KLASİK GAP TURU

4GECE KONAKLAMA
20.09.2024
4 GECE
konaklama 3 GECE YARIM PANSİYON 1 GECE ODA KAHVALTI
fiyat
11.400,00 TL'den itibaren

KLASİK GAP TURU


1.Gün. (Gaziantepe Gece Yolculuğu)

 

* 17:00 Malkara İstikbal Mobilya Önü
* 18:00 Tekirdağ Sahil Özcanlar Köfte Karşısı
* 19:00 Çorlu Orion Avm Önü
* 20:00 Çerkezköy Kipa Avm Önü
* 20:15 Kapaklı File Market Önü

 

Değerli konuklarımız; yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlikte Gaziantepe hareket ediyoruz.

2.Gün. ( Gaziantep (Ayıntap) Kalesi  Naib Hamamı  Savaş Müzesi  Almacı Pazarı  Bakırcılar Çarşısı  Tahmis Kahvesi  Zeugma Mozaik Müzesi )

 

Değerli Konuklarımız, yol üzerinde mola tesisinde alacağımız ekstra kahvaltı sonrası Gaziantepe ulaşıyor ve ilk olarak Zeugma Mozaik Müzesini ziyaret ediyoruz. Burada göreceğimiz eşsiz mozaiklerin ardından Kurtuluş Savaşı sırasında kentin düşmana karşı direnişinin anlatıldığı tematik bir müze olan Kurtuluş Savaşı Müzesine gidiyoruz. Müze binasının altında bulunan mağara ve buradan şehrin farklı yönlerine açılan geçitlerin bulunduğu sergi alanını, Antep'in koca bir orduya karşı koyuşunun sırrını, mermi toplayan çocuklar canlandırmasınıİmalat-ı Harbiye canlandırmasını, savaşta kadınlarımız canlandırmasınışehitlerin nakli canlandırmasını görüyoruz. Sonra günümüzde hala faal olan Naib Hamamı’nın önünde durup 14 Şehitler Anıtı’nı görüyor, Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Bakırcılar Çarşısı’ndan geçerek Almacı Pazarı’nı, Zincirli Bedesteni görüp Tahmis Kahvesinde Sütlü Menengiç kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile dinleniyoruz. Gaziantep baklavasının da tadına bakıp alışveriş yaptıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Yol üzeri mola tesislerinde ekstra olarak alınacaktır.

Öğle yemeği:  Kebapçı Yalçın Restoran. Ekstra olarak alınacaktır.

Konaklama: Gaziantep Otelleri: ( Büyük Veliç Otel, Uğurlu Termal Otel )

Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.                 

3.Gün. ( Halfeti Tekne Turu  Fırat Nehri  Rum Kale  Harran  Şanlıurfa  Balıklı Göl  Kapalı Çarşı  Gümrükhan  Sıra Gecesi )

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında Halfetiye hareket ediyoruz. Sular altında kalmış Halfetide Fırat Nehrinin kıyısında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Ekstra Halfeti tekne turumuzda eski bir yerleşim birimi olan Rum Kalenin kalıntılarını ve Savaşan Köyünde meşhur Batık Minareyi görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzun ardından siyah gülleriyle ünlü Halfetiden ayrıldıktan sonra dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harrana geliyoruz. Dünyada sadece 3 bölgede bulunan konik kubbeli evleriyle koruma altına alınmış olan Harranda; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Ardından Şanlıurfaya gelerek öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Balıklı Göl Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamıİbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camiini ziyaret edip, çarşılarda vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Bu akşam konaklama otelimiz oda kahvaltı olup dileyen misafirler ekstra olarak akşam yemeğini sıra gecesi eşliğinde ya da otel dışında serbest olarak alacaktır.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak sunulacaktır.

Öğle yemeği: İrfan Sofrası Restoranında ekstra olarak alınacaktır.

Konaklama: Şanlıurfa Otelleri (Harran Otel, Grand Gülizar Otel, Rabis Otel, Asil Otel, Arad Otel Vb.)

Akşam yemeği: Sıra gecesinde ya da konaklama otelinde ekstra olarak alınacaktır.

Sıra Gecesi Şanlıurfanın vazgeçilmezi, yıllardan beri kuşaktan kuşağa aktarılan insanların sosyal hayatlarında topluca eğlendikleri özel günlerini kutladıkları, yöresel müziklerin çalınıp söylendiği, yöresel halk oyunlarının oynandığı, çiğköfte, ayran, şıllık ve acı kahve mırranın ikram edildiği eğlence

4.Gün. ( Mardin  Kasımiye Medresesi  Ulu Camii  Abbaralar  Ptt Binası  Mezopotamya Ovası  Deyrulzaferan Manastırı yada Deyrul Umur Manastırı )

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası, Göbeklitepeye hareket ediyoruz. Dünyanın bilinen en eski tapınağı olan Göbeklitepede hayvan kabartmalarını görüyor ve bu gizemli tarihe tanıklık ediyoruz. Göbeklitepeden ayrılıyor ve Viranşehir, Kızıltepe üzerinden Mardine geçiyoruz. Öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından dinlerin ve dillerin buluştuğu, Süryanisinden Arap’ına birçok farklı kültür ve inancın birleşimi olan Mardin gezimize başlıyoruz. Taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyüleyen eski Mardinde gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlıyoruz. Sonrasında aracımızdan inerek Ulu Camiye yürüyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz ile Mardinin en büyük camisi olan, Camii Kebir olarak ta adlandırılan Ulu Camiye ulaşıyoruz. Ulu Cami ve Minaresinin anlatımını dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin eşekler ile yapıldığı sokaklardan ve evlerin altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Tarih kokulu sokaklarda yürüyerek gerçekleştireceğimiz Eski Mardin turumuzun sonrasında, bölgede ki Süryaniler için kutsal kabul edilen Deyrulzafaran Manastırı’na hareket ediyoruz. Manastır ziyaretimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Önemli Not: Bölgede ki yoğunluğa göre Deyrulzafaran veya Mor Gabriel Manastırlarından bir tanesi gezilecektir.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak sunulacaktır.

Öğle yemeği:  MARDİ Adana Dostlar Restoran Serbest zaman, menü fiyatları geçerlidir.

Konaklama: Mardin Otelleri: (Yay Grand Otel, Raymar Otel, Anemon Otel Vb.)

Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

5.Gün. ( Midyat  Hasankeyf  Dicle  El Rızk Cami  Batman  On Gözlü Köprü  Keçi Burcu  Cahit Sıtkı Tarancı Evi  Ulu Cami )

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Süryanilerin ilk yerleşim yerlerinden biri olan Tur Abdin Bölgesinin kalbi Midyata gidiyoruz. Sıla Dizisinin de çekildiği Midyat Konuk Evi ziyaretimizi yapıyoruz. Burada yöresel telkâri işlemecilerinde vereceğimiz serbest zamanın ardından Midyattan ayrılıyor, antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan ve günümüzde Ilısu Barajı’nın suları altında kalmış olan Hasankeyfi panoramik olarak görerek, Batmana ulaşıyor ve öğle yemeğimizi Batmanda alıyoruz. Yemek sonrasında Diyarbakıra doğru yola çıkıyoruz. Diyarbakır Surları’nı, Urfa Kapı’yı, Mardin Kapı’yı, Keçi Burcunu görüyoruz. Otobüsümüzle On Gözlü Köprüye geliyor, Hıdrellez zamanı, yöre insanlarının beze dilek yazıp nehre attıkları tarihi köprüden Dicleyi izliyoruz.  İslamiyetin beş Harem-i Şerifinden birisi olarak kabul edilen, Mor Thoma Kilisesinin camiye çevrilmesiyle yapılmış Ulu Camiyi geziyoruz. Ulu Camii gezisi sonrası,  Yaş 35 ve Haydi Abbas şiirlerinin yazarı Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu eve gidiyoruz ve dört mevsim odalarını görüp, İçkaleye gidiyoruz. Burada Mustafa Kemal Atatürkün 1917de 2. Kolordu komutanı olarak kullandığı karargah binasını görüyoruz. İçkaleden Hevsel Bahçelerinin eşsiz manzarasını izledikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak sunulacaktır.

Öğle Yemeği: Batman Ali Usta Restoran ekstra olarak alınacaktır.

Konaklama: Diyarbakır Otelleri ( Plaza Otel, Presji Otel Vb. )

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü şeklinde alınacaktır.

6.Gün. ( Nemrut Dağı  Cendere Köprüsü  Karakuş Tümülüsü  

Değerli konuklarımız, sabah sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Nissibi Köprüsünden geçerek Kahtaya ulaşıyoruz. Buradan bineceğimiz minibüsler ile ekstra Nemrut Dağı programımızı gerçekleştiriyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Merdivenli yol üzerinden zirveye ulaşıp Kommogene Kralı Antiokhos adına yapılan Tümülüsü ve Doğu-Batı Teraslarını, burada bulunan devasa heykelleri görüyoruz. Ardından bizleri bekleyen minibüslere binerek Cendere Köprüsüne ulaşıyor ve Roma İmparatorluğunun inşa ettiği Cendere Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Kommagene Krallığı’nın kraliçe ve prensesleri için yapılan Karakuş Tümülüsünü ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak sunulacaktır.

Öğle yemeği:  Kahtada ekstra olarak alınacaktır.

Akşam yemeği: Yol üzeri dinlenme tesisinde alınacak olup, tur ücretine dahil değildir.               

7.Gün. ( Dönüş Yolculuğu )

Sabah erken saatler de sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarında bırakıyoruz. Bir başka  organizasyonda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

Önemli Not: Otellerde ki yoğunluk durumuna göre, programda belirtilen yerlerin tamamı ziyaret edilmek kaydı ile konaklama dizilimleri ve tur programının dizilimi değiştirilebilir.

TUR FİYATLANDIRMALARI

.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Lüks Araçlar ile Ulaşım (Kişi sayısına göre araç detayları genel şartlarda yer almaktadır.)  

Otellerde 3 Gece Yarım Pansiyon 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,             

ık Büfe 4 Sabah kahvaltısı,

ık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 3 Akşam yemeği,

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,

Otobüs içi su ikramı,

1618 Nolu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,

Profesyonel rehberlik hizmetleri,

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Tüm öğle yemekleri,

Tüm yemeklerde alınan İçecekler,

Tur süresince yapılan özel harcamalar,

Ekstra belirtilen organizasyonlar,

Müze Ören yeri giriş ücretleri,

Nemrut Minibüs Transferi,

Halfeti Tekne Turu

TUR REZERVASYONU

Tarih Seçiniz

11.400,00 TL'den itibaren
Bu Turu Paylaş:
Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon için yardıma mı ihtiyacınız var? Lütfen Her türlü sorunuzu, fikrinizi ve düşüncenizi bizimle paylaşın.

+90 282 651 59 00

+90 543 651 59 00

info@tekniktur.com

+90 282 263 53 59

+90 531 375 69 06

info@tekniktur.com

 
Whatsapp Whatsapp