ANKARA BEYPAZARI MUDURNU GÖYNÜK TURU

10 KASIM´A ÖZEL ANITKABİR ZİYARETİ

Arkadaşlarınızla Paylaşın

ANKARA-BEYPAZARI-MUDURNU-GÖYNÜK  TURU
(06 - 07  KASIM 2021)
EN GÜZEL GÜN DE ATAMIZI ZİYARET
2 GÜN 1 GECE KONAKLAMALI

BEYPAZARI BAĞ EVİNDE YEMEKLİ EĞLENCE DAHİL
SADECE 550 TL !!!

 05 KASIM 2021 CUMA  

Turumuz(cumayı cumartesiye bağlayan)  gece  saat 00:00 'de Tekirdağ Valilik Önü 01:00 ‘ da Çorlu  Eski  Kız Meslek  Durağı’ndan  hareketle başlar.
Yolculuğumuz a  İstanbul , Adapazarı , Boluyu   takiben Araç İçi İkramlar Eşliğinde devam ediyoruz. 

1.GÜN 06 KASIM 2021 CUMARTESİ 

Sabah  08:00  saatlerinde başkentimiz  Ankara’da oluyoruz  Programımıza ilk olarak Atamızın Ebedi İstirahatgahı olan Anıttepe’de yer alan  Anıtkabir’i  ziyaret ile başlıyoruz.  Burada 81.ölüm yıl dönümü münasebetiyle Atamızı ziyaret ettikten sonra Ankara’nın en önemli turizm bölgesi , Eski dönemlerden günümüze kadar çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış, ticaret yolları üzerinde bulunmuş  Beypazarı’na gidiyoruz. ilk durağımız 
Hıdırlık Tepesi oluyor. Beypazarı hakkında genel bilgi alıp, fotoğraf molası verdikten sonra başlıyoruz Beypazarı’nı gezmeye. Eski dokunun tamamen korunup, restorasyondan geçirildiği cumbaları birbirine bakan evlerin sıra sıra dizildiği şehrin tüm stresinin atılıp tamamen tarih, kültür, mimari dokunun havasının teneffüs edildiği Alaaddin Sokak, Selçuklu tarzı mimarisiyle Alaaddin Camisi, yörenin kültür ve tarihini yansıtan eserlerle Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerinden kalan çeşitli tarihi eserlerin sergilendiği Etnografya Müzesi, 19. yy. ortalarında inşa edilen ve Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden Taş Mektep, Beypazarı'nın en önemli simgelerinden birisi olan Telkari Gümüş İşlemeciliği'nin birbirinden güzel el işi takılarını bulabileceğiniz Telkariciler Çarşısı gezeceğimiz yerler arasında. Tarihi konakları, yöresel mutfağı, gümüş işlemeciliği havucu ve maden suyuyla ünlü Beypazarı’nı gezdikten sonra Konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde. Akşam yemeği için müzik ve eğlence eşliğinde Bağ Evinde olacaktır (Tur fiyatına dahildir) .


2.GÜN 07 KASIM 2021 PAZAR

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından 
Osmanlı döneminden kalma eserleri kadar tavuk çiftlikleriyle de nam salmış Mudurnu’ya varıyoruz. Osmanlının ilk dönem eserlerinden olan Yıldırım Bayazıt Camii ve Hamamını geziyoruz. Bu gezilerin ardından bölgedeki Rumlardan etkilenerek yapılan Armutçular Konağı’nı dışarıdan görüyoruz. Mudurnu’daki gezilerimizi bakırcılar ve eski çarşıları gezerek tamamlıyoruz. Kayabaşı Tepesinden inen heyelanla deniz seviyesinden 1150 m yükseklikte oluşmuş Çubuk Gölü’ne varıyoruz. Burada küçük bir yürüyüş yapıp , fotoğraf molası verdikten sonra bölgeye gelen ilk Türklerin yerleştiği, Fatih Sultan Mehmet’in Hocası olan ve Pasteur’dan 400 sene önce mikrobu ilk bulan Akşemsettin’in memleketi Göynük’e hareket ediyoruz. Şehirde Akşemsettin Türbesini, Romalılar döneminden beri kullanılan hamam ve 1923–24 yılları arasında İstiklal Zaferimizin anısına yapılmış 1960’da tekrardan restore edilmiş Zafer Kulesine çıkıp Göynük’ü yukardan da fotoğraflama imkânı buluyoruz. Burada Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğini aldıktan sonra dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp bir başka Tekniktur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
* Gidiş – Dönüş  Ulaşım 

*Araç İçi İkramlar 
*Çevre Gezileri
*1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama (sabah kahvaltısı+akşam yemeği (BAĞ EVİ’nde MÜZİKLİ EĞLENCE )  
*Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehber
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*Tüm Öğlen Yemekleri

*Tüm Özel Harcamalar
*Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri 

 

 

 

TUR GENEL TANIMI

Gezilecek Yerler:

ANKARA(ANITKABİR)-BEYPAZARI-MUDURNU-GÖYNÜK

Geceleme: 1 GECE KONAKLAMA
550.00 TL'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

+90 282 651 59 00

+90 543 651 59 00

corlu@tekniktur.com

+90 282 263 53 59

+90 531 375 69 06

info@tekniktur.com

 
© 2018 Teknik Tur
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp