BÜYÜK ORTA AVRUPA TURU

9 GECE 10 GÜN BELGRAD - BUDAPEŞTE - VİYANA - PRAG - ZAGREB - NİŞ - SOFYA

Arkadaşlarınızla Paylaşın

 BÜYÜK ORTA AVRUPA TURU

EKSTRA YOK !

9 Gece 10 Gün
6 Ülke

09 – 18 AĞUSTOS 2022

TÜM ŞEHİR TURLARI DAHİL !!!

CESKY KRUMLOV TURU FARKI İLE 

Bulgaristan – Sırbistan – Macaristan – Çek Cumhuriyeti – Hırvatistan - Avusturya

BELGRAD - BUDAPEŞTE - VİYANA - PRAG - CESKY KRUMLOV - ZAGREB - NİŞ -SOFYA

690 EURO !!!
1.Gün   09 Ağustos 2022 Salı

Tekirdağ – Çorlu – Belgrad
Turumuza saat

17.00 TEKİRDAĞ VALİLİK ÖNÜ

18.00 ÇORLU ESKİ KIZ MESLEK DURAĞI

18.45 LÜLEBURGAZ OTOGAR ÖNÜ

20.00 EDİRNE MİGROS ÖNÜ

Hareketi ile başlamış oluyoruz. Edirne’de ihtiyaç ve alışveriş molamızdan sonra Kapıkule sınır kapımızda pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Bulgaristan tarafına geçiyoruz. Svilengrad-Plovdiv-Sofya güzergâhını takip ederek Belgrad'a doğru ilerliyoruz.

2.Gün   10 Ağustos 2022 Çarşamba

Belgrad


Sabah  saatlerinde Belgrad’a varışımız sonrası panoromik şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda göreceğimiz yerler arasında,Yeni Belgrad, Usce Alışveriş merkezi,Tarihi Brankov Köprüsü, Taş Meydan, Slaviya Meydanı, Aziz Sava Kilisesi, Eski Saray,Yeni Saray ve meclis binası,Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kale Megdan, Mora fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad galibi heykeli, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri müze, saat kapı ve müzesi,  İstanbul Kapı, Nebojşa Kulesi, Saborna Kilisesi; Kale Meydan gördükten sonra Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüş turumuza başlıyoruz. Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III..Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait bir çok büyük ve etkileyici binayı barındıran, Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni gördükten sonra  turumuzu bitiriyoruz.Geceleme otelimizde.

 

3.Gün   11 Ağustos 2022 Perşembe

 Belgrad – Budapeşte


Sabah kahvaltımızın ardından Budapeşte’ye yola çıkıyoruz. Budapeşte’ye varışımızı takiben, yapılacak olan şehir turumuzda; Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Parlamento Binası, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde serbest zaman. Sonrasında otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Bu gece dileyen misafirlerimiz rehberimizin organize ettiği enfes lezzetlerin sunulduğu akşam yemekli ve yöresel müzikli dans gösterilerinin yapıldığı macarlara özgü Çigan gecesi organizasyonuna katılabilirler. (ekstra)

 

4.Gün  12 Ağustos 2022 Cuma

Budapeşte - Estergon - Visegrad - Szentendre - Budapeşte


Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından , önce Estergom Katedralini, Osmanlı’dan kalan Kale’nin kalıntılarını geziyoruz. Ardından bir ortaçağ kalesi  ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad kalesi Panoramik olarak görülecektir. Visegrad’da sizi ceylan çorbası ile başlayıp, dana eti, hindi butuyla devam eden yemeğimizi bölgeye özgü çikolatalı, kestaneli tatlı ile bitiriyoruz. Yemek sırasında içecekler limitsiz.(Ekstra) Daha sonra alışveriş için ‘Szentendre’ isimli küçük bir kasabaya gidiyoruz. El işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb., pek çok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada boş zamanın ardından otele dönüyoruz.  Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz akşam rehberimizin organize edeceği Tuna Nehrinde gece tekne turuna katılabilirler. (ekstra)

 

5.Gün   13 Ağustos 2022 Cumartesi

Budapeşte – Cesky Krumlov – Prag   


Sabah kahvaltısı otelimizde yapıyoruz daha sonra Prag yolculuğumuz başlıyor.Prag’a ulaşmadan önce ortaçağdan günümüze hiç bozulmadan gelmiş ve adeta masalsı bir köy gibi karşımıza çıkan küçük Çek kasabası CESKY KRUMLOV’a gidiyoruz. Sokaklarında yürürken kendinizi bir masal diyarında hissettiren Avrupanın en romantik şehirlerinden biridir Cesky Krumlov. Turumuza kale bölgesinden başlayarak sokaklarını arşınlayarak devam edeceğiz, Prag şehrinin ortadan bölen Vltava nehri Çek Cumhuriyetinin güney Avusturya sınırına doğru ilerleyerek Cesky Krumlov şehrine de hayat verir. Kaleden şehrin büyüleyici manzarasının fotografını çektikten sonra dar parke taşlı sokaklarından yürürken kendinizi ortaçağda hissedeceksiniz. Şirin hediyelik eşya dükkanlarını da gezmeniz için serbest zaman verdikten sonra Prag için yola çıkıyoruz. Prag’a varışımız sonrası panoramik şehir turumuzda panoramik olarak Hradcany Kale  Bölgesi, Loretta Kilisesi ,Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs  Katedrali, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu  Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12  Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

6.Gün   14 Ağustos 2022 Pazar

Prag – Karlovy Vary – Prag 


Sabah kahvaltımızın ardından Karlovy şehrine gidiyoruz. Orman içinde yeralan ve bol oksijendoğası ile 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary’de ilk olarak ATATÜRK’ün 1918 de kaldığı oteli göreceğiz. Sonrasında yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Dovorak`ın, Mozart`ın Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Kristal,  Porselen, Granat, Kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı satış mağazalarında alışveriş yapıp buraya özgü gofretlerin tadına bakabilirsiniz. Tamamlanan programımızın ardından konaklama yapacağımız Prag’daki otelimize dönüyoruz. Gece rehberimizin organize edeceği harika bir gösteri olan Ortaçağ Gecesi programına katılabilirsiniz. (ekstra)

 

7.Gün   15 Ağustos 2022 Pazartesi

 Prag – Viyana


Sabah kahvaltımızın ardından Viyana’ya hareket ediyoruz. Varışımızda Viyana şehir turumuza başlıyoruz. Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Hofburg Sarayı ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Turumuzu takiben rehberinizin anlatımlarıyla serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

 
8.Gün   16 Ağustos 2022 Salı

Viyana – Zagreb


Sabah kahvaltımız ardından HIRVATİSTAN’a geçiyoruz. Bugünkü durağımız, ülkenin başkenti ve Tuna’nın en uzun kolu, Sava Nehri’nin kıyısına kurulu ZAGREB olacak. Gezimize, Ban Jelačić Meydanı’ndan başlıyoruz. Ev yapımı gıda maddeleri, taze meyve ve sebzelerin satıldığı, kentin geleneksel, turistik çiftçi pazarı Dolac Market, Meryem'in Miracı, Macaristan Kralları I. Ladislaus ve Aziz Stephan’a adanmış, Neo-Gotik tarzda inşa edilmiş Zagreb Katedrali, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Aziz Marko Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Kent merkezinde gezinti ve akşam yemeği için verilecek serbest zamanın bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Zagreb’teki otelimizde.

 

9. GÜN   17 AĞUSTOS 2022 ÇARŞAMBA

ZAGREB – NİŞ

 Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Sırbistan ikinci büyük şehri Niş’e hareket ediyoruz. Varışımızı takiben  Niş panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda Yeraltı Çarşısı, Nisava Nehri, Kral Milan Meydanı, Niş Kalesi başlıca görülecek yerler arasındadır. Geceleme otelimizde.

10.GÜN  18 AĞUSTOS 2022 PERŞEMBE

NİŞ – SOFYA – TEKİRDAĞ – ÇORLU

 Sabah kahvaltımızın ardından Sofya’ya yola çıkıyoruz.. Varış sonrası Sofya panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında Görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali , Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası, Şehrin simgesi olan Banya başı camisini ziyaret ediyoruz. Tamamlanan programımız sonrası Kapıkule sınır kapısına geliyor gümrük işlemlerimiz bitiminde siz değerli misafirlerimizi aldığımı noktalara bırakarak bir sonraki TEKNİKTUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks araç ile ulaşım
 • Programda belirtilen tüm şehir ve kültür turları
 • 8 Gece Otel konaklaması
 • Otellerde 8 Sabah Kahvaltısı
 • Günde 1 kez araç içi sıcak soğuk içecek ikramı
 • Günde 1 adet 0,5 ml su
 • Tüm otoban check – point ve otopark ücretleri
 • Gümrük vergileri
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Şehir konaklama vergileri

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Vize ücreti ve servis bedeli ( Çok Girişli Schengen Vizesi)
 • Yurtdışı çıkış pulu (150 TL )
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
 • Öğle ve Akşam yemekleri,
 • Rehber tarafından organize edilen ekstra programlar (Yemekli eğlenceler ve tekne turları)
 • Tüm kişisel harcamalar

 

 

TUR GENEL TANIMI

OTOBÜSLÜ BÜYÜK ORTA AVRUPA TURU
Gezilecek Yerler:

BULGARİSTAN - SIRBİSTAN - MACARİSTAN - ÇEK CUMHURİYETİ - HIRVATİSTAN - AVUSTURYA

Geceleme: 8 GECE
Konaklama: ODA KAHVALTI
690.00 €'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

+90 282 651 59 00

+90 543 651 59 00

corlu@tekniktur.com

+90 282 263 53 59

+90 531 375 69 06

info@tekniktur.com

 
© 2018 Teknik Tur
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp