SAFRANBOLU - AMASRA TURU

GÜNÜBİRLİK

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

GÜNÜBİRLİK
Gezilecek Yerler:

SAFRANBOLU-AMASRA

Konaklama: GÜNÜBİRLİK
225.00 TL'den itibaren
Tarih Seçiniz
 

AMASRA - SAFRANBOLU  TURU     
22 AĞUSTOS 2020
 SADECE     225 TL

GÜNÜBİRLİK 

Yolculuğumuza 22 Ağustos Cumartesi gece 00:01 Tekirdağ valilik önü 00:01 Çerkezköy belediye önü ve 01:00 Çorlu Eski Kız Meslek Lisesi Durağından hareketle başlıyoruz.  Araç içi ikramlar eşliğinde İstanbul ve Bolu’yu takiben yaklaşık 7 saat sürecek yolculuk sonrasında sabah saatlerinde Safranbolu ya ulaşıyoruz. Belirlenen bir tesiste ekstra serpme kahvaltıyla güne başlayıp sonrasında ilk durağımız  Bektaşi köyü olan Yörükköyü oluyor Köyün ortak yaşamını yansıtan çamaşırhane gezisini yaparken bu kadar çok detayın düşünülmüş olmasına şaşıracaksınız. Ardından Sipahioğlu Konağı’nın harem ve selamlık bölümlerini geziyoruz.Yörük köyü gezimizi tamamladıktan sonra Panoramik olarak göreceğimiz Hükümet Konağı’nın ve Saat Kulesinin bulunduğu Kale Mevkiini Hıdırlık Tepesinden fotoğraflıyoruz. Buradan hiç bir evin diğerinin görüşünü kısıtlamadığı ve ne kadar düzenli bir şekilde konumlandırıldığını görebileceksiniz. Safranbolu’nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Çarşılarını, panoramik Cinci Hanı ve Hamamı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonunu, Köprülü Mehmet Paşa Camiini ve avlusundaki Güneş Saatini geziyoruz. Evleri ve lokumlarıyla meşhur Safranbolu’da en güzel gezi evi olan Kaymakamlar Konağı’nı gezerken kendinizi zaman makinesindeymiş gibi hissedeceksiniz. Tarihi kentin meşhur lokumcusun da lokuma dair bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkânı. Yemeniciler Arastasında verdiğimiz alışveriş molasını takiben Safranbolu turizmine katkıda bulunmak amacıyla Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras ( Cam Seyir Terası ), 75 ton ağırlığı taşıyabiliyor. Roketatar mermisiyle dahi kırılmayan cam seyir terası, her biri 750 kilogram taşıyabilecek kapasiteye sahip gözenekler, 3 santimetre kalınlığında 3 parça camdan oluşuyor. Yaklaşık 400 kişiyi taşıma kapasitesine sahip olan 100 metrekareden oluşan terasta bir seferde sadece 30 kişi bulunabilmekte teras eşsiz Tokatlı Kanyonu manzarasını bizlere sunmaktadır. Daha sonra Tarihçi Strobon’a göre Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers prensesi Amastris’den alan Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet tarafından “Çeşm-i Cihan buramı ola ?”( Dünya’nın Gözü ) diye adlandırılan Amasra’ya varıyoruz. ihtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken küçük bir adayı anakaraya bağlıyan Kemere Köprüsü, Kilise Camii ve Çekiciler Çarşısını görüp ünlü balık restoranlarında yemek molası veriyoruz(ekstra).Tamamlanan turumuzun ardından dönüş yolculuğuna geçiyor, misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir başka TeknikTur programında görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

NOT :  DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ … DÜNYA GENELİNDE YAŞANAN PANDEMİ SÜRECİNDE NORMALLEŞME ADIMLARI ATILMAYA BAŞLANMIŞTIR. BU SÜREÇ İÇERİSİNDE İSTİSNASIZ TÜM TURLARIMIZDA ;
* ARAÇLARIMIZIN İÇERİSİNDE KORUYUCU MASKE , EL DEZENFEKTANI , KOLONYA VE KAPALI AMBALAJLI SU İKRAMINDA BULUNULACAKTIR.
* ARAÇLARIMIZDA KOLTUK SAYISININ YARISI YOLCU KAPASİTELİ MİSAFİR KABUL EDEREK 1+1 OTURMA DÜZENİ İLE YOLCULUK EDİLECEKTİR.
* MİSAFİRLERİMİZİN SAĞLIĞI BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZDİR. TÜM PERSONELİMİZ

 

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER                                                                             

*Araç İçi İkramlar (Soğuk içecekler,çay,kahve,kek,su)                                                                                                                               

*Çevre Gezileri

*Turizm Bakanlığı'ndan Kokartlı Profesyonel Rehberler

* Lüks Otobüslerle Ulaşım

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

*Tüm Özel Harcamalar

*Müze Ören Yeri Girişleri

 

 

 

 

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

Çorlu Şube

+90 282 651 59 00

+90 543 651 59 00

corlu@tekniktur.com

Tekirdağ Merkez

+90 282 263 53 59

+90 531 375 69 06

info@tekniktur.com

© 2018 Teknik Tur
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri