UÇAKLI GAZİANTEP MARDİN ŞANLIURFA TURU

2 GECE 3 GÜN

Arkadaşlarınızla Paylaşın

UÇAKLI MARDİN ŞANLIURFA GAZİANTEP TURU 

2 GECE 3 GÜN 

SADECE 3760 TL !
TÜM KARTLARA VADE FARKSIZ 12 TAKSİT İMKANI İLE !

İSTANBUL YENİ HAVALİMANI THY UÇUŞLU

1.Gün. (Gaziantep  Bakırcılar Çarşısı  Tahmis Kahvesi   Zeugma Mozaik Müzesi  Halfeti Tekne Turu  Birecik  Şanlıurfa )

 

Değerli Konuklarımız,

İstanbul Havaalanında buluşuyor ve bizleri Gaziantep’e götürecek olan Türk Havayolları İstanbul Havaalanı – Gaziantep uçağımız için Check-in işlemlerini tamamlıyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından 06:45’de hareket eden İstanbul – Gaziantep uçuşu ile Gaziantep’ uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

 

Gaziantep’ te ilk olarak, Naib Hamamının önünde durup 14 Şehitler Anıtını görüyor, Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Bakırcılar Çarsısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp Tahmis Kahvesi olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile dinleniyoruz. Doğu’nun en önemli el sanatı olan Sedef Kakma ve Tel Kırma işlemeciliğinin Anadolu’da kalan üç atölyesinden birisine ev sahipliği yapan Gaziantep’te sanatın tüm yapılış aşamalarını görerek alışveriş yapma sansı buluyoruz. Gaziantep baklavasının da tadına bakıp alışveriş yaptıktan sonra, Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Halfeti’ye doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Sular altında kalmış Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Ekstra Halfeti Tekne Turu Tekne turumuzda eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale’nin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti’ye çıkıyoruz. Şanlıurfa’da ki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimiz bugün oda kahvaltı olup dileyen misafirlerimiz ekstra olarak akşam yemeğini Urfa Sıra Gecesi eşliğinde alacaktır.

KahvaltıGaziantep şehir merkezi serbest zaman.

Öğle Yemeği: Halfeti Fırat Yüzer Restoran

Konaklama:3*** Şanlıurfa Otelleri (Ve Hotel Şanlıurfa Vb.)

Akşam yemeği: Sıra gecesinde yada konaklama otelinde ekstra olarak alınacaktır.

Sıra Gecesi Şanlıurfanın vazgeçilmezi, yıllardan beri kuşaktan kuşağa aktarılan insanların sosyal hayatlarında topluca eğlendikleri özel günlerini kutladıkları, yöresel müziklerin çalınıp söylendiği, yöresel halk oyunlarının oynandığı, çiğköfte, ayran, şıllık ve acı kahve mırranın ikram edildiği eğlence

2.Gün. (Balıklı Göl  Halil-ül Rahman gölü Camii  Gümrük Han  Şanlıurfa  Harran  Göbeklitepe  Mardin  Kasımiye Medresesi) 

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran’a geliyoruz. Dünya’da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran’da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Sonrasında Eyyubi’ye Mahallesine geliyor ve sabrın timsali Eyüp Peygamberin çile çektiği mağarayı ve makamındaki kuyuyu ziyaret ediyor ve sabır için, şifa için sulardan içiyoruz.  Balıklı Göl, Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, Kapalı Çarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han’da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zaman sonrasında Göbekli Tepe’ye hareket ediyoruz. Dünyanın bilinen en eski tapınağı olan Göbekli Tepe’de hayvan kabartmalarını görüyor ve bu gizemli tarihe tanıklık ediyoruz. Göbeklitepe gezimizin ardından Viranşehir üzerinden Mardin’e doğru hareket ediyoruz. Dinlerin ve dillerin buluştuğu, Süryani’sinden Arap’ına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin gezimize başlıyoruz. Taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyüleyen eski Mardin’de, dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüzde Mardin’in en büyük Camisi olan, Camii Kebir olarak ta geçen Ulu Caminin minaresinin anlatımını dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin eşekler ile yapıldığı evlerin altından geçerek, Şehidiye Medresesini ve Zinciriye Medresesini panoramik olarak görüp güzel bir tarihi konak yapısı olan PTT binasını gördükten sonra otelimize yerleşiyoruz.

KahvaltıOtelde açık büfe olarak sunulacaktır.

Öğle Yemeği: Sembol Restaurant

Konaklama: 4**** ve 5***** Mardin Otelleri: (Yay Grand Otel Vb.)

Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

3.Gün. (Midyat  – Mor Gabriel Manastırı  –  Hasankeyf – Batman – Diyarbakır – Ulu Cami – Dicle – On Gözlü Köprü )

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında, Süryanilerin ilk yerleşim mekânlarından biri olan Tur Abdin Bölgesinin kalbi Midyata gidiyoruz. Sıla dizisinin de çekildiği Konuk Evini ziyaret ediyoruz. Sonrasında bir Midyat el işlemecilik sanatı olan Telkâri sanatı hakkında bilgi alıyoruz ve Midyat ta sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında, Mor Gabriel Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Manastırdan ayrılıp antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyfe doğru yola çıkıyoruz.. Dicle Nehri üzerine kurulmuş olan Ilısu Barajı nedeniyle sular altında kalan şehirde, kale bölümü kapalı olduğundan panoramik olarak görüp, El Rızk Caminin kalan tek parçası eşsiz minaresini, ve Zeynel Türbesini de fotoğrafladıktan sonra Batmanda öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Diyarbakıra doğru yola çıkıyoruz. Diyarbakır Surları’nı, Urfa Kapıyı, Mardin Kapıyı, Keçi Burcunu görüyor ve Dicleyi seyrediyoruz. Otobüsümüzle On Gözlü Köprüye geliyor, Hıdrellez zamanı, yöre insanları beze dilek yazıp nehre attıkları tarihi köprüden Dicleyi izliyoruz.  İslamiyetin beş Harem-i Şerifinden birisi olarak kabul edilen Mor Thoma Kilisesinin camiye çevrilmesiyle yapılmış Ulu Camiyi geziyoruz. Ulu Camii gezisi sonrası,  Yaş 35 ve Haydi Abbas şiirlerinin yazarı Cahit Sıtkı Tarancı’nın Doğduğu Eve gidiyoruz ve Dört Mevsim Odalarını görüp akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımız sonrasında Diyarbakır Havalimanı’na geliyor uçağa biniş işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve başka bir organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

Dönüş uçuşumuz, Türk Havayolları Diyarbakır – İstanbul Havaalanı 22:15 uçuşu ile gerçekleşecektir.

Kahvaltı:Otelde açık büfe olarak sunulacaktır.

Öğle Yemeği: Batman Ali Usta Restoran 

Konaklama: Bu akşam konaklama olmayacaktır.

Akşam Yemeği: Diyarbakır Ciğerhan Restoran

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler

Travego  Tourismo veya Man Fortuna Otobüsler ile ulaşım

Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,   

ık Büfe 2 Sabah kahvaltısı,

ık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 1 Akşam yemeği,

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,

1618 Nolu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,

Profesyonel rehberlik hizmetleri

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler

Tüm öğle yemekleri,

Tüm yemeklerde alınan İçecekler,

Tur süresince yapılan özel harcamalar,

Ekstra belirtilen organizasyonlar,

Müze Ören yeri giriş ücretleri,

Nemrut Minibüs Transferi,

Halfeti Tekne Turu


TUR GENEL TANIMI

Gezilecek Yerler:

Gaziantep Şanlıurfa Mardin Göbeklitepe Batman Diyarbakır Midyat

Geceleme: 2 GECE
Konaklama: 1 GECE YARIM PANSİYON - 1 GECE ODA KAHVALTI
3760.00 TL'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

+90 282 651 59 00

+90 543 651 59 00

corlu@tekniktur.com

+90 282 263 53 59

+90 531 375 69 06

info@tekniktur.com

 
© 2018 Teknik Tur
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp