UÇAKLI LİKYA TURU

THY İLE 4 GECE 5 GÜN

Arkadaşlarınızla Paylaşın

UÇAKLI LİKYA TURUTHY İLE GİDİŞ - DÖNÜŞ 
4 GECE 5 GÜN 
 

TÜM KARTLARA VADE FARKSIZ 12 TAKSİT İMKANI


1.Gün. Dalyan Sandal Turu – Dalyan ( Kaunos ) Kaya Mezarları – Fethiye – Ölüdeniz Yüzme Molası

Değerli konuklarımız; İstanbul Havaalanında buluşuyor Türk Havayollarına ait İstanbul – Dalaman seferini yapacak olan uçağımız ile Dalaman’a uçuyoruz. Havaalanında bizleri bekleyen rehberimiz ve aracımız ile buluşup Dalyan’a hareket ediyoruz. Dalyan da vereceğimiz kahvaltı molasının ardından Köyceğiz Gölü’nden gelen tatlı suyun geniş bir labirent oluşturduğu Dalyan Kanalı’nda sandallarla romantik bir yolculuğa başlayacağız. Yaklaşık 45 dakika sonra nesli tükenme tehlikesi altında olan Caretta – Caretta cinsi büyük deniz kaplumbağalarının ülkemizdeki ana yumurtlama alanlarından birisi olan İztuzu Plajı’na ulaşacağız. Burada tatlı – tuzlu suyun birleştiği sakin göl alanını görüp dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Dönüş yolu üzerinde Kaunos antik şehrinin kalıntılarından olan ünlü kaya mezar yapılarına olabildiğince yaklaşarak hem fotoğraf çekeceğiz hem de rehberimizin verdiği bilgileri dinleyeceğiz. Tekne turumuzun sonunda aracımızla buluşup Fethiye’ye geliyor öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemek sonrasında otelimize yerleşiyoruz. (otel odalarının müsait olması durumunda) Rehberimizin belirttiği saat de otel lobisinde buluşuyor Ovacık üzerinden Babadağ’ı aşarak Ölüdeniz’e geliyoruz. Burada vereceğimiz yüzme molası sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Kahvaltı: Yol güzergâhı üzerinde tesiste alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Fethiye Restoran – Serbest zaman

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Konaklama: Fethiye Otelleri

 

2.Gün. ( Tam Gün Fethiye 12 Adalar Tekne Turu ) 

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, tüm gün güneşin, denizin ve sessizliğin tadını çıkaracağımız tekne turu için Fethiye Yat limanına hareket ediyoruz. Fethiye Yat Limanı’ndan bineceğimiz teknemiz ile Fethiye körfezine açılarak birbirinden güzel koylarında serbest zaman vereceğiz. Yassıca Adalarda vereceğimiz yüzme molasında kıyıdan da denize girebilirsiniz. Kızılada da aynı imkânı bizlere sunacak. Akvaryum ve Göcek Adası yine sizleri oldukça keyiflendirecek yüzme molalarımızı vereceğimiz Göcek Koyları ardından Kordon’a geri dönüyor ve otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Belirtilen koylar örnek olup, sıralaması ve isimleri hava ve deniz şartlarına bağlı olarak tekne kaptanı tarafından değiştirilebilir.)

12 Adalar Tekne Turu: Yassıca Adaları, Kızılada, Akvaryum, Göcek Adası, Tersane Koyu

Tekneler;160 kişilik 35 metre uzunluğunda 6 metre genişliğinde ege tipi teknelerdir. Soyunma kabinli, duş ve tuvaletli, üst kat güneşlenme alanı, alt kat restoran oturma salonudur.

Kahvaltı: Konaklama otelinde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: 12 Adalar Tekne Turu sırasında teknede alınacaktır ( ekstra ). Ana Yemek Seçmeli Soslu Tavuk Izgara veya Soslu Makarna, Salata, Mevsim Meyvesi 

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Konaklama: Fethiye Otelleri

 

3.Gün. (Ekstra Yamaç Paraşütü – Ekstra Kelebekler Vadisi Tekne Turu )

 

Değerli Konuklarımız; sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz kendilerine sunulan ekstra turlara katılabilirler.

1.Ekstra Yamaç Paraşütü Dileyen misafirlerimiz bugün tur programını da kaçırmayacak şekilde Babadağ’dan tandem (profesyonel bir pilot ile birlikte) yamaç paraşütü yapabilirler. Babadağ’da bulunan ve atlayışa en müsait olan pistin seçilmesi sonrası bir pilot ile beraber yapılan uçuş ortalama 30 dakika civarında sürer ve aynı gün tur teknemizin de hareket ettiği Belcekız Plajı’na inilerek sonlandırılır. Fiyat ve saat ile ilgili detaylar konusunda tur başlangıcında tur rehberinize danışarak bilgi edinebilirsiniz (ekstra). Bölgenin yoğunluğu nedeniyle, talebiniz durumunda rehberinize tur başlangıcında haber vermeniz gerekmektedir.

 

2. Ekstra Kelebekler Vadisi Tekne Turu, Tüm gün sürecek olan tekne turumuz için Belcekız koyuna hareket ediyoruz. Plajda bizleri bekleyen teknemize biniyor Tam gün sürecek mavi yolculuğa başlıyoruz. Başlıyoruz. Hava şartları ve dalganın durumuna göre ilk durağımız Kelebekler Vadisi olacaktır. Kelebekler Vadisi koyumuzun ardından Bakir bir koy olan Darboğaz hem kıyıdan hem derinden yüzme olanağı veren muhteşem ve tertemiz bir denize sahip ve öğlen yemeğimizde güzel manzara eşliğinde burada alıyoruz. Sonraki durağımız ise Nicholas ( Gemiler ) Adası kıyısında vereceğimiz yüzme molası ile devam ediyoruz. Sıcak havanın tüm ağırlığını alacak buz gibi tatlı su kaynaklarının deniz içine karıştığı Soğuksu Koyu, Ölüdeniz Lagün’de son yüzme molamızı veriyoruz. Ardından otelimize hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Kelebekler Vadisi Tekne Turu: Mavi  Mağara, Kelebekler  Vadisi, Akvaryum  Koyu, St.Nicholas  Adası, Deve Plajı ve  Soğuk  Su Koyu (Belirtilen koylar örnek olup, sıralaması ve isimleri hava ve deniz şartlarına bağlı olarak tekne kaptanı tarafından değiştirilebilir.)

Tekneler; 120 kişilik 45 metre uzunluğunda 5 metre genişliğinde ege tipi teknelerdir. Soyunma kabinli, duş ve tuvaletli, üst kat güneşlenme alanı, alt kat restoran oturma salonudur.

Öğle Yemeği: Ölüdeniz Tekne Turu sırasında teknede alınacaktır ( Ekstra ). Ana Yemek Seçmeli Soslu Tavuk Izgara veya Alabalık Izgara, Soslu Makarna, Salata  

4.Gün. Ekstra Jeep Safari Turu

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası arzu eden konuklarımız heyecan ve eğlence dolu bir gün geçirmek üzere Ekstra jeep safari turuna katılabilirler. Ekstra Jeep Safari Turu: Sabah otelimizden alınıyor Konvoy halinde hareket edeceğimiz jeep safari turumuz için kısa bir brifing aldıktan sonra heyecan dolu yolculuğumuza Alabalık çiftlikleri ve buz gibi suları ile ünlü Yaka köy ile başlıyoruz. Ardından Dünyanın sayılı kanyonlarından biri olan Saklıkent yaklaşık 1,8 milyon yıl önce deprem ile oluşmuş adeta tanrının Anadolu ya bir armağanı niteliğinde eşsiz bir güzelliğe sahiptir.18 km uzunluğa 600 mt yüksekliğe sahip olan kanyonda safariye katılanlar 1 saat bu güzelliği görme ve tanrının insanlığa aslında ne kadar küçük olduklarını göstermesine fırsat tanırlar. Günün devamında alacağımız öğle yemeği sonrasında çamur banyolarında güzelleşiyor akşam otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

 

Jeep Safari turuna katılmak istemeyen misafirlerimiz otelin havuzunda zaman geçirebilecekleri gibi Çalış Plajı veya Ölüdeniz Plajına giderek tüm gün vakit geçirebilirler.

Kahvaltı: Konaklama otelinde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Ekstra tur fiyatlarına dâhil olup, Jeep safari turunda Yaka Park veya Saklıkent de alınacaktır.

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Konaklama: Fethiye Otelleri

 

5.Gün. Gökova Tekne Turu

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Köyceğiz gölünü görerek Akyaka’ya hareket ediyoruz. Güzel bir mimari yapıya sahip olan evleri ile ünlü Akyaka Beldesine geliyor Gökova tekne turumuza başlıyoruz. Gökova’nın masmavi denizi ve koylarında demir atıyor tüm gün yüzme molaları veriyoruz. Akşamüzeri tekne turumuzu sonlandırıyor. Dalaman havaalanına hareket ediyoruz.  Dileyen misafirlerimiz ile Ekstra Azmak Çayı Sandal Turumuza başlıyoruz. Kanal teknelerine binip doğal sit alanı ilan edilmiş, göçmen kuşların, su samurlarının yaşadığı, balıklarının yumurtlamaya geldiği Azmak Çayı’nı görmek için Nehir’e dümen kırıyoruz. Azmak çayında gerçekleştirdiğimiz tekne turumuzun ardından üzerimize sinen deniz kokusuyla Akyaka’dan ayrılıyor Dalaman havaalanına ulaşıyor Dalaman – İstanbul uçuşunu yapacağımız uçağımıza biniş işlemlerimizi tamamlıyor İstanbul’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Bir başka TEKNİKTUR organizasyonunda görüşmek dileği ile sizlere veda ediyoruz.

 

Gökova Tekne Turu: Sedir Adası, İncekum, Gelibolu Adası, Lacivert Koyu, (belirtilen koylar örnek olup, sıralaması ve isimleri hava ve deniz şartlarına bağlı olarak tekne kaptanı tarafından değiştirilebilir)

Tekne Detayları: 60 kişilik, 25 mt uzunluğunda 5 Mt Genişliğinde Ege tipi tekneler, Soyunma kabinli, Duş Tuvaletli, Üst kat güneşlenme alanı, Alt kat Restoran oturma salonu.

Ekstra Azmak Çayı Tekne turu Kişi Başı:

15 kişilik, 7 metre Uzunluğunda 2 mt genişliğinde Tek motorlu, Sandal Tarzında teknelerdir.

Sabah Kahvaltısı: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Gökova Teknede Öğle Yemeği: (Tavuk yada balık olarak alınır yanında garnitür olarak salata ve Makarna ile servis edilir. )

 

Gezi Ücret Dâhil Olan Hizmetler

Mercedes Travego – Tourismo-Man Fortuna Otobüsler ile ulaşım,

Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,

Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı,

Açık büfe veya Yöresel Yemeklerden Oluşan 4 Akşam Yemeği,

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,

1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası,

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,

Milli park giriş ücretleri,

 

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler

Tüm Öğle Yemekleri,

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler,

Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar,

Ekstra Belirtilen Organizasyonlar,

Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri

Trakya Transfer Hizmeti

TUR GENEL TANIMI

Gezilecek Yerler:

DALYAN - FETHİYE - ÖLÜDENİZ - GÖKOVA

Geceleme: 4 GECE
Konaklama: YARIM PANSİYON
4760.00 TL'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

+90 282 651 59 00

+90 543 651 59 00

corlu@tekniktur.com

+90 282 263 53 59

+90 531 375 69 06

info@tekniktur.com

 
© 2018 Teknik Tur
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp