KAPADOKYA TURU

1 GECE KONAKLAMALI

Arkadaşlarınızla Paylaşın

Kapadokya Turu

2 Gece 3 Gün
Tek Gece Konaklama
27 - 29 AĞUSTOS 2021
 SADECE 550 TL

1. Gün. (Nevşehir’e Hareket)

20:00 Tekirdağ valilik önü
21:00 Çorlu Orion AVM önü
21:30 Çerkezköy Kipa AVM önü 

Değerli Konuklarımız;

Yukarıda belirttiğimiz kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlikte Nevşehir'e doğru hareket ediyoruz.

2. Gün. (Ihlara Vadisi-Narlıgöl-Derinkuyu Yer Altı Şehri–Ürgüp)

Sabah erken saatlerde Orhan Ağaçlı dinlenme tesislerinde kahvaltı için mola veriyoruz. Ardından güzergâhımız üzerinde bulunan Hasan Dağı’nı panoramik olarak görüyor rehberimizin bölge hakkında verdiği bilgiler eşliğinde Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. 14 km uzunluğunda 150 m. derinliğinde 300 m. genişliğinde ve 28 kıvrımdan oluşan bu doğa harikası vadide keşişlerin inzivaya çekildiği kiliselerden birkaç tanesi Ağaçaltı Kilisesi, Yılanlı Kilise ve Sümbüllü Kiliseleri geziyoruz. Ihlara vadisi gezimiz sonrasında volkanik bir arazi içerisinde yer alan Narlı Göl’ü (Krater Gölü) fotoğraflıyoruz, fotoğraf molamızın ardından Kapadokya bölgesinde bulunan yer altı şehirlerinin en güzel örneklerinden biri olan Derinkuyu yeraltı şehri veya Kaymaklı yeraltı şehrine gidiyoruz. Tünelleri, kiliseyi, yemekhane, kiler ve depo gibi yaşam birimlerini gördükten sonra Güvercinlik Vadisine doğru hareket ediyoruz. Güvercinlik Vadisine geliyor ve rehberimizin anlatımları eşliğinde bu eşsiz doğa harikasını yukarı terastan fotoğraflıyoruz. Öğle yemeği için Avanos’ta bulunan restoranımıza gidiyoruz. Açık büfe olarak alacağımız öğle yemeğinin ardından Kızılırmak’ın kıyısında kurulan Avanos, çanak-çömlek atölyeleri ile ünlüdür. Hititlilerden günümüze miras kalan çömlekçi çarkını kullanan ustaların bizlere sunacağı gösteriyi izliyor ve alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Bir sonraki durağımız ise Çavuşin kasabası oluyor. Nüfus mübadelesine kadar Rumların yaşadığı bu kasabada günümüzde terk edilmiş evler ve kullanılmayan kiliseler bulunmaktadır. Çavuşin kasabasındaki gezimizi tamamlayıp Ürgüp şehir merkezine geliyoruz. Çevrede yetiştirilen üzümlerden elde edilen şarabın üretildiği fabrikaya giderek hangi aşamalardan geçerek şarap haline dönüştüğünü göreceğiz. Buradaki alışveriş molamızın bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Ekstra Türk Gecesi /  Yöreye özgü bir eğlencedir. Folklor programını kapsayan program 20.00 itibari ile klasik Türk müziği eşliğinde başlanır ve hazırlanmış olan masalarda soğuk mezeler eşliğinde aperatif içecekler yudumlanır. 21.00 da Türkiye’nin değişik yörelerine ait folklor gösterileri başlar. Gösteriler Antep, Adıyaman, Karadeniz, Artvin yöresinden oluşmaktadır. 22:30 da folklor ekipleri yerlerini oryantal gösterisine bırakır. 23:15 – 24:00 saatleri arasında Dj eşliğinde müzik ve ışık gösterileri yapılacaktır. 

3. Gün.(Göreme Açık Hava Müzesi - Paşabağ - Hacıbektaş-i Veli)

Değerli Konuklarımız Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Göreme Açık hava müzesine hareket ediyoruz. Eski adıyla Maccan bugünkü adıyla göreme vadisi içinde bulunan St. Barbara şapeli, Yılanlı kilise, Elmalı kilise, Aziz Basil şapeli, Mutfak ve Kiler gezileri sonrasında duvarlarındaki freskler nedeni ile diğer kaya kiliselerden ayrılan tokalı kiliseyi görüyoruz. Göreme açık hava müzesi gezimiz sonrasında Eski dönemlerde bölgedeki keşişlerin inzivaya çekildikleri Paşabağı'nda yapacağımız yürüyüş sırasında şapkalı peribacalarının en güzel örneklerini görebileceğiz. Öğle yemeğimizi Uranos  restoranda  Yöresel  yemekler  ile alıp, Horasan’da Dünya’ya gelen dünya görüşü ile yerli yabancı birçok kişinin hoşgörüsünü kazanan Hacı Bektaş-i Veli’nin Türbesi’nin bulunduğu Hacıbektaş İlçesi’ne gidiyoruz. Yeniçeri ocağında görev alan askerlerin bağlı bulunduğu dergâh 3 bölümden oluşmaktadır. Dergâh içerisinde Üçler Çeşmesini, Aslanlı Çeşme’yi, Has Bahçe’yi, ziyaretimiz sonrası Dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam ilerleyen saatlerde sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarına ulaşıyor, bir başka TeknikTur  organizasyonunda buluşmak dileği ile sizlere veda ediyoruz.

Gezi Ücretine Dahil Olan Hizmetleri

*Lüks Otobüsler  İle Ulaşım,
*Otelde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,

*Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı,

*Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri, 1618 Sayılı Zorunlu Seyahat sigortası, Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,

*Açık Büfe yâda Set Menü 1 Akşam Yemeği, Otopark Ücretleri, 

Gezi Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler

*Tüm öğle yemekleri,

*Tüm yemeklerde alınan İçecekler,

*Tur süresince yapılan özel harcamalar, Ekstra belirtilen organizasyonlar,

*Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Gezi Ücretine Dahil Olan Hizmetleri

*Lüks Otobüsler  İle Ulaşım,
*Otelde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,

*Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı,

*Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri, 1618 Sayılı Zorunlu Seyahat sigortası, Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,

*Açık Büfe yâda Set Menü 1 Akşam Yemeği, Otopark Ücretleri,

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Gezi Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler

*Tüm öğle yemekleri,

*Tüm yemeklerde alınan İçecekler,

*Tur süresince yapılan özel harcamalar, Ekstra belirtilen organizasyonlar,

*Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri 

TUR GENEL TANIMI

LÜKS ARAÇLAR İLE ULAŞIM
Geceleme: 1 GECE KONAKLAMA
550.00 TL'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

+90 282 651 59 00

+90 543 651 59 00

corlu@tekniktur.com

+90 282 263 53 59

+90 531 375 69 06

info@tekniktur.com

 
© 2018 Teknik Tur
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp