ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ TURU

BÖYLE TUR BAŞKA YERDE YOK!

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

Gezilecek Yerler:

TARSUS-ADANA-KONYA-ANKARA-ANITKABİR

Geceleme: 2 GECE KONAKLAMA
690.00 TL'den itibaren
Tarih Seçiniz
 

ADANA  PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ TURU

BÖYLE BİR TUR BAŞKA YERDE YOK!

5’İ 1 ARADA TUR

TARSUS-ADANA-KONYA –ANKARA-ANITKABİR

 

1. GÜN 05 NİSAN 2019 CUMA

Turumuz saat 17:00da Tekirdağ Valilik Önü 17:00 Çerkezköy beledeiye önü 18:00 Çorlu Eskı Kız Meslek Durağından Hareketle başlar .Araç içi ikramlar eşliğinde Bolu-Ankara-Pozantı’yı takiben sabah saatlerinde ilk durağımız Tarsus oluyor .

2. GÜN 06 NİSAN 2019 CUMARTESİ

ADANA TARSUS, ESHAB-I KEYF, SABANCI CAMİ, PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI

Tarsus şehrine varışımızın ardından Hristiyanlarca kutsal 2. Kilise St. Paul Kilise Müzesi, St. Paul Kuyusu, Dünya'nın ilk kanalizasyonlu Tarsus Roma Antik Yolu, Tarsus evleri, Eshab- ı keyf (yedi uyurlar), Nusret Mayın Gemisi ve Kleopatra Kapısı’nın görülecek yerler arasındadır. Ardından  Adana’ya doğru yol alıyoruz.Adana’ya varışımız sonrasında Adana Kebap, Şalgam, Bici Bici gibi yöresel lezzetlerin tatma imkânı buluyoruz. Türkiye’nin en büyük camisi Sabancı merkez Cami, Tarihi Taş Köprü, Ulu Cami, Türkiye’nin en uzun saat Kulesi’nin görülmesi ile Ünlü Rio Karnavalı gibi Tamamen sivil toplum kuruluşları tarafınca organize edilen ve bu niteliği ile Türkiye’nin ilk karnavalı niteliği taşıyan Portakal çiçeği kokan Ziya Paşa Bulvarındaki kortejde dans grupları, pandomimciler, sokak müzisyenleri ve ilginç kostümlü katılımcılarla son derece renkli ve keyifli Portakal çiçeği Karnavalını izleme, fotoğraf çekimi, dans, şarkılara eşli imkanı buluyoruz. Eğlence sonrasında konaklama yapacağımız Mersin deki otelimize yerleşiyoruz.

3. GÜN 07 NİSAN 2019 PAZAR

KONYA- MEVLANA MÜZESİ- ŞEMS-İ TEBRİZİ TÜRBESİ-KARATAY MEDRESESİ

Değerli Konuklarımız; sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuz sonrasında Konya şehir merkezine ulaşıyoruz. Hz. Mevlana Müzesi ile gezimize dervişane kapısından girerek başlıyoruz. Müze ziyareti Sonrasında meşhur Etli Ekmeğin tadına bakmak için öğle yemeği molası veriyoruz. Molamızın ardından Alâeddin Tepesinde bulunan Alâeddin Cami geziyoruz. Sultan II. İzzeddin Keykavus Devrinde, Emir Celaleddin Karatay tarafından, 649 yılında inşa edilen Karatay Medresesi 1955’den günümüzde Karatay Cini Eserleri Müzesi olarak kullanılmaktadır. Vezir Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından, hadis ilmi öğretilmek üzere 663’de yaptırılan ince minare medresesini gezdikten sonra son durağımız şehrin elit kısmınında yaşadığı Meram Bağları oluyor .Yorucu geçen günün ardından akşam yemeği alacağımız ve konaklama yapacağımız  otelimize geçiyoruz..

4.GÜN 08 NİSAN 2019 PAZARTESİ

KONYA –ANKARA –ANITKABİR-TEKİRDAĞ

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında ,3 buçuk saatlik bir yolculuk ile Başkentimiz Ankara’ya varıyoruz. Burada  programımıza  Eski Meclis ( Cumhuriyet Müzesi) ziyaretimizle başlıyoruz.. Sonrasında Atamızın Ebedi İstirahatgahı olan Anıttepe’de yer alan  Anıtkabir’e  ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra. Doğan öğle yemeği ihtiyacımızı için konuklarımız ile  birlikte aldığımız karar doğrultusunda  gideriyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.Siz değerli misafirlerimizi  aldığımız noktalara bırakıp başka bir TEKNİKTUR organizasyonunda  görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Lüks Araçlar ile ulaşım
Mersin’de 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama (Sabah kahvaltısı + Akşam yemeği)
Konya'da 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama  (Sabah kahvaltısı + Akşam yemeği)
Programda belirtilen geziler
Rehberlik hizmetleri
Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar.
Seyahat Güvence Poliçesi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm Öğle yemekleri
Yemeklerde alınacak içecekler.
Müze-ören yeri girişleri
Kişisel harcamalar

 

 

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

Çorlu Şube

+90 282 651 59 00

+90 543 651 59 00

corlu@tekniktur.com

Tekirdağ Merkez

+90 282 263 53 59

+90 531 375 69 06

info@tekniktur.com

© 2018 Teknik Tur
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri