TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU

THY İLE GİDİŞ - DOĞU EKSPRESİ İLE DÖNÜŞ

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU

4 GECE 5 GÜN
THY İLE GİDİŞ  - DOĞU EKSPRESİ İLE DÖNÜŞ

7.500 TL 
TÜM KARTLARA VADE FARKSIZ 12 TAKSİT İLE

ÇERKEZKÖY, ÇORLU, TEKİRDAĞ - İSTANBUL HAVALİMANI TRANSFERLERİ DAHİL !!!

1.Gün. ( İstanbul – Erzurum – Kars )

Değerli konuklarımız; İstanbul Yeni Havaalanında buluşuyor ve Türk Havayollarına ait 09:45 İstanbul Yeni HL – Erzurum uçuşu için check- in işlemlerini yapıyoruz. C/in işlemlerimizin ardından Erzurum’a uçuşumuzu gerçekleştiriyor, bizleri karşılayan tur rehberimiz ve aracımızla buluşup Erzurum şehir merkezine hareket ediyoruz. Anadolu’daki mezar anıtlarının en güzel örneklerinden biri olan Üç Kümbetleri ziyaret ettikten sonra, Erzurum’un sembolü olan Çifte Minareli Medreseyi ve Ulu Cami’yi görüyoruz. Ardındın öğle yemeğimizi Erzurum’un meşhur Cağ kebabı ile alıyoruz. Yemek sonrasında Rüstem Paşa Kervansarayında  (Taşhan) serbest zaman veriyoruz. Taşhan’dan ayrılıp 1310 yılında yapılan Anadolu’daki kapalı avlulu medreselerin en büyüğü Yakutiye Medresesine gidiyoruz. Erzurum’da dikkat çeken bir başka yapı ise tarihi Erzurum evleridir. Birden fazla evin restore edilerek bir birine bağlandığı Erzurum Evlerine gidiyor çay ve kahve molası veriyoruz. Erzurum gezimizin ardından Kars’a hareket ediyoruz. Akşam ilerleyen saatlerde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Erzurum şehir merkezinde serbest olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Öğle Yemeği: Erzurum Ye gör Restoranda Çağ kebap ile alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Konaklama Oteli: The Kars Park Otel Vb.

2.Gün. ( Ani Harabeleri – Çıldır Gölü)

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Türkiye ile Ermenistan arasında sınır oluşturan, Arpaçay’ın kenarında kurulmuş olan Ani Harabelerine gidiyoruz. Türkiye’nin en önemli kültür varlıkları arasında gösterilen, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Ani Harabeleri gezimize rehberimiz eşliğinde başlıyoruz. Ani Katedral ( Meryem Ana Kilisesi ), Surp Stephanos Kilisesi, Dikran Honentz KilisesiAbugamir Pahlavuni Kilisesi, Halaskâr ( Amenaprgiç ) Kilisesi, Ebu'l Menuçehr Camii, Sultan Sarayını v.b yapıları geziyoruz. Ardından, Ardahan ve Kars sınırları arasında kalan Doğu Anadolu bölgesinin en büyük tatlı su gölü ve ikinci en büyük gölü olan Çıldır Gölüne hareket ediyoruz. Kışın soğuktan donan Çıldır Gölünde vereceğimiz serbest zaman süresince buz tutan göl etrafında gezinti yapabilir, Atlı Kızaklara binebilirsiniz. Fotoğraf ve kahve molasının sonrasında konaklama yapacağımız otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Kütük Ev Restoran Balık – Tavuk veya Köfte menüsü alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

Kafkas Gösterisi: Otelde alınan akşam yemeği sonrasında yöreye özgü halk dansları gösterisinin sunulduğu organizasyon

Konaklama Oteli: The Kars Park Otel Vb.

 

3.Gün. ( Sarıkamış Kayak Merkezi – Katherina Köşkü - Kars Kalesi – Kafkas Cephesi Harp Müzesi)

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Sarıkamış’a hareket ediyoruz. İlk olarak Kafkas harekâtında hayatlarını yitiren şehitlerimiz için yapılan anıtı görüp 1896 yılında II. Çar Nikola tarafından eşi Çariçe Katherina için yaptırıldığına inanılan Katherina Köşküne gidiyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından, Sarıkamış Kayak Merkezine gidiyoruz. Kayak Merkezinde vereceğimiz serbest zamanda, arzu eden misafirlerimiz telesiyeje binebilirler. Ardından, Sarıkamış’tan ayrılıyor Kars şehir merkezine geliyoruz. 1877 yılından sonraki 40 yıl boyunca Rus işgalindeyken yeniden kurulan Kars, Baltık mimarisinin izlerini taşımaktadır. Kars şehir merkezi gezimize, Kars Kalesinin eteklerinde yer alan Kümbet Cami ile başlıyoruz. Rehberimizin Kars şehri ile ilgili yapacağı genel anlatım sonrasında, Şehrin tarihi dokusunu yaşayabilmek için Kars sokaklarında yürümeye başlıyoruz. Osmanlılar döneminde yapılan Taş Köprü üzerinden geçerek Namık Kemal’in 1850 de dedesi ile birlikte kaldığı evi panoramik olarak görüyoruz. Gezimize biraz ara verip öğle yemeğimizi almak için Kars Kazevine ulaşıyoruz. Öğle yemeğinde, Kars iline ait yöresel yemeklerin; Evelik Çorbası - Kaz eti – Piti – Hangel – Umaç helvasının tadına bakabilirsiniz. Yemek sonrasında Kars sokaklarında Tarihi yapılar arasında yürümeye devam ediyoruz. I. Dünya savaşı sırasında bölgeye gelen Almanların üretimine başladığı Gravyer peyniri Dünyaya ün salmıştır. Kars gravyeri ve diğer peynir çeşitlerinin bulunduğu peynir mağazasında alışveriş molası verdikten sonra, Kafkas Cephesi Harp Tarihi müzesine ulaşıyoruz. Kars gezimizin ardından, Turistik Doğu Ekspresinin kalkış saatine kadar şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. TCDD’nin bildirdiği saate göre 22:20’de hareket eden Turistik Doğu Ekspresi Trenine biniyor ve keyifli yolculuğumuza başlıyoruz.  Yolculuk süresince Tren içerisinde bulunan Kafeterya bölümünden sıcak-soğuk içecek ihtiyaçlarınızı tatlı ve tuzlu atıştırmalıklarınızı satın alabilirsiniz. Konaklama Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonda.

Sabah Kahvaltısı: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Kars Kazevinde serbest olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Kars Şehir Merkezinde serbest olarak alınacaktır.

Konaklama Oteli: Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagonda gerçekleşecektir.

 

4.Gün. ( Erzincan – Sivas - Kayseri)

Değerli Konuklarımız, sabah uyanır uyanmaz dışarıda büyüleneceğiniz bir manzara sizleri bekliyor olacaktır.  Anadolu’nun kendisine hayran bırakan güzellikteki coğrafyası ile yolculuğumuza devam edeceğiz. Tüm gün trende olacağımız için kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeklerinizi Trenin kafeteryasında serbest olarak alabileceğiniz gibi ekstra turlarda vereceğimiz molalarda şehir merkezîlerinde de alabilirsiniz. Konaklama Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonda.

1.Alternatif Divriği Turu Kişi Başı:

Değerli konuklarımız; Divriği Garında trenimizin vereceği 3 saatlik mola sırasında dileyen misafirlerimiz Divriği Turuna katılabilir. Divriği turumuza ilk olarak; Ulu Cami ve Darüşşifası ile başlıyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde Ulu Cami ve Darüşşifası gezimizi tamamlıyor ve Huma hatun Sokağında serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Turistik Doğu Ekspresi Trenimize geri dönüyor ve yolculuğumuza devam ediyoruz.

 

2.Alternatif Sivas Turu Kişi Başı:

Değerli konuklarımız; Bostankaya Garında trenimizin vereceği 3 saatlik mola sırasında dileyen misafirlerimiz Sivas Turuna katılabilirler. Selçukluların kültür merkezlerinden olan Sivas’ta; Çifte Minareli Medrese, Buruciye Medresesi, Şifaiye Medresesi, Sivas Kongresi Binası gezilerimizi yaptıktan sonra serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Turistik Doğu Ekspresi Trenimize geri dönüyor ve yolculuğumuza devam ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Turistik Doğu Ekspresinde alınacaktır. Tur ücretine dâhil değildir.

Öğle Yemeği: Turistik Doğu Ekspresinde alınacaktır. Tur ücretine dâhil değildir.

Akşam Yemeği: Turistik Doğu Ekspresinde alınacaktır. Tur ücretine dâhil değildir.

Konaklama Oteli: Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagonda gerçekleşecektir.

 

5.Gün. (Ankara  - İstanbul)

Değerli Konuklarımız, sabah erken saatlerde Ankara Tren Garına ulaşıyoruz. (Her ne kadar planlama yapılsa da bazen teknik arıza veya yol durumuna göre saatlerde değişiklikler olabilmektedir) Ankara Garından bineceğimiz yüksek hızlı tren ile İstanbul Söğütlü Çeşme Tren Garına geliyor, bir başka TEKNİKTUR organizasyonunda görüşmek dileği ile sizlere veda ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Turistik Doğu Ekspresinde alınacaktır. Tur ücretine dâhil değildir.

Öğle Yemeği: Turistik Doğu Ekspresinde alınacaktır. Tur ücretine dâhil değildir.


NOT !!! ARAÇ İÇERİSİNDE OTURMA PLANINDA KESİNLİKLE KOLTUK GARANTİSİ VERİLMEMEKTEDİR.


Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler

İstanbul Yeni Havalimanı Transferi

Turistik Doğu Ekspresi – Kars - Ankara Yataklı Vagon Tren Bileti,

Ankara Tren Garı – Söğütlüçeşme Yüksek Hızlı Tren Bileti,

İstanbul Yeni HL – Erzurum Uçak Bileti,

Midibus (27 Kişilik) veya Mercedes Sprinter araçlar ile ulaşım,

2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,

Turistik Doğu Ekspresinde 2 Gece Konaklama,

Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı,

Açık büfe 2 Akşam Yemeği,

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,

1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası,

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

 

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler  

Tüm Öğle Yemekleri,

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler,

Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar,

Ekstra Belirtilen Organizasyonlar ( Ekstra Turlar, Kafkas Gecesi )

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,

Sarıkamış Telesiyej Ücreti

TUR GENEL TANIMI

DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU
Gezilecek Yerler:

ERZİNCAN - ERZURUM - KARS - ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ - SARIKAMIŞ

Geceleme: 4 GECE
Konaklama: 2 GECE YARIM PANSİYON OTEL - 2 GECE TRENDE YATAKLI VAGON
7500.00 TL'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

+90 282 651 59 00

+90 543 651 59 00

corlu@tekniktur.com

+90 282 263 53 59

+90 531 375 69 06

info@tekniktur.com

 
© 2018 Teknik Tur
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp