KARTEPE TURU

GÜNÜBİRLİK
16.12.2023
fiyat
660,00 TL'den itibaren

KARTEPE TURU
GÜNÜBİRLİK

 

 

1.Gün. Maşukiye – Sapanca - Kartepe

Değerli Konuklarımız,

 

* 04:00 Tekirdağ Sahil Özcanlar Köfte Karşısı

* 04:45 Çorlu Orion Avm Önü

 

Yukarıda belirttiğimiz kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlikte hareket ediyor Karatepe’ye hareket ediyoruz. Yolculuk sonrasında Kartepe ile Sapanca’nın muhteşem doğasının arasında kalan gelenlerin âşık olduğu Doğa harikası Maşukiye beldesine ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı Maşukiye’nin muhteşem doğası içinde zengin çeşitleri içeren serpme kahvaltı ile yapıyoruz. Kahvaltı sonrası dileyen misafirlerimiz hediyelik eşya satan dükkânları ve köy pazarını gezebilirler. Maşukiye gezimizi tamamlayıp Karatepe’ye çıkıyor. (Arzu eden konuklarımız Karatepe’ye çıkmayarak Maşukiye de kalabilirler, dönüş de aracımız kendilerini alacaktır.) Kayak için serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz kayak yapabilirler, kayak yapmayan misafirlerimiz telesiyeje binebilir, kar bisikletine binebilir, kızakla kayabilir yâda tesislerde vakit geçirebilir, Rehberimizin belirteceği saatte Öğle yemeğimizi (sucuk ekmek kola ya da fanta) alıyoruz. Kartepe deki serbest zamanımızın ardından takriben saat( 15.00 – 16.00) buradan ayrılıyor ve Sapanca Göl’üne geliyor, fotoğraf ile çay ve kahve molası veriyoruz.  Günün sonunda dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Sizleri almış olduğumuz hareket noktalarında bırakıp, bir başka TEKNİKTUR Organizasyonunda görüşmek dileği ile sizlere veda ediyoruz.

 

Kartepe Kayak Merkezi Hakkında Bilgi

 

Zirvesi deniz seviyesinden 1608 metre yükseklikte olan bölge meteorolojik verilere göre, kış aylarında kuzeybatı yönünden esen ve Karadeniz'i aşarak bölgeye yoğun yağış getiren karayel rüzgârı, Marmara bölgesinde ilk olarak karşılaştığı Samanlı Dağı'nın en yüksek tepesine (Kartepe) yoğun kar yağışı bırakmaktadır. Kasım ortalarında başlayan kar, nisan sonuna kadar ortalama 1,5-3 metreyi bulmaktadır.

 

Yaklaşık 1250 metrede kurulu tesisleri 42 kilometrelik pist alanı ile Türkiye'nin sayılı kayak merkezlerinden olan ve Kartepe Kış Sporları Merkezi'nde, 14 adet doğal pist, 3 adet telesiyej ve 2 adet T bar (teleski) bulunmaktadır. Kayağa yeni başlayanları kolay pistler beklerken; usta kayakçılar, dik tepelerde yüksek dozda adrenalin salgılayabilirler. Özel 'baby lift' alanı da çocuklara ve çocuk kalmak isteyenlere ayrılmış durumdadır. Kayak dışında kışın snowboard, big foot, kar motosikleti, doğa yürüyüşü, dağcılık, voleybol, paintball, basketbol, futbol, trekking, bisiklet ve ATV Safari aktiviteleri yapılabilir ya da Geyik Alanı ve zirvenin keyfi çıkartılabilir.

 

Sabah Kahvaltısı: Serpme Kahvaltı ( Tur ücretine dahil değildir. )

Öğlen Yemeği: Sucuk Ekmek + İçecek ( Tur ücretine dahil değildir. )

TUR FİYATLANDIRMALARI

.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Lüks Araçlar ile Ulaşım (Kişi sayısına göre araç detayları genel şartlarda yer almaktadır.)                                          

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,                 

1618 Sayılı Kanun gereği Zorunlu Seyahat sigortası,   

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,   

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

TUR REZERVASYONU

GÜNÜBİRLİK

Tarih Seçiniz

660,00 TL'den itibaren
Bu Turu Paylaş:
Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon için yardıma mı ihtiyacınız var? Lütfen Her türlü sorunuzu, fikrinizi ve düşüncenizi bizimle paylaşın.

+90 282 651 59 00

+90 543 651 59 00

corlu@tekniktur.com

+90 282 263 53 59

+90 531 375 69 06

info@tekniktur.com

 
Whatsapp Whatsapp