HAKAN GÜRGER´LE GALATA TURU

KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR !!!!

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

GÜNÜBİRLİK
-'den itibaren
Tarih Seçiniz
 

17 ŞUBAT 2019 PAZAR

HAKAN GÜRGER’LE GALATA KULESİ TURU

Turumuz sabah saat 06:45 Tekirdağ Valilik Önü 6:45 Çerkezköy Belediye Önü ve 07:30 Çorlu Eski Kız Meslek önünden hareketle başlar .

Bu turumuz için buluşma yerimiz 17 Şubat Pazar sabahı 9:30'da Galata Kulesi'nin giriş kapısının hemen karşısındaki Camekan Sokak'ın sonunda sol tarafta bulunan Pepo Kafe.. Sabah kahvesi eşliğinde bölgenin genel tarihi ve kültürel önemini dinledikten sonra Galata Kulesi'ne çıkıp şehre günaydın diyoruz..

Kuleden sonra bir Anglikan kilisesi olan Kırım Kilisesi'ni ve Neve Şalom Sinagogu ile sinagog bünyesinde bulunan 500. Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesi'ni ziyaret ediyoruz.. Sonrasında da kendimizi Galata'nın Ortaçağ kokan dolambaçlı sokaklarının benzersiz hikayelerine bırakıyoruz..

Neler yok ki bu turda? Şehrin en güzel manzaraları, camiler, kiliseler, sinagoglar, Ceneviz surları, hırdavatçılar arasına gizlenmiş hanlar, bir zamanlar şehrin en zengin bankerlerinin yaşadığı cumbalı evler, ihtişamlı banka binaları, okullar, merdivenler, çeşmeler, limanlar ve elbette tüm bu yapıları inşa eden ve ettiren, bölgeye izlerini bırakmış insanlar..

Tüm bu anıtları ve eşsiz hikayelerini birlikte keşfetmeye bekleriz efendim..


 Sabah ilk göreceğimiz yerler: Galata Kulesi, Kuledibi Meydanı, Galip Dede Cad, Müeyyetzade Camii, Serdar-ı Ekrem Sk, Kamondo Evi, Doğan Apt, Alman Lisesi, Kırım Kilisesi, Büyük Hendek Cad, Neve Şalom Sinagogu, 500. Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesi.. 

 Sonrasında Kuledibi'ne dönüyor ve Galata'nın leziz yemek yapan lokantalarında bir saat yemek molası veriyoruz..

Yemek molasından sonra turumuza bıraktığımız yerden devam ediyor ve turun sonuna kadar şu yerleri görüyoruz:Bankalar (Voyvoda) Cad, Merkez Bankası, Osmanlı Bankası (SALT Galata), Eski Banka Sk, Kart Çınar Sk, Avusturya Lisesi, Ceneviz Evi, Sen Piyer Hanı, Petrus ve Pavlus Kilisesi, İtalyan Sinagogu, Laleli Çeşmesi, Kamondo Merdivenleri, Terziler Sinagogu, Yüksek Kaldırım Cad, Aşkenaz Sinagogu, Minerva Han, Selanik Han, Tünel, Bereketzade Medresesi Camii, Galata Hırdavatçılar Çarşısı, Serpuş Han, Arap Camii, Azapkapı Galata Surları, Saliha Sultan Çeşmesi, Sokollu Mehmet Paşa Camii, Fatih Sultan Mehmet Bedesteni, Kurşunlu Han, Makbul İbrahim Paşa Camii, Galata Köprüsü, Karaköy Meydanı, Nordstern Apt, Karaköy Palas..

Ayrıca, bir veya iki yerde kısa çay/kahve molası vereceğiz..

Turumuzu 17:30 - 18:00 civarı Atatürk (Unkapanı) Köprüsü'nün yakınlarında bitirip bir başka turumuzda buluşmak üzere hoşçakalın diyeceğiz..
 
Notlar:

Turumuz sabah 9:30'da Galata Kulesi'nin giriş kapısının hemen karşısındaki Camekan Sokak'ın sonunda sol tarafta bulunan Pepo Kafe'de başlayacak ve yaklaşık olarak 17:30 - 18:00 civarı Atatürk (Unkapanı) Köprüsü'nün yakınında sona erecektir..

Göreceğimiz yerlerin bir kısmını dışarıdan, bir kısmını da içeri girerek ziyaret edeceğiz. Kimisi için de artık yerinde olmadığı için bir zamanlar buradaymış diyeceğiz..

Restorasyonda olan kimi yapıların haliyle içine giremeyeceğiz..

Bu bir yürüyüş turu olduğu için mevsim koşullarına göre ayakkabı ve kıyafet seçmekte fayda vardır..

Programımızda en az bir cami ziyareti vardır.. Kadın misafirlerimizin yanlarına bir başörtüsü almaları tavsiye edilir..

Neve Şalom Sinagogu'nda tören olduğu günlerde ziyaret etmek mümkün olmayabilir..

Öğle yemeği için bir saat serbest zaman verilecektir..

Bir veya iki kere kısa çay/kahve molası verilecektir..

Çocuklu aileler bu tura rahatlıkla çocuklarıyla katılabilirler..

Olağanüstü ve mücbir sebeplerden dolayı tur iptal edilebilir, bu durum önceden bilgilendirilir..

Bu turumuzda giriş ücretinin verildiği yerler Neve Şalom Sinagogu'nun bünyesinde bulunan 500. Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesi ve Galata Kulesi'dir.. Ücret Türk Musevileri Müzesi için tam 20 TL, öğretmen, öğrenci ve 65 yaş üstü 10 TL ve Galata Kulesi için tam 15 TL, öğrenci 7.50 TL'dir.. Müze Kart iki müzede de geçerli değildir.. Ayrıca, içeriden göreceğimiz bir veya iki kilisede isteğe göre birkaç TL bağış yapılabilir, bu mecbur değildir..

Bu tur sırasında her yerde fotoğraf çekilebilir..

Bu turumuzun genel güzergahı yokuş aşağı ve düz yürüyüş şeklindedir ancak Galata'nın yamaçlarında ara sokaklarda bulunan bazı tarihi yerleri görebilmek için kısa mesafeler de olsa yokuş yukarı yürümek ve merdiven çıkmak gereklidir.. Ayrıca, Galata Kulesi'nin tepesine asansörle çıkılmasına rağmen terasa doğru son 2 kat sadece merdivenlerle çıkılabilir..

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

Çorlu Şube

+90 282 651 59 00

+90 543 651 59 00

corlu@tekniktur.com

Tekirdağ Merkez

+90 282 263 53 59

+90 531 375 69 06

info@tekniktur.com

© 2018 Teknik Tur
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri