UÇAKLI KARADENİZ RÜYASI VE BATUM TURU

Uçak Bileti Ulaşım Konaklama Dahil
17.06.2024
3 GECE
konaklama YARIM PANSİYON
fiyat
14.500,00 TL'den itibaren


UÇAKLI KARADENİZ YAYLALAR VE BATUM TURU

UÇAK BİLETİ DAHİL - HAVALİMANI TRANSFERLERİ DAHİL !!

TÜM KARTLARA VADE FARKSIZ 6 TAKSİT İMKANI İLE ! 

1.Gün. ( Trabzon – Atatürk Köşkü – Ayasofya Camii – Altındere Milli Parkı – Sümela Manastırı – Zigana )

 

Değerli Konuklarımız, İstanbul Havalimanı’ndan Türk Havayollarına ait TK2816 08:20’de kalkacak Trabzon uçağına biniş işlemlerimizi tamamlayıp uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Trabzon Havaalanı’nda bizi bekleyen aracımız ile buluşup Trabzon gezimize başlıyoruz. Tarihi İpek Yolu’nun en önemli şehirlerinden olan 4000 yıllık geçmişi ile bizleri karşılayan Trabzon’u gezmeye başlıyoruz. İlk olarak; Soğuksu Mevkii’nde bulunan, Konstantin Kabayanidis isimli armatör tarafından, 19 yy. sonlarında İtalyan Barok mimarisinde yaptırılmış, 1923 Lozan Anlaşması’nda ki ek maddeye göre Türkiye ile Yunanistan arasında ki nüfus mübadelesi sonucunda hazineye kalan ve Atatürk’ün iki kez ziyaret ettiği,  vasiyetinin bir kısmını yazdığı Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Atatürk Köşkü gezimizi tamamlıyor ve Ortahisar Mahallesi’nde bulunan Trabzon Ayasofya’ya geliyoruz. Kommenos Ailesi tarafından 13. YY’da inşa edilen, ismi Kutsal Bilgelik anlamına gelen Ayasofya’yı rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Gezimizin sonrasında Trabzon Hasırı, Kazaziye ve Telkari sanatını göreceğimiz gümüşçümüzde anlatımları dinliyor, alışveriş molası veriyoruz. Alışveriş için verilen serbest zamanın ardından ekstra olarak öğle yemeğimizi alacağımız restoranımza geçiyoruz öğle yemeğimizin ardından Trabzona gezimize Maçka üzerinden Coşandere’yi yanımıza alarak, Altındere Milli Parkı’na hareket ediyoruz. Bir yanımızda Coşandere diğer yanımızda yemyeşil bitki örtüsü manzarası eşliğinde Altındere Vadisi boyunca ilerliyor Altındere Milli Parkı’na ulaşıyoruz. Buradan bineceğimiz minibüsler ile Sümela Manastırı’na çıkıyoruz.  Atina'lı Barnabas ile Sophronios adlı iki keşiş tarafından 4.yy’da kurulan, Trabzon İmparatoru III. Aleksios Komnenos döneminde (1349-1390) önem kazanan Sümela Manastırı gezimizde Meryem Ana Kilisesi, öğrenci odaları, ayazma, su kemerleri ve freskleri göreceğiz. Eşsiz bir manzaraya sahip Sümela Manastırı’nı geride bırakıp otobüsümüzün yanına geliyor konaklama otelimize hareket ediyoruz.

 

Kahvaltı: Uçakta ikram olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında ekstra alınacak olup tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dâhil olarak sunulacaktır.

Konaklama: Trabzon Otelleri: ( İvme Otel, Zitaş Otel, Büyük Sümela Otel, Ramada Gümüşhane Vb. )

 

2.Gün. ( Sürmene – Bıçak Atölyesi – Çay Fabrikası – Uzungöl – Lustra Karester Yaylası )

 

Değerli konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında aktif olarak kullanılan çay fabrikamıza geliyoruz.  1924 yılından itibaren ülkemizde yapılmaya başlayan çay tarımı, çayın işlenişi ve doğru çay demleme tekniklerini uzmanlardan dinlerken ilk hasattan demlenmiş olan çaylarımızı içiyoruz. Anlatımlar sonrasında alışveriş yapabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası, bir tarafında Karadeniz, diğer bir tarafında Manahos Deresi arasında kurulu Sürmene’de çeliğin su ile buluşmasını sonucunda bölgenin önemli bıçak ustaları tarafından şekillendirilen Sürmene Bıçağı hakkında bilgileri alıyoruz. Siz değerli misafirlerimiz için vereceğimiz alışveriş molasının sonunda ekstra öyle yemeği alacağımız restoranımıza harekete ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Uzungöl’e doğru yola çıkıyoruz. Uzungöl’e ulaşıyoruz ve burada sizlere serbest zaman veriyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz göl çevresinde yürüyüş yapabilir. Dileyen konuklarımız ise ekstra yayla turuna katılabilirler. Uzungöl gezimizin ardından tur araçlarımıza geçiyor ve konaklama otelimize doğru hareket ediyoruz.

 

Ekstra Karester Yayla Turu; Minibüslerimiz ile 2400 metre yüksekliğe tırmanmaya başlıyoruz. Yol boyunca seyir teraslarında durarak fotoğraf molası veriyor yayla evlerinden bir tanesine konuk oluyor, çaylarımızı içiyoruz. Rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında Uzungöl’e geri dönüyoruz. Hava muhalefeti nedeni ile Karester Yaylası’na çıkılamadığı durumda Demirkapı Yaylası turu yapılacaktır.

 

Kahvaltı: Konaklama otelinde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında ekstra olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama: Rize Otelleri: ( Green Ayder Otel, Naliya Otel, Terzioğlu Otel, Peronti Otel, Aziziya Otel Vb. )

 

3.Gün. ( Ayder Yaylası – Zilkale – Batum )

 

Değerli konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Fırtına deresi kenarından Ayder Yaylası’na doğru çıkıyoruz. 2010 yılında Berlin Uluslararası Film Festivali'nde ülkemize “Altın Ayı” ödülünü getirmeyi başaran “Bal” filminin çekimlerinin gerçekleştiği 1350 metre yükseklikte bulunan zengin bitki örtüsü ve kaplıca suları ile ünlü Ayder Yaylası'nda Gelin Tülü Şelalesi, Horon Düzlüğü gezilerimizi tamamlayıp, yaylada serbest zaman veriyoruz. Ayder Yaylası’nda ki gezimizi tamamlıyor Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Çamlıhemşin’e geliyor ve arzu eden misafirlerimizle ekstra Zilkale, Palovit Şelalesi turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ekstra turlarımızın ardından Batum turumuzu gerçekleştirmek üzere Sarp Sınır Kapısı’na geliyoruz. Geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra bizleri bekleyen aracımız ile buluşuyor Batum gezisine başlıyoruz. Batum gezimize ilk olarak; Aydınlanma Yolu olarak tabir edilen Kafkas Transit Yolu üzerinde bulunan Hristiyanlığı Gürcistan’a getiren ilk misyoner St. Andrew Heykeli’ni görüyor ve rehberimizin Gürcistan ve Batum tarihi hakkındaki bilgileri dinliyor, para bozdurma işlemlerimizi tamamlıyoruz. Gonai Hisarı ve Okaliptüs ağaçları eşliğinde Bayburt’tan doğan ve Batum’da denize dökülen Çrohi ( Çoruh ) Nehri üzerinde ki Rus Köprüsü’nü görüyor ve şehir merkezine doğru devam ediyoruz. 1564 yılında Osmanlı’lar tarafından fethedilen, bir dönem Rusların eline geçen ve tamamı ile 1921 yılında elimizden çıkan Batum gezimize başlıyoruz. Orta Camii, Piazza Meydanı, Yunan Mitolojisi’nde önemli bir yere sahip olan Altın Post Medea Heykeli, Astroloji Saati, Poseidon Heykeli, Drama ve Tiyatro Binası’nı görüyor, fotoğraf çekimlerimizi tamamladıktan sonra Sarp Sınır Kapısına gelerek Batum'dan ayrılıyor, konaklama otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

 

1.Seçenek Zilkale – Palovit Şelalesi Gezisi: Çamlıhemşin’den bineceğimiz minibüslerle “Sevdaluk” dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şenyuva Köyü’nü görüyor, Çinçiva Köprüsü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Fırtına Vadisi üzerinde yükselen Zilkale’ye geçiyoruz. Tıpkı bir kartal yuvasını andıran kaleyi geziyoruz. Ardından Zilkale’ den ayrılıyor, Palovit Şelalesi’ne gidiyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Çamlıhemşin’e dönüyoruz. (Ekstra)

 

2.Seçenek. Fırtına Deresinde Rafting; yaklaşık 1,5 saat süren uzman eğitmenlerin vermiş olduğu bilgiler ışığında hafif bir parkurda Rafting. (Ekstra)

 

ÖNEMLİ NOT: Batum’a geçmek istemeyen misafirlerimiz Hopa’da serbest zaman verilecektir.

 

ÖNEMLİ UYARI: Batum’a Giriş sadece, yeni tip kimlik kartları ile gerçekleştirilebilmektedir. Ehliyet ile giriş yapılamaz. T.C vatandaşı olmayan misafirlerimizin girişi kendilerine aittir. Belge eksikliği sebebiyle giriş yapamayan misafirlerimizin girişi kendilerine aittir. Resimsiz, yıpranmış ve cipsiz olan kimlikler geçiş izni alamamaktadır. Yurtdışı çıkış harcı misafir tarafından ödenir. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın aynı anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum’a geçişleri için noterden onaylı muvafakatname almaları gerekmektedir.

 

Kahvaltı: Konaklama otelinde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında ekstra olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama: Rize Otelleri: ( Green Ayder Otel, Naliya Otel, Terzioğlu Otel, Peronti Otel, Aziziya Otel Vb. )

 

4.Gün. ( Borçka Karagöl –  Rize Bez Atölyesi )

 

Değerli konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Borçkaya doğru yola çıkıyoruz. Otobüsümüz ile Artvinin Borçka İlçesine ulaşıyor ve dileyen misafirlerimizle Ekstra Borçka Karagöl turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerimize biniyoruz. Yemyeşil bir manzara eşliğinde Bartnala Şelalesini görerek, Klaskur Deresinin önüne heyelan düşmesi sonucunda oluşmuş bir doğa harikası Karagöle ulaşıyoruz. Burada size verilen serbest zaman da gölün çevresinin gezebilir, göl üzerinde kayıklar ile gezinti yapabilirsiniz. Karagöl ziyaretimiz sonrasında Arhavide öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizin sonrasında Rize bezi fabrikasına gidiyoruz. Rize dokumalarının tarihini ve yapılışını dinledikten sonra alışveriş yapabilmeniz için sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından havaalanımıza dönüyor Türk Havayollarına ait TK2541 20:10 İstanbul’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Bir başka organizasyonda görüşmek dileği ile sizlere veda ediyoruz.

 

KahvaltıOtelimizde açık büfe şeklinde alınacaktır.  

Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında ekstra olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Trabzon Havalimanı’nda alınacaktır.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Lüks Araçlar ile Ulaşım (Kişi sayısına göre araç detayları genel şartlarda yer almaktadır.),

Otellerde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,

Açık Büfe 3 Sabah kahvaltısı,

Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 3 Akşam yemeği,

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,

1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,

Araç İçinde Bardak Su,

Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Tüm öğle yemekleri,

Tüm yemeklerde alınan içecekler,

Tur süresince yapılan özel harcamalar,

Ekstra belirtilen organizasyonlar,

Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,

Sümela Minibüs Ücreti,

Batum ulaşım ücreti,

Yurt dışı çıkış harcı

TUR REZERVASYONU

Gezilecek Yerler:

Trabzon – Atatürk Köşkü – Ayasofya Camii – Altındere Milli Parkı – Sümela Manastırı – Zigana - Sürmene – Bıçak Atölyesi – Çay Fabrikası – Uzungöl – Lustra Karester Yaylası - Ayder Yaylası – Zilkale – Batum - Borçka Karagöl – Rize Bez Atölyesi

Tarih Seçiniz

14.500,00 TL'den itibaren
Bu Turu Paylaş:
Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon için yardıma mı ihtiyacınız var? Lütfen Her türlü sorunuzu, fikrinizi ve düşüncenizi bizimle paylaşın.

+90 282 651 59 00

+90 543 651 59 00

info@tekniktur.com

+90 282 263 53 59

+90 531 375 69 06

info@tekniktur.com

 
Whatsapp Whatsapp