HAKAN GÜRGER´LE BEYOĞLU - PERA TURU

GÜNÜBİRLİK

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

HAKAN GÜRGER´LE İSTANBUL´U KEŞFETMEYE DEVAM EDİYORUZ!!
-'den itibaren
Tarih Seçiniz
 

HAKAN GÜRGER’LE BEYOĞLU – PERA TURU

Turumuz sabah saat 06:45 Tekirdağ Valilik Önü 6:45 Çerkezköy Belediye Önü ve 07:30 Çorlu Eski Kız Meslek önünden hareketle başlar .

 

Bu turumuz için buluşma yerimiz 23 MART CUMARTESİ sabahı 9:30'da Galata Kulesi'nin giriş kapısının hemen karşısındaki Camekan Sokak'ın sonunda sol tarafta bulunan Pepo Kafe.. Sabah kahvesi eşliğinde bölgenin genel tarihi ve kültürel önemini dinledikten sonra yürüyüş turumuza başlıyoruz..

Turumuz sırasında ilk önce Galata Kulesi'nden Tünel'e doğru Galip Dede Caddesi boyunca yürüyoruz ve Bereketzade Çeşmesi, Müeyyetzade Camii, Teutonia Binası, Şahkulu Camii'ni ve birkaç eski pul dükkanını görüp Galata Mevlevihanesi'ni ziyaret ediyoruz..

Galata Mevlevihanesi'nden sonra Tünel Meydanı'na varıyoruz ve dünyanın en eski metrolarından biri olan Karaköy-Tünel hattının yapılış hikayesini öğrenip Metro Han'ın hemen arkasında şirin bir kafede kısa bir çay/kahve molası veriyoruz..

Çay/kahve molamızdan sonra Tünel Meydanı'ndan Galatasaray Meydanı'na kadar yolun sağ tarafındaki binaların ve sokakların hikayelerini öğreniyoruz.. Burada göreceğimiz ve hikayelerini dinleyeceğimiz yerler: İsveç Elçiliği, Şahkulu Bostan Sokak, Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi, Alman Lisesi, Botter Apartmanı, Testa Apartmanı, Hıdivyal Palas, Kumbaracı Yokuşu, Lebon Pastanesi, Rus Elçiliği, Santa Maria Draperis Kilisesi, Hollanda Elçiliği, Postacılar Sokak, Union Kilisesi, St. Louis Şapeli, Glavani Apartmanı, İspanyol Şapeli, Venedik Sarayı, Beyoğlu Anadolu Lisesi, Nuruziya Sokak, Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Locası, Fransız Sarayı, Yeni Çarşı Caddesi, Eski Çiçekçi Sokak, Mısır Aprtmanı, Galatasaray Lisesi.. 

San Antuan Kilisesi'ni de ziyaret ettikten sonra bir saatlik yemek molası veriyoruz..

Yemek molasının ardından Galatasaray Meydanı'ndan Tünel Meydanı'na kadar olan binaları ve sokakları keşfediyoruz.. Bu kısımda göreceğimiz yerler: Aznavur Pasajı, Hazzopulo Pasajı, Panayia Isodion Kilisesi, Emir Nevruz Sokak, Rejans, Elhamra Hanı, Kallavi Sokak, Odakule, İtalyan İşçi Derneği, Suriye Pasajı, Şark Pasajı, Markiz Pastanesi, Balyoz Sokak, Narmanlı Han, Asmalı Mescit Sokak.. 

Asmalı Mescit'in etrafındaki birkaç dar sokağı gezdikten sonra General Yazgan Sokak'tan Meşrutiyet Caddesi'ne doğru inip bu caddede bulunan eşsiz yapıları keşfediyoruz.. Bunlar 6. Daire, Palazzo Corpi (ABD Elçiliği, bugün Soho House) Palazzo Donizetti, Pera Palas, Bristol Hoteli (Pera Müzesi), Grand Hotel de Londres ve Pera House (İngiliz Sarayı)..

Bu cadde üzerinde bulunan harika bir binada yine kısa bir çay/kahve molası veriyoruz..

İkinci çay/kahve molamızın ardından turumuzun son kısmında Galatasaray Meydanı'ndan Taksim Meydanı'na kadar olan bölümü keşfediyoruz.. Burada göreceğimiz yerler: Balık Pazarı, Çiçek Pasajı, Galatasaray Postanesi, Tokatlıyan Hoteli, Zoğrafyon Rum Lisesi, Dernek Sokak, Cercle d'Orient (Anadolu Kulübü), Yeşilçam Sokağı, Atıf Yılmaz Sokağı, Ayhan Işık Sokağı, Sadri Alışık Sokağı, Rumeli Pasajı, Parmakkapı Sokak, Afrika Han, Naum Paşa Konağı, Fransız Konsolosluğu, Meşelik Sokak, Esayan Ermeni Lisesi, Zapyon Rum Lisesi, Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi, Rebul Eczanesi, Taksim Maksemi, Dingo'nun Ahırı..

Böylece Taksim Meydanı'na ulaşıyoruz.. AKM'yi ve Cumhuriyet Anıtı'nı da gördükten sonra saat 18:00 civarı Taksim Meydanı'nda turumuzu sonlandırıyoruz..

Turumuz sabah 9:30'da Galata Kulesi'nin giriş kapısının hemen karşısındaki Camekan Sokak'ın sonunda sol tarafta bulunan Pepo Kafe'de başlayacak ve yaklaşık olarak 18:00 civarı Taksim Meydanı'ndaki Cumhuriyet Anıtı yakınında sona erecektir..

Bu turumuzda giriş ücretinin verildiği tek yer Galata Mevlevihanesi'dir.. Ücret tam 12 TL'dir, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü ücretsizdir.. Müze Kart geçerlidir, dileyen misafirlerimiz burada kimliklerini göstererek Müze Kart çıkarabilirler.. Ayrıca, içeriden göreceğimiz bir veya iki kilisede isteğe göre birkaç TL bağış yapılabilir, bu mecbur değildir..

Müze Kart 70 TL'dir ve ülkemizdeki Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı tüm müzelerde bir sene boyunca geçerlidir..

Öğrenciler ve öğretmenler için Müze Kart 30 TL'dir..

 

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

Çorlu Şube

+90 282 651 59 00

+90 543 651 59 00

corlu@tekniktur.com

Tekirdağ Merkez

+90 282 263 53 59

+90 531 375 69 06

info@tekniktur.com

© 2018 Teknik Tur
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri