RELAX KAPADOKYA TURU

2 GECE KONAKLAMALI

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

750.00 TL'den itibaren
Tarih Seçiniz
 

RELAX KAPADOKYA TURU
3 GÜN 2 GECE
18 - 21 MART 2021 
750 TL
 

 

1.Gün 18 Mart 2021 

 Turumuz gece saat 19:30 Tekirdağ Valilik Önü ve 20:30 Çorlu Eski Kız Meslek Durağı’ndan  İstanbul hareketle başlar. Araç içi ikramlar eşliğinde yaklaşık 11 saat sürecek yolculuk sonrasında sabah saatlerinde kahvaltı alacağımız Aksaray Ağaçlı Dinlenme Tesislerinde oluyoruz.

2.Gün 19 Mart 2021

 Aksaray - Ihlara Vadisi - Narlı Göl - Yeraltı Şehri - Nevşehir - Paşabağ - Dervent Vadisi - Ürgüp - Şarap Mahzenleri - Türk Gecesi

Aksaray Orhan Ağaçlı Tesisleri’nde alacağımız (extra) sabah kahvaltısından sonra, Rehberimizle buluşup Türkiye’nin en büyük kanyonlarından biri olan, 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisine doğru yola çıkıyoruz.Burada Ağaçaltı kilisesini gezerek, Melendiz Çayının oluşturmuş olduğu nehir yatağında yürüyüş yapıyoruz. Verilen serbest zamanda bu cennet bahçesinde fotoğraflarımızı çekiyoruz. Bir sonraki durağımız ise bir yanardağ ağzı olan ve jeotermal suya sahip Narlıgöl olacak. Burada verilen fotoğraf molasını takiben, bölgedeki 104 farklı yer altı şehrinden biri olan Derinkuyu veya Kaymaklı Yer altı Şehrine ulaşıyoruz. Yeraltında bulunan tünelleri gezip anlatımları dinledikten sonra yolumuz bizleri Çardak Köyü üzerinden Göreme'ye götürecek. Öğle yemeğimizin ardından bir sonraki durağımız üzüm bağları ve üç başlı peri bacaları ile ünlü Paşabağ mevkii olacak. Burada verilen serbest zamanı takiben hayaller vadisi olarak geçen Dervent Vadisi olacak. Burada çekilen birbirinden ilginç fotoğrafların ardından, kesme taş evleri ile meşhur Ürgüp'e ulaşıyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız panoramik tur sonrası şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Günümüzün son durağı ise 3 Güzeller olarak bilinen peri bacaları olacak. Burada verilen fotoğraf molasını takiben otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeğimiz otelimizde.Arzu eden misafirlerimizle, Türk gecesine katılmak için lobide buluşma (Ekstra, gece hakkında ayrıntılı bilgiyi rehberimiz otobüste verecektir.)


Ekstra Türk Gecesi Yöreye özgü bir eğlencedir. Folklor programını kapsayan program 20.00 itibari ile klasik Türk müziği eşliğinde başlanır ve hazırlanmış olan masalarda soğuk mezeler eşliğinde aperatif içecekler yudumlanır. 21.00 da Türkiye’nin değişik yörelerine ait folklor gösterileri başlar. Gösteriler Antep, Adıyaman, Karadeniz, Artvin yöresinden oluşmaktadır. 22.30 da folklor ekipleri yerlerini oryantal gösterisine bırakır. 23.15 – 24.00 saatleri arasında Dj eşliğinde müzik ve ışık gösterileri yapılacaktır.

 

 3.Gün 20 Mart 2021

Balon Turu - Uç hisar Kalesi - Çavuşin Ören Yeri - Güvercinlik Vadisi - Çömlek Atölyesi - Göreme Açık Hava Müzesi - Avanos - Onyx Taş Atölyesi 

Değerli Misafirlerimiz; Balon'a katılmak isteyen misafirlerimizle sabahın erken saatlerinde lobide buluşma ve balon kalkış noktasına transferlerini yapıyoruz(Ekstra). Bu unutulmayacak deneyim konusunda genel bilgiyi rehberimiz verecektir. 

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası, günümüzün ilk fotoğraf molası Uçhisar kalesi olacak. Panoramik olarak çekilen fotoğraf ardından, Güvercinlik Vadisi'ne hâkim bir nokta olan ve muhteşem bir manzaraya sahip Salkım Tepesi’ne gidiyoruz.  Burada verilen fotoğraf molamızın ardından Kızılırmak’ın suyu ile kil toprağını birleştiren insanoğlunun 5000 yıldır geçim kaynağı olan çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine gidiyoruz. Geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından, kayalık göreme olarak bilinen ve zamanında manastır yaşantısının hüküm sürdüğü Göreme açık hava müzesine gidiyoruz. Burada Hristiyanlık tarihi hakkında verilen bilgilerin ardından Elmalı Kilise, Çarıklı Kilise, Yılanlı Kilise gibi sayısız kiliseyi gezebilirsiniz. Daha sonrasında mermergiller familyasından olan Kapadokya bölgesinden çıkan Onyx taşının işlendiği atölyeye gidiyoruz. Burada yapılan anlatımlar ardından Çavuşin Ören yerine gidiyoruz. Sit alanı ilan edildikten sonra boşaltılan bu tarihi kasabada dolaşırken eski insanların yaşadıkları mağara taş evler ilginizi çekecek. Verilen fotoğraf molaları, yapılan anlatımlar ardından bu güzel kasabadan ayrılarak yöresel ürünleri de bulabileceğiniz özellikle sütte kavrulmuş kabak çekirdeği bulabileceğiniz alışveriş molası sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

4.Gün 21 Mart 2021

Hacı Bektaş-ı Veli - Elmadağ - Ankara - İzmit – İstanbul – Çorlu - Tekirdağ

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası, Nevşehir üzerinden yolumuza devam ederek Hacı Bektaş ilçesine doğru yol alıyoruz. Burada Horasan erenlerinden Hacı Bektaş-ı Veli'nin kurmuş olduğu dergâhı ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar ve edilen duaların ardından Elmadağ üzerinden Ankara, Bolu üzerinden dönüş yolculuğuna başlıyoruz ve siz sayın misafirlerimizi bir başka  Teknik Tur  organizasyonunda buluşmak dileği ile gecenin ilerleyen saatlerinde aldığımız noktalara bırakıyoruz.

 
Ücrete Dâhil Olan Hizmetler


Lüks Araçlar İle ulaşım

Otelde 2 Gece  Yarım Pansiyon Konaklama, (2 Sabah Kahvaltısı +2 Akşam Yemeği)

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

1618 Sayılı Kanun gereği Zorunlu Seyahat sigortası

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

 

 Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler  

 

Tüm öğle yemekleri

Tüm yemeklerde alınan İçecekler

Tur süresince yapılan özel harcamalar

Ekstra belirtilen organizasyonlar

Müze Kartı

 

 

İki Kişilik Odada Kişi Başı

Tek Kişilik Oda

0-6 Yaş
2 YETİŞKİN YANINDA

6-12 Yaş
2 YETİŞKİN YANINDA

         750 TL

950 TL

450 TL

500 TL

 

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

Çorlu Şube

+90 282 651 59 00

+90 543 651 59 00

corlu@tekniktur.com

Tekirdağ Merkez

+90 282 263 53 59

+90 531 375 69 06

info@tekniktur.com

© 2018 Teknik Tur
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri