KARS TURU

KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR !!!

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

UÇAK İLE ULAŞIM DAHİL
Geceleme: 2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
1299.00 TL'den itibaren
Tarih Seçiniz
 

KARS TURU

 

1.Gün 05 Mart Salı 2019 ( Sabiha Gökçen –Kars – Kars Müzesi-Ani Harabeleri )

 

Değerli Konuklarımız; yukarıda belirtilen kalkış noktalarından sizleri alıyor ve Sabiha Gökçen Havaalanına doğru hareket ediyoruz. Pegasus Hava Yollarının 07:55 Kars Uçağı ile Kars Havaalanına uçuşumuzu yapıyor bizi bekleyen rehber ve aracımızla  buluşuyor güne  kahvaltı  ile başlıyoruz. Serbest olarak alacağımız kahvaltının ardından Kars şehrinin güneydoğusunda Türkiye-Ermenistan sınırına yakın Arpaçay nehri kenarında bulunan bir zamanlar bölgenin ihtişamlı şehri Ani Harabesine hareket ediyoruz. Ermeni Bagratuni hanedanlığı döneminde önemli bir güç ve kültür merkezi olan Ani Harabesi hakkında vereceği bilgiler eşliğinde kente geliyor ve gezimize başlıyoruz.

 

Ani Antik Kenti:

971 Yılında Bagratid Kralı 3. Aşot başkenti Kars’tan Ani’ye almıştır. Bu vakit Ani, belki de kalenin bulunduğu tepenin etrafına kurulmuş bir kale kasabasın fazla bir şey değildi. Ani, Tüccar kervanları için önemli bir köprü olmuş ve şehir Bizans, İran, Suriye ve Orta Asya ticaret yollarını denetlemiştir. 992 Yılında Ermeni patriği merkezi Ani’ye taşınmış olup 11. Yy da şehir de 12 Piskopos 40 Keşiş ve 500 Rahibi olmuştur. Şehrin Nüfusu 12. Yy 200.000 ulaşmış ve refah seviyesi ve şanı öyleymiş ki bin bir kilise şehri olarak bilinmeye başlamıştır. Burada rehberimiz eşliğinde ve yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimizde görebileceğimiz eserlerden bazıları;
Surlar ve Aslanlı Kapı
Manucehr Camii
Aziz Gregor Kilisesi
Surp Kirkor Kilisesi
Keçel Kilise
Büyük Katedra

 

Ani Harabeleri gezimizin ardından Ani’den ayrılarak Kars’a dönüyoruz. Öğle yemeğimizi alıyor ve öğle yemeğimizin ardından Kars Müzesine hareket ediyoruz.

 

Kars Müzesi

Modern Kars Müzesi günümüzde Arkeolojik, Etnografik ve Taş eserlerin sergilendiği önemli Müzelerimiz arasında yer almaktadır. Müze gezimize başlıyoruz. Burada rehberimiz eşliğinde gezerken göreceğimiz eserlerden bazıları;

Paleolitik Dönem Eserleri (Dinozor Kemiği ve Taş El Baltalar )

Urartu Dönemi Eserleri

Roma - Bizans Dönemi Eserleri

Selçuklu Dönemi Eserleri

Osmanlı Dönemi Eserleri

Kars’ın Kurtarıcısı Kazım KARABEKİR’E AİT BEYAZ VAGON 
 
Kars Müzesi gezimizin ardından Kars sokaklarında kısa bir yürüyüşümüzün ardından konaklama otelimize geçiyor ve günün yorgunluğunda otelimizin lobisinde sıcak çay eşliğinde atıyoruz.

Ekstra:

Akşam yemeğimizin ardından Kars ile özdeşleşmiş meşhur Kars Aşıklar atışmasını izleyip dinleyebileceğimiz mekanımıza hareket ediyoruz.

 

 

Sabah Kahvaltısı: Kars Serbest Zaman. Tur  ücretine dahil

Öğle Yemeği: Kars Kaz Evi: Serbest menü fiyatları geçerlidir.

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Konaklama Oteli: Kafkasya Otel Kars

 

 

 

 

 

 

2.Gün.6 Mart Çarşamba 2019  ( Çıldır Gölü & Boğa Tepe Köyü & Peynir Müzesi  & Kars Şehir Merkezi & )

 

Değerli Konuklarımız; sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Ardahan ve Kars sınırları arasında kalan Doğu Anadolu bölgesinin en büyük tatlı su gölü ve ikinci en büyük gölü olarak bilinen Çıldır Gölüne hareket ediyoruz. Rehberimizden dinleyeceğimiz Çıldır Gölü ve Bölge hakkında bilgilerin ardından Serbest zaman esnasında göl etrafında Atlı Kızaklara binip donmuş göl üzerinde tur atabilirsiniz. Serbest zamanımızın ardından Kars merkeze hareket ediyoruz. Öğle yemeği için sizleri restoranımıza götürüyoruz. Öğle yemeğimizin ardından panoramik olarak Kars Kalesini görüyor ve Ulu Camii, Merkez Kümbet, Evliya Camii gezilerimizi yapıyor ve Boğa tepe köyüne doğru hareket ediyoruz. 1910 Yıllarında İsveçli bir peynir üreticisi olan David Moser bu köye geliyor ve geniş otlakları ile köye aşık oluyor. Köyde kurduğu bir zavotta, tam yağlı inek sütünden gruyere stili peynir yapımına başlatıyor. Halka ismi ile gravyer olarak geçen Kars Gravyer’i meşhur oluyor. Boğatepe Köyü’nde eski zavot binasının içi bugün Zavot Eko Müzesini ziyaret ediyoruz. Boğatepe köyü gezimizin ardından Kars merkez geliyor ve peynir alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından konaklama otelimize dönüyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Konaklama otelinde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Kars Kaz Evi: Serbest menü fiyatları geçerlidir.

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Konaklama Oteli: Kafkasya Otel Kars

 

 

3.Gün 7 Mart Perşembe   2019  ( Sarıkamış-Katerina Sarayı-Erzurum )

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Sarıkamış'a doğru yola çıkıyoruz. Sarıkamış'ın girişinde Şehitler Anıtı'nı görüp rehberimizden Sarıkamış Harekatıyla ilgili bilgi aldıktan sonra Sarıkamış Katerine köşkünü dışarıdan görüyoruz ve Sarıkamış Kayak merkezine ulaşıyoruz. Buradaki serbest zamanımızda dileyen misafirlerimiz teleferikle en üst noktaya kadar çıkıp Sarıçam ormanlarının içerisinde kahvelerini içebilirler. Ardından Erzurum'a doğru yola çıkıyoruz. Öğle Yemeğimizin ardından Erzurum Ulu Cami, Tarihi Erzurum Konağı, Üç Kümbetler, (restorasyonda olduğu için dışarıdan görebildiğimiz) Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi gezilerinin ardından Erzurum Havalimanı'na hareket ediyoruz.  Sabiha Gökçen uçağı ile İstanbul'a hareket ediyor, alanda bizleri bekleyen transfer aracı  ile sizleri aldığımız noktalara bırakırken bir sonraki turlarımızda buluşma üzere veda ediyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Konaklama otelinde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Erzurum Çağ Kebabı

Akşam Yemeği: Erzurum Havaalanı Serbest Zaman Tur Ücretine Dahil Değildir.

 

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler

 

Gidiş Dönüş Uçak Bileti,

Mercedes Benz Travego-Toursmo veya Man Model Otobüslerle Ulaşım,

Otelde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,

Açık büfe 2 Sabah Kahvaltısı

Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği,

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,

Otobüs içerisindeki ikramlar,

1618 Sayılı Kanun gereği Zorunlu Seyahat sigortası,

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,

Tekirdağ Gidiş Dönüş Transferi

 

 

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler  

 

Tüm öğle yemekleri,

Tüm yemeklerde alınan İçecekler,

Tur süresince yapılan özel harcamalar,

Ekstra belirtilen organizasyonlar,

Müze Kartı,

 

 

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

Çorlu Şube

+90 282 651 59 00

+90 543 651 59 00

corlu@tekniktur.com

Tekirdağ Merkez

+90 282 263 53 59

+90 531 375 69 06

info@tekniktur.com

© 2018 Teknik Tur
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri