KAPADOKYA TURU

1 GECE KONAKLAMALI

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

LÜKS ARAÇLAR İLE ULAŞIM
Geceleme: 1 GECE KONAKLAMA
-'den itibaren
Tarih Seçiniz
 

 

 

 

 

Kapadokya Turu

2 Gece 3 Gün Tek Gece Konaklama

 

1. Gün. (Nevşehir’e Hareket)

17:30 Tekirdağ valilik önü 18:30 Çorlu Orion AVM önü 19:30 Çerkezköy Kipa AVM önü 

 

Değerli Konuklarımız;

Yukarıda belirttiğimiz kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlikte Nevşehir'e doğru hareket ediyoruz.

 

2. Gün. (Ihlara Vadisi-Narlıgöl-Derinkuyu Yer Altı Şehri–Ürgüp)

Sabah erken saatlerde Orhan Ağaçlı dinlenme tesislerinde kahvaltı için mola veriyoruz. Ardından güzergâhımız üzerinde bulunan Hasan Dağı’nı panoramik olarak görüyor rehberimizin bölge hakkında verdiği bilgiler eşliğinde Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. 14 km uzunluğunda 150 m. derinliğinde 300 m. genişliğinde ve 28 kıvrımdan oluşan bu doğa harikası vadide keşişlerin inzivaya çekildiği kiliselerden birkaç tanesi Ağaçaltı Kilisesi, Yılanlı Kilise ve Sümbüllü Kiliseleri geziyoruz. Ihlara vadisi gezimiz sonrasında volkanik bir arazi içerisinde yer alan Narlı Göl’ü (Krater Gölü) fotoğraflıyoruz, fotoğraf molamızın ardından Kapadokya bölgesinde bulunan yer altı şehirlerinin en güzel örneklerinden biri olan Derinkuyu yeraltı şehri veya Kaymaklı yeraltı şehrine gidiyoruz. Tünelleri, kiliseyi, yemekhane, kiler ve depo gibi yaşam birimlerini gördükten sonra Güvercinlik Vadisine doğru hareket ediyoruz. Güvercinlik Vadisine geliyor ve rehberimizin anlatımları eşliğinde bu eşsiz doğa harikasını yukarı terastan fotoğraflıyoruz. Öğle yemeği için Avanos’ta bulunan restoranımıza gidiyoruz. Açık büfe olarak alacağımız öğle yemeğinin ardından Kızılırmak’ın kıyısında kurulan Avanos, çanak-çömlek atölyeleri ile ünlüdür. Hititlilerden günümüze miras kalan çömlekçi çarkını kullanan ustaların bizlere sunacağı gösteriyi izliyor ve alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Bir sonraki durağımız ise Çavuşin kasabası oluyor. Nüfus mübadelesine kadar Rumların yaşadığı bu kasabada günümüzde terk edilmiş evler ve kullanılmayan kiliseler bulunmaktadır. Çavuşin kasabasındaki gezimizi tamamlayıp Ürgüp şehir merkezine geliyoruz. Çevrede yetiştirilen üzümlerden elde edilen şarabın üretildiği fabrikaya giderek hangi aşamalardan geçerek şarap haline dönüştüğünü göreceğiz. Buradaki alışveriş molamızın bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

 

Ekstra Türk Gecesi / 90,00 TL, Yöreye özgü bir eğlencedir. Folklor programını kapsayan program 20.00 itibari ile klasik Türk müziği eşliğinde başlanır ve hazırlanmış olan masalarda soğuk mezeler eşliğinde aperatif içecekler yudumlanır. 21.00 da Türkiye’nin değişik yörelerine ait folklor gösterileri başlar. Gösteriler Antep, Adıyaman, Karadeniz, Artvin yöresinden oluşmaktadır. 22.30 da folklor ekipleri yerlerini oryantal gösterisine bırakır. 23.15 – 24.00 saatleri arasında Dj eşliğinde müzik ve ışık gösterileri yapılacaktır.

 

Sabah Kahvaltısı: İlk günkü sabah kahvaltısı ücrete dahil olmayıp dinlenme tesisinde serbest olarak alınacaktır.

Dinlenme Tesisleri: Unova Dinlenme, Orhan Ağaçlı Dinlenme Tesisi

 

Öğle Yemeği: Uranos Restoran ( Çorba, Salata, Pastırmalı Kuru Fasulye, Çömlek Kebabı ) 27,00 TL

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: 4**** Kapadokya Otelleri: Taşsaray Otel, Altınöz Otel, Burcu Kaya Otel, Mustafa Otel

 

3. Gün.(Göreme Açık Hava Müzesi - Paşabağ - Hacıbektaş-i Veli)

 

Ekstra Balon Turu / 130,00 Euro, Sabah saat 5.00-05.30 arası, araçlarımız siz saygıdeğer konuklarımızı konakladığımız otelimizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar uzman ekipler tarafından uçuşa hazırlanırken, kahvaltımızı hafif bir şekilde yapıyoruz. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gün doğumuna yakın uçuşa başlayacaklardır. Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş sonunda konuklarımız için özel bir kutlama yapılacak, ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası verilecektir. 07.00-07.30 civarında konuklarımız tekrar kendi araçlarımızla konakladıkları otellerine bırakılacaktır.

 

Ekstra Deve Safari /, Sabah saat 05:30-06:30 arası, araçlarımız siz saygıdeğer konuklarımızı konakladığımız otelimizden alarak Deve çiftliğimize geliyoruz. Sıcak içecek çeşitleri ücretsiz aldıktan sonra Misafirlerimiz yörük çadırımızda ilk önce safari ile ilgili bilgilendiriliyor ve personelimizin kontrolü eşliğinde Kervan düzeninde sıralanıyor ve gezimize başlıyoruz. Toplamda 1 saat deve kullanımının ardından rota tamamlanır ve tesise dönülür ardından otellerine misafirleriniz bırakılır.

Tur Rotası: Kızıl Vadi

 

Değerli Konuklarımız

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Göreme Açık hava müzesine hareket ediyoruz. Eski adıyla Maccan bugünkü adıyla göreme vadisi içinde bulunan St. Barbara şapeli, Yılanlı kilise, Elmalı kilise, Aziz Basil şapeli, Mutfak ve Kiler gezileri sonrasında duvarlarındaki freskler nedeni ile diğer kaya kiliselerden ayrılan tokalı kiliseyi görüyoruz. Göreme açık hava müzesi gezimiz sonrasında Eski dönemlerde bölgedeki keşişlerin inzivaya çekildikleri Paşabağı'nda yapacağımız yürüyüş sırasında şapkalı peribacalarının en güzel örneklerini görebileceğiz. Öğle yemeğimizi Uranos  restoranda  Yöresel  yemekler  ile alıp, Horasan’da Dünya’ya gelen dünya görüşü ile yerli yabancı birçok kişinin hoşgörüsünü kazanan Hacı Bektaş-i Veli’nin Türbesi’nin bulunduğu Hacıbektaş İlçesi’ne gidiyoruz. Yeniçeri ocağında görev alan askerlerin bağlı bulunduğu dergâh 3 bölümden oluşmaktadır. Dergâh içerisinde Üçler Çeşmesini, Aslanlı Çeşme’yi, Has Bahçe’yi, ziyaretimiz sonrası Dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam ilerleyen saatlerde sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarına ulaşıyor, bir başka TEKNİK TUR  organizasyonunda buluşmak dileği ile sizlere veda ediyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Konaklama yapılacak otelde açık büfe kahvaltı alınacaktır.

Dinlenme Tesisleri: Unova Dinlenme, Orhan Ağaçlı Dinlenme Tesisi

Öğle Yemeği: Han Restoran ( Açık Büfe )

Akşam Yemeği: Dönüş akşam yemeği fiyata dahil olmayıp dinlenme tesisinde serbest olarak alınacaktır.

Konaklama: Konaklama mevcut değildir.

 

Gezi Ücretine Dahil Olan Hizmetleri

 

Mercedes Travego – Tourismo veya Man Fortuna Otobüsler İle Ulaşım, Otelde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,

Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı,

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri, 1618 Sayılı Zorunlu Seyahat sigortası, Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,

Açık Büfe yâda Set Menü 1 Akşam Yemeği, Otopark Ücretleri,

 

Gezi Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler

 

Tüm öğle yemekleri,

Tüm yemeklerde alınan İçecekler,

Tur süresince yapılan özel harcamalar, Ekstra belirtilen organizasyonlar,

Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri (Müze ve ören yerlerini ziyaret etmek isteyen misafirlerimiz Müze girişlerinde veya rezervasyon esnasında satış ofislerinde 70 TL karşılığında müze kart alabileceklerdir)

 

 

Tarih Aralığı

 

Çift Kişilik Kişi Başı Fiyatı

 

Tek Kişilik Oda Fiyatı

 

7-12 Yaş Çocuk Fiyatı

 

0-6 Yaş Çocuk Fiyatı

 

4**** Otel

 

Peşin/Taksitli 299,00 TL

 

Peşin/Taksitli 369,00 TL

 

Peşin/Taksitli 269,00 TL

 

Peşin/Taksitli 209,00 TL

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

Çorlu Şube

+90 282 651 59 00

+90 543 651 59 00

corlu@tekniktur.com

Tekirdağ Merkez

+90 282 263 53 59

+90 531 375 69 06

info@tekniktur.com

© 2018 Teknik Tur
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri