SIRADIŞI EGE TURU

UŞAK-ULUBEY KANYONU-GÜNEY ŞELALESİ-PAMUKKALE-BULDAN-BİRGİ-TİRE-ÇEŞME-FOÇA

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

DOLU DOLU EGE TURU
Gezilecek Yerler:

UŞAK-ULUBEYKANYONU-DENİZLİ GÜNEY ŞELALESİ-PAMUKKALE-TRAVERTENLER-BULDAN-BİRGİ-TİRE-ÇEŞME-FOÇA-İZMİR-BERGAMA

Geceleme: 2 GECE KONAKLAMA
650.00 TL'den itibaren
Tarih Seçiniz
 

                            SIRA DIŞI ROTALARLA

                                 EGE   TURU

                             (3 GECE 4 GÜN)

UŞAK-ULUBEYKANYONU-DENİZLİ GÜNEY ŞELALESİ-PAMUKKALE-TRAVERTENLER-BULDAN-BİRGİ-TİRE-ÇEŞME-FOÇA-İZMİR-BERGAMA

1.GÜN 25/10/2019 CUMA : Turumuz  gece  saat 21:00 da Tekirdağ valilik önü ,22:00 Çorlu eski kız melek durağından haraketle başlar .İstanbul, Sakarya, Kütahya, Afyon u takiben yaklaşık 10-11 saat sürecek yolculuk sonrasında sabah saatlerinde il durağımız Uşak Ulubey kanyonu ve cam teras oluyor.

2.GÜN 26/10/2019  CUMARTESİ: Uşak Ulubey Kanyonu, Amerika Birleşik Devletlerinin Arizona eyaletinde bulunan Büyük Kanyon’dan (Grand Canyon) sonra dünyanın en büyük ikinci kanyonu unvanına sahip. Uşak‘ın Ulubey ilçesinde yer alan kanyon, Ulubey ve Banaz çayları boyunca devam eden bir ana kanyon ve buna bağlanan onlarca büyük yan kanyondan oluşuyor. Uzunluğu 45 kilometreyi aşan Uşak Ulubey Kanyonu’nun derinliği 50 ile 170 metre arasında değişiyor.  Ulubey Kaymakamlığı’nın 2015’te hizmete açtığı cam teras muhteşem kanyon manzarasıyla kanyonu kuş bakışı görmek için heyecan verici bir durak. Bir sonraki durağımız olan Güney şelalesine doğru ilerliyoruz  Büyük Menderes Nehri'ne yaklaşık 20 m yüksekten nazlı nazlı dökülen şelale suyu kireçli, bunun sonucu olarak da şelale yatağında kalker basamaklar ve çeşitli oluşumlar meydana getiriyor. Gün doğumundan akşama dek izlenmesi gereken Güney Şelalesi gelin duvağı tül perde, yelpaze biçiminde zümrüt yeşili kadife görünümlü yosunlar üzerinde süzülen su damlaları yıllarca süren akışıyla sarkıt dikitleri olan Damlataş  Mağarası oluşturmuş, şelale akış seti içinde oluşan mağara içinde yüzülebilen derinlikte bir de göl saklıyor .Sonrasın da yönümüzü Pamukkale ye çeviriyoruz. Pamukkale travertenleri, 400 bin yıl önce bir dizi depremle Büyük Menderes havzasında termal suların oluşturduğu bir görsel şölen. Denizli‘de yer alan karbeyazı travertenleri, büyüleyici Kleopatra Havuzu, Hierapolis Antik Kenti ile ünlü1000 yıldır kaplıca hizmet veren bu doğa şaheserinin terasları, kaplıca suyundan çökelmiş karbonat minerallerinden oluşuyor. Dünya’da hem doğal hem kültürel özellikleriyle UNESCO Dünya Mirası Listesine girmiş 29 yerden biri aynı zamanda. Kapadokya ile birlikte yabancıların Türkiye’de en çok görmek istedikleri doğal güzelliklerin başında geliyor. Tamamlanan günümüzün ardından konaklama ve aksam yemeği alacağımız otelimize yerleşiyoruz.

3.GÜN 27/10/2019  PAZAR  : Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ilk durağımız  Buldan tekstil kenti oluyor. Buldan Milattan önce 2.yüzyılda kurulmuş tekstil ve dokumacılığı ile ünlü Denizli’nin bir ilçesidir. Dokumalarda genellikle yörenin kültürel kimliğini yansıtan renkli ipek ya da pamukla dokunmuş geleneksel motifler kullanılmaktadır. Buldan bezinden yapılan giysiler; doğal sağlıklı ve rahattırlar, kimyasal madde içermezler. Son yıllarda motorlu tezgâhların sayısının artmasıyla birlikte seri üretim hızlanmış bugün Buldan ve Denizli yurt dışında aranan bir pazar haline gelmiştir. Tekstil alışverişlerimizin ardından Denizciliğiyle ünlü Aydınoğulları Beyliği’ne başkentlik yapan Birgi’ ye varıyoruz. Birgi İzmir‘in Ödemiş ilçesinde bulunuyor. Lidyalılardan başlayıp, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine kadar uzanan köklü bir tarihe sahip. Koruma altına alınarak, kentsel SİT alanı ilan edilen Birgi, sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginlikleriyle adeta bir açık hava müzesi. Bizler de, tarihi evleri, konakları, camileri ve türbeleri gibi pek çok mekanıyla bir tablo kadar güzel Birgi de yerli halkın kurduğu küçük tezgahlardan alışveriş yapma ve kartpostal niteliğinde fotoğraf çekme imkanı buluyoruz. Sonrasında Ödemiş ilçemizi panoramik geçerek öğle yemeğimiz olan meşhur Tire köftesini yemek üzere Tire yolculuğumuza geçiyoruz. Tire Osmanlı zamanlarından kalma han ile camileri ve pek lezzetli mutfağı ile Tire, Ege’de gezilecek yerler listesinde yer alıyor. Öğle yemeği sonrasında İzmir in belki de en güzel tatil kentlerinden biri olan Çeşme ye doğru hareket ediyoruz. Çeşme tarihi zenginliklerin yanında mavi bayraklı bir çok koy ve plaja ev sahipliği yapmaktadır    .Bu şirin ilçede ki keyifli anların ardından akşam yemeği alacağımız ve konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz.(Yeterli sayı oluşması durumunda Dileyen misafirlerimizle gece Alaçatı şehir merkezi turu yapılacaktır EKSTRA 15 TL)

4.GÜN 28/10/2019   PAZARTESİ: Sabah otelimizden alacağımız kahvaltı sonrasında İzmir in bir başka sahil kenti olan Eski Foça ‘ya doğru hareket ediyoruz. Foça’ya varışımızın ardından eski adı phokaia olan ve izmir 'e çok yakın olmakla birlikte yapılan onca otele ve tatil köyüne rağmen hala kasaba havasını kaybetmemiş huzur dolu, sakin şirin tatil beldemizdir. Heredot’ un Foça için dediği gibi “Onlar kentlerini, bizim yeryüzünde bildiğimiz en güzel gökyüzü ve en güzel iklimde kurdular” cümlesini hatırlayıp şehir turumuza başlıyoruz. Eski Foça evlerini ve çarşı merkezindeki şirin balıkçı restaurantlarının önüne geliyor, isteyen misafirlerimizin alışveriş yapabilmesi ve dileyenlerin ise deniz  müzesini gezebilmesi ayrıca öğle yemeği  için serbest zaman veriyoruz  .Daha sonra yönümüzü Bergama ya çeviriyoruz turumuza M.Ö 282-133 arasında Pergamon Krallığı'nın başkenti olan bu görkemli ören yerindeki Akropol' den  başlıyoruz .Berlin Müzesi'nde sergilenmekte olan Zeus Sunağından geriye kalanları, dünyanın en dik tiyatrosunu, kütüphaneyi, Athena Tapınağı'nın kalıntılarını görüyoruz .Ardından Kızıl Avlu' ya geçip orayı gezdikten sonra Bergama merkezde serbest zaman veriyor belirlenen buluşma saatinde aracımıza geçiyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yeterli zaman kalması durumunda  Ayvalık Şeytan sofrasın a çıkarak kahvelerimizi eşsiz manzara eşliğinde içme imkanı buluyoruz . Tamamlanan programımızın ardından siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakarak bir sonra ki Tekniktur organizasyonumuzda bulaşmak üzere vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* LÜKS ARAÇ İLE ULAŞIM

*PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

*2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA (2 SABAH KAHVALTISI VE 2 AKŞAM YEMEĞİ)

*ARAÇ İÇİ İKRAMLAR

*ZORUNLU SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*ALINAN TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ

*MÜZE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

*TÜM ÖZEL HARCAMALAR

*EKSTRA ORGANİZASYON (ALAÇATI TURU 15 TL)

 

İki Kişilik Odada Kişi Başı

Tek Kişilik Oda

6-11.99 Yaş

0-5.99 Yaş

                650 TL

900 TL

2 YETİŞKİN YANINDA

500 TL

2 YETİŞKİN YANINDA

350 TL

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

Çorlu Şube

+90 282 651 59 00

+90 543 651 59 00

corlu@tekniktur.com

Tekirdağ Merkez

+90 282 263 53 59

+90 531 375 69 06

info@tekniktur.com

© 2018 Teknik Tur
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri