ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ VE ÇUMRA LALE BAHÇELERİ TURU

2 GECE 3 GÜN

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

875.00 TL'den itibaren
Tarih Seçiniz
 

USTASINDAN !!!
ADANA  PORTAKAL ÇİÇEĞİ
ve
ÇUMRA LALE BAHÇELERİ TURU

08 – 11 NİSAN 2021
SADECE 875 TL !!!


1. GÜN 08 NİSAN 2021 

Turumuz saat 18:00da Tekirdağ Valilik Önü 18:00 Çerkezköy beledeiye önü 19:00 Çorlu Eskı Kız Meslek Durağından Hareketle başlar .Araç içi ikramlar eşliğinde Bolu-Ankara-Aksaray ‘ı takiben yolumuza devam ediyoruz.

2. GÜN 09 NİSAN 2021 

MERSİN-ADANA

 

Uzun ve keyifli yolculuğun ardından sabah saatlerin de Adana’ya varıyoruz.Adana’ya varışımız sonrasında Türkiye’nin en büyük camisi Sabancı merkez Cami, Tarihi Taş Köprü, Ulu Cami, Türkiye’nin en uzun saat Kulesi’nin görülmesi ile Adana Kebap, Şalgam, Bici Bici gibi yöresel lezzetlerin tatma imkânı buluyoruz.  Ünlü Rio Karnavalı gibi Tamamen sivil toplum kuruluşları tarafınca organize edilen ve bu niteliği ile Türkiye’nin ilk karnavalı niteliği taşıyan Portakal çiçeği kokan Ziya Paşa Bulvarındaki kortejde dans grupları, pandomimciler, sokak müzisyenleri ve ilginç kostümlü katılımcılarla son derece renkli ve keyifli Portakal çiçeği Karnavalını izleme, fotoğraf çekimi, dans, şarkılara eşlik etme  imkanı buluyoruz. Eğlence sonrasında konaklama yapacağımız otelimize gidiyoruz.3. GÜN 10 NİSAN 2021

TARSUS, MERSİN ,ESHAB-I KEYF

 

Sabah alacağımız kahvaltının ardından Tarsusa doğru ilerliyoruz. Görülecek yerler arasında  Hristiyanlarca kutsal 2. Kilise St. Paul Kilise Müzesi, St. Paul Kuyusu, Dünya'nın ilk kanalizasyonlu Tarsus Roma Antik Yolu, Tarsus evleri, Eshab- ı keyf (yedi uyurlar), Nusret Mayın Gemisi ve Kleopatra Kapısı bulunuyor.Program sırasında öğle yemeği için vakit ayrılacaktır.Tarsus sonrası nüfus bakımından Türkiyenin 11.büyük şehri aynı zamanda son yılların hızla modernleşen ili ekonomik olarak da limanıyla büyük güce sahip ,Doğu Akdenizin en önemli ticaret noktası olan Mersin eski adıyla İçel’ de fotoğraf çekme ,doyasıya gezme imkanı buluyor keyifli günün ardından  konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz.

 

4.GÜN 11 NİSAN 2021

KONYA- ÇATALHÖYÜK-ÇUMRA-ANKARA-ÇORLU

Değerli Konuklarımız; sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Silifke-Karaman yolu üzerinden Çumra'ya Lale Tarlalarına hareket ediyoruz  Lale, adını bir devre vermiş, doğu kültür ve mitolojilerinde özgün bir yere sahip özel bir çiçektir. Orta Asya'dan Anadolu'ya, kilimlerimizden tablolarımıza, bahçelerimizden parklarımıza kadar hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır.

İşte bu özel bitki,  1996 Yılından itibaren Çumra için önemli bir gelir kaynağı olmuş; 300 dönüme yayılan üç ayrı tarlada kokulu ve kokusuz 35 ayrı renkte 10 milyon lale var. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin park ve bahçelerini, otoyol kenarlarını süsleyen 12 milyon laleden 7 milyonu, yine Bursa’nın 1 milyon lalesinin soğanları Çumra’dan geliyor. 

Su kanalları ve yemyeşil tarlalar arasında ilerliyoruz. Turuncu, pembe, mor, kırmızı, sarı, beyaz, siyah şeritler halindeki laleler Konya Ovası’na inmiş bir gökkuşağı gibi. Göz alabildiğine uzanan, aralarına kazara karışan başka renkteki lalenin hemen yok edildiği tarlalarda bu güzelliklerin tadını çıkarıp bolca fotoğraf çekme imkanı bulduktan sonra öğle yemeği molası da vereceğimiz arkeolojik şaheser, Anadolu’daki en eski Cilalı Taş Devri yerleşim merkezi Çatalhöyük’e geçiyoruz. 

İnsanlığın gelişiminde önemli bir evre olan yerleşik toplumsal hayata geçişle birlikte, tarımın başlangıcı ve avcılık gibi önemli sosyal değişim ve gelişmelere tanıklık eden Çatalhöyük Neolitik Kenti, Güney Anadolu Platosu’nda yaklaşık 14ha.lık bir alan üzerinde yer almaktadır.

İki höyükten oluşan Çatalhöyük Neolitik Kenti’de  sosyal örgütlenmeyi ve yerleşik hayata geçişi simgeleyen duvar resimleri, rölyefler, heykeller ve diğer sanatsal öğeler yer almaktadır.  Çatalhöyük Neolitik Kenti, kalıntıların boyutu, yaşayan toplumun yoğunluğu, güçlü sanatsal ve kültürel gelenekler ve zaman içindeki sürekliliğin benzersiz bileşimi ile olağanüstü evrensel değer taşımaktadır. (Çatalhöyük, arkeoloji dünyasının ilgisini ilk olarak, yerleşimdeki evlerin girişlerinin evlerin çatısından olduğu anlaşıldığında çekmişti. Bununla birlikte hiçbir evin yandan kapısı yoktu. Ayrıca evlerin hepsi birbirine bitişik yapılmıştı, evden eve geçişler hep çatıdan yapılıyordu. Çatıların geçiş ve girişler dışına birçok başka günlük aktivite için kullanıldığı da öğrenildi.)  Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi  aldığımız noktalara bırakıp başka bir TEKNİKTUR organizasyonunda  görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Lüks Araçlar ile Ulaşım

Araç İçi İkramlar
Mersin’de 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama (Sabah kahvaltısı + Akşam yemeği)
Programda belirtilen geziler
Rehberlik hizmetleri
Seyahat Saglık Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm Öğle yemekleri
Müze-ören yeri giriş
Tüm Özel Harcamalar

 

İki Kişilik Odada Kişi Başı

Tek Kişilik Oda

6-11.99 Yaş

0-5.99 Yaş

           875 TL

1.075 TL

2 YETİŞKİN YANINDA

725 TL

2 YETİŞKİN YANINDA

525 TL

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

Çorlu Şube

+90 282 651 59 00

+90 543 651 59 00

corlu@tekniktur.com

Tekirdağ Merkez

+90 282 263 53 59

+90 531 375 69 06

info@tekniktur.com

© 2018 Teknik Tur
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri