EGENİN GİZLİ KÖYLERİ TURU

2 GECE KONAKLAMALI

Arkadaşlarınızla Paylaşın

                             EGE'NİN GİZLİ KÖYLERİ TURU

07 - 10 EKİM 2021
3 GÜN 2 GECE KONAKLAMALI
 SADECE 890 TL 

07 EKİM 2021

Turumuz  21:00 Tekirdağ Valilik Önü ve 22:00 Çorlu Eski Kızmeslek Durağından hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.


08 EKİM 2021 

GERMİYAN KÖYÜ –ÇEŞME - ALAÇATI- SIĞACIK – KUŞADASI

Değerli misafirlerimiz,  Otobüsümüzde sizlere  sunacağımız ikramlarımız eşliğinde İzmir’e yolculuk ediyoruz. Sabah saatlerinde Zeytinler Bölgesinde Tepe Kahve Ramazan Usta’da dillere destan serpme kahvaltı ile günümüze başlıyoruz(Ekstra).Sonrasında Türkiye’de Slow Food (katkısız gıdalar üretmek ve geleneksel yemekleri yaşatmak) hareketine katılan tek köyümüz olan Germiyan Köyü’nü gezeceğiz. Köyün sokaklarında dolaşırken evlerin ve sokakların çiçek motiflerle boyanmış olduğunu göreceksiniz. 505 yıllık tarihe meydan okuyan sağlamlığı, mimari yapısı ve medeniyetlerin izlerini taşıyan müzesi ile Çeşme’de  mutlaka görülmesi gereken değerlerinden biri olan Çeşme Kalesini rehber eşliğinde geziyoruz. Ardından rehberimiz tarafından verilen serbest zaman sonrasında buluşup Alaçatı‘ya geçiyoruz.

Ege’nin incisi sörf cenneti Alaçatı’ da bizi daracık çiçeklerle süslü Arnavut kaldırımlı sokaklar karşılıyor. Rengarenk Alaçatı evlerinin sokaklarında fotoğraf çekerek dolaşıyoruz. Alışveriş ve dinlenme için verilen serbest zamanın ardından 

Bazı dizi filmlerin çekildiği Sığacık’ı gezeceğiz. Burada, Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış Osmanlı Kalesi’ni, iç kalede inşa edilmiş ve otantikliğini kaybetmemiş evleri ve sokakları yürüyerek gezeceğiz. Sakin şehrimiz Sığacık'ı doyasıya gezdikten sonra  Gümüldür – Özdere üzerinden Kuşadası’nda bulunan otelimize doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

09 EKİM 2021

DOĞANBEY KÖYÜ – BAFA GÖLÜ – ESKİHİSAR KÖYÜ- STRATONİKEİA ANTİKKENTİ  - AKYAKA – AZMAK ÇAYI – MUĞLA

Değerli misafirlerimiz, otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında Söke’ye bağlı geçmişteki ismi Domatia olan Doğanbey’e hareket ediyoruz. Köyümüzde ilk olarak Dilek Yarımadası Milli Parkına ait müzeyi ziyaret edip, milli park hakkında slayt gösterisi izleyeceğiz. Tarihi dokusunu koruyan köy içinde yürüyüş yaparak geçmişe geri döneceğiz. Entel Köy Efe Köye Karşı – Dedemin İnsanları filmlerinin çekildiği köyde çay molamızın ardından Bafa Gölü kenarında kısa bir mola vereceğiz.   Sonrasında antik kentin tam da içinde kurulmuş olan terkedilmiş Eskihisar köyünü ve Stratonikeia Antik Kenti’ni gezeceğiz. Gezerken hem köyümüze hem de antik kent kalıntılarına hayran kalacaksınız. Antik kentte göreceğimiz yerler; Halk Meclisi Binası, Agora, Tiyatro olacaktır. Köy gezimizin ardından öğle yemeğini Yatağan yakınlarında ki Pınarbaşı Restoranda alıyoruz.(Ekstra).Öğle yemeğimizin ardından  sırtını yemyeşil dağlara, eteklerini masmavi sulara yaymış sessiz, huzur dolu, Sakin Şehir unvanına sahip olan Akyaka’ya ulaşıyoruz.Ağaçlar ve sazlıklar arasından süzülerek Gökova Körfezi’ne akan doğal bir akvaryum gibi olan Kadın Azmağında küçük bir motor turu (Ekstra) yapacağız. Koruma altına alınan bu bölge kahverengiyle, yeşilin ahenginin olağanüstü olduğu, yaz ortasında bile suyun sıcaklığı 8 dereceyi geçmemesi, şiirsel güzellikteki su altı bitki örtüsü, elinizle tutuverecekmiş hissine kapılacağınız balıkları, kaplumbağaları, üzerinde süzülen ördekleri sizleri kendisine hayran bırakacak. Sokaklar arasında kısa bir gezintinin ardından eski Türk filmlerin çekildiği mekânlardan biri olan devasa okaliptüs ağaçlarıyla çevrili eski Marmaris yolunda fotoğraf molası vereceğiz.. Ardından akşam yemeği  ve konaklama  yapacağımız Muğla’da ki otelimize yerleşiyoruz.

10 EKİM 2021 

MUĞLA -BELEN KAHVESİ-NAZAR KÖY –KIMIZ ÇİFTLİĞİ - DÖNÜŞ

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında,  ilk olarak Ormancı Türküsünün çıkış noktası olan Gevenes Köyü (Çaybükü’nde) Belen Kahvesinde çay ve kahve molası vereceğiz. Çay molamızın bitiminde Altay Dağları eteklerine benzeyen Nif Dağları eteklerinde kurulan ,tarihi kültürel  ve doga güzelliklerinin yaşandığı Alaş Kımız Çiftliğinde Kazakların yaşam tarzını yaşayacağımız otağlarda özde bir olan Türk boylarının damak zevkini tatma imkanı bulacağımız öğle yemeğini alıyoruz.(Bohça mantısı ve Özbek Pilavı ) Ardından verilecek serbest zamanda hediyelik eşya alışverişi yapabilir veya ata binebilirsiniz . Tamamlanan programımızın ardından  dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Siz sayın misafirlerimizi bir dahaki TEKNİK Tur organizasyonunda görüşmek üzere  aldığımız noktalara bırakıyoruz. 

  Ücrete Dahil Olan Hizmetler

*  Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

*  Lüks Otobüsler İle Ulaşım

*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*   Otobüs İçi İkramları

*  Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı

*  Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*  Ek Hizmet Bedelleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*  Tüm Öğlen Yemekleri

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Tüm Özel Harcamalar 

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*  Müze Giriş Ücretleri

 

                                        

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

*  Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

*  Lüks Otobüsler İle Ulaşım

*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*   Otobüs İçi İkramları

*  Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı

*  Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*  Ek Hizmet Bedelleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*  Tüm Öğlen Yemekleri

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Tüm Özel Harcamalar 

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*  Müze Giriş Ücretleri

TUR GENEL TANIMI

LÜKS ARAÇLAR İLE ULAŞIM
Gezilecek Yerler:

GERMİYAN KÖYÜ –ÇEŞME - ALAÇATI- SIĞACIK – KUŞADASI - DOĞANBEY KÖYÜ – BAFA GÖLÜ – ESKİHİSAR KÖYÜ- STRATONİKEİA ANTİKKENTİ - AKYAKA – AZMAK ÇAYI -BELEN KAHVESİ -NAZAR KÖY–KIMIZ ÇİFTLİĞİ - DÖNÜŞ

Geceleme: 2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
890.00 TL'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

+90 282 651 59 00

+90 543 651 59 00

corlu@tekniktur.com

+90 282 263 53 59

+90 531 375 69 06

info@tekniktur.com

 
© 2018 Teknik Tur
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp