pasaport sahibi misafirlerimiz vize alması gerekmiyor.

·Mesleki Sorumluluk Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Yeme -İçme

Otel kahvaltıları ve her gün  bir şişe 500 ml su dışındaki bütün bireysel  harcamalar

Yurt Dışı Çıkış Harcı

Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücreti

TUR REZERVASYONU

17 GÜN 16 GECE

Tarih Seçiniz

2.150,00 €'den itibaren
Bu Turu Paylaş:
Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon için yardıma mı ihtiyacınız var? Lütfen Her türlü sorunuzu, fikrinizi ve düşüncenizi bizimle paylaşın.

+90 282 651 59 00

+90 543 651 59 00

info@tekniktur.com

+90 282 263 53 59

+90 531 375 69 06

info@tekniktur.com

 
Whatsapp Whatsapp