UÇAKLI VAN VE DOĞUBEYAZIT TURU

3 GÜN 2 GECE HAVALİMANI TRANSFERLERİ DAHİL
27.09.2024
3 GÜN 2 GECE HAVALİMANI TRANSFERLERİ DAHİL
fiyat
11.600,00 TL'den itibaren

Uçaklı Van Ve Doğubayazıt Turu

(Trakya Hareketli)

Tüm Kartlara Vade Farksız 6 Taksitle


1.Gün. İstanbul – Van – Muradiye Şelalesi – Tendürek Dağı Geçidi – Doğubayazıt – İshak Paşa Sarayı – Ağrı Dağı

Değerli Konuklarımız İstanbul Yeni Havalimanı’ndan gerçekleşecek uçuşumuzla Van Havalimanı’na ulaşıyor ve bizleri bekleyen rehberimizle buluşuyoruz. Meşhur Van kahvaltımızı almak üzere restoranımıza ulaşıyoruz. Kahvaltılarımız sonrasında Muradiye Şelalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Van Gölü’nü yanımıza alarak yapacağımız yolculuğumuz sonrasında Bendi Mahi Çayı üzerinde ki Muradiye Şelalesi’ne ulaşıyor ve bu eşsiz güzelliği fotoğraflamak için sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Tendürek Dağı Geçidi’nden geçerek Ağrı’ nın Doğubayazıt ilçesine ulaşıyoruz. Yapımı tam 99 yıl süren, bitirildiği 1784 yılından beri merkezi ısıtma sistemine sahip olan, Doğubayazıt’ı kuş bakışı gören bir konuma sahip olan İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. Sarayın harem, selamlık, çeşme, avlu, türbeler, cami gibi kısımlarını gezdikten sonra Doğubayazıt’ın meşhur kaçakçılar çarşısında alışveriş yapabilmeniz için sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımız sonrasında otelimize yerleşmek üzere Van’a doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Acentamızın sizin için seçmiş olduğu restoranımızda serpme Van Kahvaltısı şeklinde alınacak kahvaltı.(İlk gün kahvaltı ekstra olarak alınır) 

Öğle Yemeği: Doğubayazıt Ararat Restoran

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama: VAN - Rönesans Otel – Elite World Otel Vb.

 

2.Gün. Van Kalesi – Van Kedi Evi – Van Müzesi – Çavuştepe Kalesi – Akdamar Adası – Van  Gölü

Sabah kahvaltımızın ardından Van'ı gezmeye başlıyoruz. İlk olarak Urartu krallarından I. Sarduri tarafından MÖ 840-MÖ 825 tarihleri arasında yaptırılmış olan Van Kalesi’ni panoramik olarak görüyor ve Van Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müzede Urartulardan kalma birçok eseri gördükten sonra Doğu Anadolu ve İran kültürünün en önemli öğelerinden olan Halı ve Kilimler hakkında ayrıntılı bilgi alabileceğimiz Halı-Kilim Kooperatifinde bir mola veriyoruz sonrasında meşhur Van Kedi’lerini ve Kafkasya’nın meşhur el sanatlarından olan savat sanatını görebileceğiniz Arubani Bedesteni’ne gidiyoruz. Burada ustalarımızdan savat sanatının inceliklerini dinliyor, alışverişlerimizi yapıyor ve Van Kedi’leri ile fotoğraflar çekinmeyi ihmal etmiyoruz. Şirin dostlarımızı geride bırakarak, Urartu kralı II. Sarduri'nin M.Ö.764-734 yılları arasında yaptırdığı ve Urartuların Sardurihinili ismini verdiği Çavuştepe Kalesi'ne gidiyoruz. Van-Hakkâri karayolunun üzerinde bulunan bu etkileyici kalede; depo, saray ve tapınak kalıntılarını görüp, eğer şanslıysak Dünyanın sayılı Urartuca bilen kişilerinden birisi; ören yeri bekçisi Mehmet amcayla tanışıp, ondan Urartu yazıtlarını dinliyoruz. Sonrasında, arkamızda Artos Dağı önümüzde Van Gölü manzarasıyla yöresel öğlen yemeklerimizi alıyoruz. Yemekten sonra. Van Gölü üzerinde yapacağımız yarım saatlik tekne yolculuğuyla ulaşacağımız Akdamar Adası'nı ve Ermeni Kralı I. Gagik tarafından 915-921 yıllarında yaptırılmış olan Akdamar Kilisesi'ni geziyor. Kilisenin dışına işlenmiş olan eşsiz rölyefleri rehberimizden dinliyoruz. Gezilerimiz sonrasında konaklamak için Tatvan’a doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Deniz Restoran (Serbest menü seçenekleri)

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama: Tatvan Otelleri vb. 

3.Gün. Ahlat – Emir Bayındır Kümbeti – Tatvan – Nemrut Krater Gölü

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden ayrılıp Ahlat’a ulaşıyoruz. Bazıları 3,5 m boyunda olan anıtsal mezar taşlarıyla dolu olan Selçuklu Mezarlığı ve çevresindeki pek çok farklı tarzda inşa edilmiş kümbetlerden en ilginci olan Emir Bayındır Kümbeti'ni görüp, Tatvan’a geri dönüyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerimize binip Nemrut Krater Gölü’ne çıkıyoruz.(Ekstra) Fotoğraflarımızı çekip geçireceğimiz keyifli dakikalar sonrasında Tatvan’da öğle yemeğimizi yiyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından Van Havalimanı’na geliyor ve 18:00’da gerçekleşecek uçuşumuz için işlemlerimizi tamalaıktan sonra başka bir organizasyonda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Adabağ Restoran

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama: Bu akşam konaklama olmayacaktır.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 

Lüks Araçlar ile Ulaşım (Kişi sayısına göre araç detayları genel şartlarda yer almaktadır.)

2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,

Açık Büfe 2 Sabah kahvaltısı,

Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği,

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,

1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,

Uçak Bileti,

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Yöresel Van Kahvaltısı,

Tüm öğle yemekleri,

Tüm yemeklerde alınan İçecekler,

Tur süresince yapılan özel harcamalar,

Ekstra belirtilen organizasyonlar,

Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,

Akdamar tekne ücreti

TUR REZERVASYONU

Tarih Seçiniz

11.600,00 TL'den itibaren
Bu Turu Paylaş:
Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon için yardıma mı ihtiyacınız var? Lütfen Her türlü sorunuzu, fikrinizi ve düşüncenizi bizimle paylaşın.

+90 282 651 59 00

+90 543 651 59 00

info@tekniktur.com

+90 282 263 53 59

+90 531 375 69 06

info@tekniktur.com

 
Whatsapp Whatsapp